Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

selam kızlar bende akşam tartıldım 70.4 çıktım ((
adet döneminde artı 400 gr eklenmiş fazla kafaya takmamak istiyorum
bu sefer iyice pskolojim bozuluyor

tatlım bu hafta ben adet olmadan + yı gördüm
bozma moralini lütfen ..

günaydın çıtırcıklaaarr

sahur menüm:
1 kase yoğurt
müsli(1 bardak süt ile )
yarım domates
5 zeytin
1 dilim pidenin 3/4 ü

Ekmek yemedim hatta dün tek lokma bile
İftarda
Sebze çorbası, zeytinyağlı biber dolması ve salata yedim.
İftardan 2 saat sonra da çok acıktım ince bir dilim kavunla yarım şeftali yedim.
Bunlar kesmeyince de salata yaptım ama yağ ve tuz katmadım, ton balığı koydum içine.

Sahurda
Çorba ve süt içtim.

1.5 litre kadar da su içtim sanırım.

Ama fazla çıktım işte vereceğime

Dolmanın içinde pirinç var sonuçta.Ton balığı da normalse yani light değil de yağlıysa metabolizmamız da Ramazan'da yavaşladığı için yakmakta zorlanmış olabilirsiniz.Ayrıca bence içtiğiniz su miktarı az yani tüm gün 1,5 litre ise arttırın biraz.
Ayrıca tüm bunlar bir yana şişkinlik de olabilir,moralinizi bozmayın :)

slm kızlarrr:) o kadar cok sayfa warkı okuyamadım kusura bakmayın bu yuzden sıze soracakalrım var:) ramazanda kılo veren varmı ve kac kılo verdınız ne yedınız . ben hıc ekmek yemıyorum zaten ne yersem vıcdan azabı cekıyorum1 haftadır regl dönemındeyım. yarın oruc tutcam ama ne yesem ? kndımce tatlılardan ve hamur ıslerınden uzak durup az yesem kılo verır mıyım

ama çook seviyorum ve diğer meyvelerle kıyaslandığında tok tutuyor :18:

kendin bilirsin benden uyarması bende çok seviyorum ama yemiyorum
1 adet yani 40 gr muz 100 kalori canım....

Son düzenleme:
Hanımlar dün akşamki sahur menüm
bu sefer çorba yok
iki dilim peynirli tepsi böregi
bir bardak limonata
salatalık-domates-peynir
çok az tahin ve çok az ekmek

Bugün iftarda
Tarhana çorbası
üstüne iki kaşık pilav
üç ya da iki kaşık barbunya
bol cacık düşünüyorum.
İnşaallah ekmek yemeye yeltenmem.

Son düzenleme:
sahur menüm
1 domates
3zeytin
1dilim kepek ekmeği
1kaşık şeftali reçeli (kendi ellerimle yaptım)
3bardak su
iftara ise
1kase mercimek çorbası
3-4 tane köfte
bolca salata
1tane hurma
ve su
bu hafta kaç kilo verdim çok meraktayım pazartesi olsa

nutella acıktırır canım.. pekmez fln ye onun yerine
bir de ekmeği fazla ye.. iftarda yemezsin.. 3 dilim yiyebilrsin sahurda..
yufka ekmeği fln olsa tutar seni

Canım ben kendime gore cevap vermek istiyorum sorularına :) Ramazandan once 73 kiloydum zor güc bela ugrasa ugrasa 69'a kadar inebildim fakat ramazandan 1 hafta once bıraktım kendimi (eğer bırakmasaydım daha fazla kilo verebilirdim ) Neyse bu topigi actım care yoktu cünkü aynada gördügüm ben cok rahatsız ediciydi.Sagolsunlar katılım cok oldu yediklerimi paylaşarak arkadaşlarım sayesinde neyin ne kadar oldugunu ne kararda yiyecegimi kavrayabildim.İlk haftayı 2.5 kiloyla bitirdim.Tabi ilk hafta çikolota,dondurma, mantı bile yedigim olmadı mı tabikide oldu ama hepsi kararında yani yememezlik yapıp kendimi diyet psikolojisine sokmadım. Çikolata yiyorsam teraviden sonra yarım yedim..Herşeyi yarıladım.Bide günde 3 lt suyumu ve yeşilcayımı eksik etmiyorum.Yani hic bi seyden uzak tutma kendini sonucta 16 saatin aclıgı var . Her şeyden alsın vücudun cünkü onun şekerede tuzada yağada ihtiyacı var biliyosun . Herşeyi kararında yersen kilo vermen mümkün emin ol ben mi 67 ye düşceem derdim ama kendine inanıyosan mümkündür.Diger arkadaşlarımdanda veren oldu en kötü ihtimal vermeyenler oldu ama en önemlisi almadılar da.Benim diyeceklerim bu kadar, beyaz ekmekten uzak dur yeter

kızlar iftara bamya yemeği bol salata çorbam ve yoğurdum var..
bu hafta bi oynama olmayacağını düşünüyorum.ama pes etmek yok devamm
ekime kadar 52 kilo o-la-ca-ğım

kızlar iftara bamya yemeği bol salata çorbam ve yoğurdum var..
bu hafta bi oynama olmayacağını düşünüyorum.ama pes etmek yok devamm
ekime kadar 52 kilo o-la-ca-ğım

selam kızlar
hatta güle güle
ben samsuna gidiyorum ...
saat 21.00 otobüsüm kalkıyo
ramazan bitene kadar ordayım büyük ihtimalde topiğe katılamıcam
çooookk üzgünüm ...beni silebirsin pufy

Pirinçle yapmadım dolmayı bulgur vardı içinde ama onun da oranı düşüktü bulguru yani.
Ton balığının bütün yağını akıttım kokusuna dayanamadığım için.
Su içemiyorum ben ramazanda onu düzene koyamadan ay bitecek :44:

kızlar ben günde 3 bardak suyu anca içerim normalde 1 1.5 litre içiyorum şimdi en fazla o da yani ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…