Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

ben de önceki gün kabaktan karnı yarık yapmıştım, üstünden oyduğum kısımlardan sonraki gün çorba yaptım, yemeklik kabaktan yapıyorum kabak çorbasını, afiyyet olsun,
biz kabak sandal diyoruz patlıcana göre daha hafif yağ çok tutmuyor afiyet olsun :)) insan aç olunca herşeyi yapası yiyesi geliyor. ben balkabağından yapıyorum bahçede yetiştiriyoruz organik hem de :): D

biz kabak sandal diyoruz patlıcana göre daha hafif yağ çok tutmuyor afiyet olsun :)) insan aç olunca herşeyi yapası yiyesi geliyor. ben balkabağından yapıyorum bahçede yetiştiriyoruz organik hem de :): D
o da çok güzel olur, annem o balkabağının yemeğini yapardı çok güzel olurdu,
Kabak sandalı ben tavuk soteli beşamel soslu yapıyorum, güzel oluyor tavsiye ederim,
kabakları sandal şeklinde oyup dağılmıcak şekilde haşlıyoruz, tavuk soğan kapya biber yeşil biber ile sot ve beşalmel sosu karıştırıp, kabakların içini bu karışımla dolduruyoruz, üzerine kaşar serpiyoruz

Harika olmuş.
Eminim tadı da süperdir.
Ellerine sağlık arkadaşım.
Erişte çok çok severim. Kayınvalideciğim de güzel yapar, hiç hazır almıyoruz, sağ olsun.
Sağ ol canım,ben pek sevmezdim 2.hamileliğimde gece rüyamda erişte görmüştüm.Allah'ım o nasıl bir geceydi uyanıp uyanıp aynı rüyayayı görüyordum.Evde eriştem olsaydı gecenin bir yarısı kalkıp yapacaktım ama yokSabah uyanır uyanmaz kayınvalidemden erişte istedim.Aile apartmanında uturuyoruz ,kayınvalidem çok evhamlı biri olmazsa inan gecenin bir yarısı kapısını çalacaktım ki, o dönemlerde de bulantıdan yiyip içemiyorum su bile içsem çıkarıyordum.Kendim yaptığım için mi bilmiyorum çok lezzetli geliyor o yüzden evden hiç eksik etmiyorum.

beşamel sos nereye girse yakışıyor ben de çok seviyorum. deneyeyim diğer hafta ben de. yarında balık yapayım diyorum. yağlı levrek çekiyor canımm aşeriyorum sanki yaa

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin

Kizlar iftarda cok yememeye dikkat ediyorum. Ama yine de yenekten sonra cok rahatsiz oluyorum
Safra kesesi sorunumdan kaynaklaniyor olabilir mi bilemiyorum.
Benim eşimin safra kesesi yok. İlk günler sofradan aç kalkıyor. Rahatsız olmamak için. Bir saat sonra tekrar yiyor. Yeşil biber yediği zaman rahatsız ediyor. Sizde yediklerinizi takip edin belki sizi rahatsız eden birsey vardır.

Resimli tarifler varmı ramazan için ? akşama kadar resimlere bakıyorum da :)
Bu konuya bakabilirsiniz

Cok güzel görünüyor

Hemen bakayım sitede arayıp duruyordum çok teşekkürler :)

Benim safra kesem var ama malesef tas dolu. Alinmasi gerekiyor ama covid asiri yayildi bulundugum yerde. Doktor suan ameliyat olmanizi onermem dedi. Bekleyecegim mecburen.
Daha da dikkat edicem. Insallah atlatirim bu sureci.

Ne kadar güzel cümleler...
Çok teşekkür ederim anneciğim adına.
Allahım razı olsun inşallah çok teşekkür ederim.
Cok aktif olmasam da uzun yillardir takip ederim siteyi. Yazdiklarinizla ne kadar akli basında harika bir evlat olduğunuzu gosteriyorsunuz. Annenizin mutlu ayrıldığına eminim bu hayattan. Hayirli bi evlat birakip gitmek hepimize nasip olsun. 3 Ramazan menüm kofteli avci kebabi ve pilav. Iki cesit yeniyor o kadar yapıyorum ben de artik. Esim hala keki bitiremedigi icin tatli yok:) suyu bile zorluyorum icsin diye adama.
Neyse ki boylece bana vakit kaliyor. Ramazanda bol bol kitap okuycam insallah.

Pide kebabi nasil oluyor

Rabbim oruclarinizi kabul eylesin dualarınız da bana ve 5 yaşındaki oğluma yer verir misiniz
Rabbim şifa versin ogulunuza size ve tüm hastalara. Çok geçmiş olsun
Ellerinize emeğinize sağlık. Harika görünüyorlar. Afiyetle yiyin
Merhaba

Ben büyük boy güllacı kırarak küçük kaplara porsiyonluyorum. Kalanı da sonra kullanıyorum
Benim safra kesem var ama malesef tas dolu. Alinmasi gerekiyor ama covid asiri yayildi bulundugum yerde. Doktor suan ameliyat olmanizi onermem dedi. Bekleyecegim mecburen.
Daha da dikkat edicem. Insallah atlatirim bu sureci.
Sizede çok geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…