Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz(2024)

Sevgili laaale dun yazacaktim atlamisim pogacalarin mayali pogaca mi ? Hamurunu oldukca ele yapisir halde birak ve tepsi mayasinda mutlaka acele etmeden bekletmeni tavsiye edecektim. Biliyorsundur belki ama yine de yazmak istedim bu sekilde yumusacik pogacalarim olur benim.

Süzme mercimek çorbası
İzmir Köfte
Sebzeli Bulgur Pilavı
Havuç Tarator
Mozaik Pasta

Acilen şu havuç taratorun yerini tutabilecek başka bir şey bulunmalı, bıktım.
Biberi aynı şekilde yapmakta güzel oluyor. Çarliston biberi küçük küçük doğrayıp kızartıp sonra sarımsaklı yoğurt.
Ezme güzel gidiyor.
Köz patlican, kırmızı biber
Mantarı hafif soteleyip,köz kırmızı biber,mısır,dereotu karışımı az limon az yağ üzerine enfes
Mezeleri çok severim aklıma şimdilik bunlar geldi sık sık yyaptigim sevdiğimiz.

Bende böyle düşünüyorum açıkçası. Sonuçta yaptigim herşey yeniyor, çöpe atılmıyor. Mesela bikac gün sonra sevdiklerimizi davet edeceğiz iftara gayet kallavi bir sofra hazirliycam. Etiydi, mezeleriydi, börek, iftariyelik çeşitler. İmkan varsa sofrayı donatmaktan yanayım ben böyle günlerde. Elimden gelenin en iyisini yaparım her anlamda. Aynı şekilde rahat 10 çeşit bulur belki daha fazla.

Çok çok teşekkür ederim arkadaşım ilgin için.

Evet evet mayalı poğaça.
Tamam yumuşak hamur,tepsi mayası da yapıyorum da aşırı yumuşak hamur yapınca hamur yuvarlanmıyor ki.

Zaten içine peynir de koyamıyorum. Peyniri direkt olarak hamura katıp yuvarlıyorum. Daha da yumuşak olsa nasıl yuvarlayacağım?

Elini cok az yaglayarak sekil verebilirsin

Abla sana bir tarif aticam o tarifin aynısını yapsan harika yumuşacık oluyor. Bide tepsi mayasina dikkat et eğer yumuşacık bir poğaça istiyorsan. Yani hazırladiktan sonra kalsın biraz öyle üzerine bişey sürmeden. Daha sonrasında önceden ısıtılmis fırına o şekilde atarsan yumuşacık oluyor. Peyniri içine neden koyamiyorsun abla anlayamadım abla. Yumuşak olsun hamurun evet ama çok ele yapismasin çokta una bogmadan orta karar. Yumuşacık olacak ve ele yapışmayacak. Unun son bardağını yavaşça eklemek lazım bide. Özelden aticam sana tarifi

Biz de nasiplenseydik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…