Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Hayırlı huzurlu sağlıklı günler herkese ❤
Bugünkü iftar menüm;
Domatesli arpa şehriye çorbası (dünden)
Et sote
Pirinç pilavı
Turşu, Ayran
Şimdiden huzurlu iftarlar :KK36: Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin, evimizden ve soframızdan bereketi eksik etmesin

Hepiniz menülerini okudum. Herkes ne güzel yemekler yapıyor. :KK68:

Ben daha yeni başladım bu işlere.
Beceremiyorum sizler gibi.:63:
Allahım razı olsun kocamın desteği ile soframızı kuruyoruz.
Sahuru geçiyorum, sadece ilaçlar,su,hurma.
İftarımıza gelince;
Hamburger. Kocam gelince yapacak.:KK73:
Patates kızartması. Ben yapabilirim fırın ya da Actifryda yaparım.:hamarat:
Ayran.
Fanta.
Bana çilekli güllaç, kocama kazandibi.
Bol su.:temizlik:

2 gündür çok yoruldum, bugün evden çalışmaya devam ettim, birazdan işim bitecek, ben dinlenmek istiyorum artık.:KK37:
Herkesin ellerine kollarına sağlık.:KK74:
Allahım olmayanlara da versin inşallah.:KK60:
Allahım hepimizin oruçlarımızı, namazlarımızı, tesbihlerimizi,dualarımızı,ibadetlerimizi kabul etsin inşallah en yakın zamanda.:KK68:

Sağ ol cnm teşekkür ederim.3 lü tedavi derken neyi kasttin bilemedim🙄Bana verilen 3 günlük bir ilaç tedavisiydi.Eğer 3 gün içinde geçmez ise doktorum gel demisti.
Lansor günde 1 defa sabah aç karnına
Dramamine günde 2 defa
Gaviscon şurup günde 3 defa
Ben oruç tutuyordum pek sıkıntım olmuyordu.Ama dün gece çok midem bulandı ve kuru kuru çok öğürdüm.10 yıl önce aynı sıkıntıları yaşamıştım o zaman Trio tedavi paketi kullanmıştım çok iyi gelmişti. Sonrasında bende reflü devam etti.Beslenmeme dikkat ettiğim için reflü ile ilgili çok sıkıntı yaşamıyorum.Reflüm hafif tetiklediği zaman kefir alıp içiyorum evde sürekli şurup bulunduruyorum. Opu tedavisinde hormonlarım çok uyarıldığı için bende bu sıkıntılar başladı,özellikle idrara sıkıştığım zamanlar çok midem bulanıyor birde çok eğilip kalkarsam bulantım çok oluyor.Evde hep yanımda bir kova bulunuyor😔Bu hafta regli olursam doktora gidicem transfer için ,ama midem düzelmez ise belki transferi iptal ettirebilirim.Hamileliklerimde bulantım çok oluyor bu şekilde nasıl hamilelik olur bilemiyorum🤷🏻‍♀️
Gittiğim uzman bir doktor şimdilik memnunum canım,inşallah tez zamanda hepimiz sağlığımıza kavuşuruz.
Üçlü tedaviyle trioyu kastetmiştim. Ne güzel sana iyi gelmiş. Belki yeniden kullanman gerekebilir. Benim bakterimi geciremedi maalesef trio. Simdi farklı antibiyotik tedavisindeyim.
Yakin zamanda stres yaptin mi? Mide duygularimizdan en cok etkilenen organ

Üçlü tedaviyle trioyu kastetmiştim. Ne güzel sana iyi gelmiş. Belki yeniden kullanman gerekebilir. Benim bakterimi geciremedi maalesef trio. Simdi farklı antibiyotik tedavisindeyim.
Yakin zamanda stres yaptin mi? Mide duygularimizdan en cok etkilenen organ
Kusura bakma canım uzun zaman önce tedavi gördüğüm için hiç aklıma gelmedi Trio paketinden bahsettiğini🤭Sistemik lupus hastasıyım buna bağlı kansızlık şiddetli baş ağrılarım oluyor.Aralık ayında tüp bebek tedavisine başladım o dönemde ailem kardeşlerim hep kovid geçirdiler onlara üzüldüm birde hormon tedavisi zaten allak bullak etti.Dediğim gibi Ocak ayından beri bu şekilde devam ediyor.Bu aralarda eşimin işyerinde çok fazla kovid vakası var diye ayrı odalarda takılıyoruz yanına 5 dk maske ile girmemi bile istemiyor ,benim sağlığım için endişe ediyor birde transfer dönemine denk geldi.İster istemez stres oluyorum.Dün gece yatmadan önce biraz ağladım.Normalde bu kadar kolay salmam kendimi ,ama son dönemlerde acaba hiç düzelmeyecek mi sağlık durumum diye endişeleniyorum.Aksiyetem beni bu aralar yokluyor farkındayım ama teslim olmamaya çalışıyorum.

Kusura bakma canım uzun zaman önce tedavi gördüğüm için hiç aklıma gelmedi Trio paketinden bahsettiğini🤭Sistemik lupus hastasıyım buna bağlı kansızlık şiddetli baş ağrılarım oluyor.Aralık ayında tüp bebek tedavisine başladım o dönemde ailem kardeşlerim hep kovid geçirdiler onlara üzüldüm birde hormon tedavisi zaten allak bullak etti.Dediğim gibi Ocak ayından beri bu şekilde devam ediyor.Bu aralarda eşimin işyerinde çok fazla kovid vakası var diye ayrı odalarda takılıyoruz yanına 5 dk maske ile girmemi bile istemiyor ,benim sağlığım için endişe ediyor birde transfer dönemine denk geldi.İster istemez stres oluyorum.Dün gece yatmadan önce biraz ağladım.Normalde bu kadar kolay salmam kendimi ,ama son dönemlerde acaba hiç düzelmeyecek mi sağlık durumum diye endişeleniyorum.Aksiyetem beni bu aralar yokluyor farkındayım ama teslim olmamaya çalışıyorum.
Dua gönderiyorum simdi sana. Insallah hem bebeğine hem de eşine kavuş sağlıkla.
Ne guzel ki seni boyle düşünen eşin var. Cok şükür. Biz olumluyu dusunelim, payimiza da düşsün🌿

X