Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

cnm et buzlu değilse eğer yrm saat en geç 45 dkda pişer hayli hayli yetiştirirsin. Buzlu ise de bir gece önceden çıkar buzdolabına koy. gelene kadr çözülmüş olur hatta hafif buzda kalabilir ama okadr önemli değil toğrayıp tavaya koy sen yinede

Yok bugun aldık kasaptan . yarın yapıcam dıye buzluğa atmadım .

ben şöyle yapıyorum genelde, soğanı ince uzun uzun doğruyorum tavaya alıyorum üzerine kırmızı biber yeşil sivri biber 1 diş sarımsak doğrayıp biraz pişiriyorum tavanın altı harlı iken etini atıp şokluyorumki suyunu vermesin sert olmasın. bir iki karıştırıyorum sonra orta ateşe getiriyorum. epeyce piştikten sonra mantar doğruyorum 5-6 tane mantarlar öldükten sonra baharat tuz ve soya sosu koyuyorum birzda onunla pişirip altını kapatıyorum

Birkaç gündür banlıydım yazamadım. Gündüz de pazara falan gittim. Pazar yine ateş pahası, semizotu yine 5 liraydı, almadım tabi ki Almak istesem alabilecek durumum var çok şükür, ya canı çekip de alamayanlar ne yapsın. Çilek-kiraz-kayısı-erik 10 lira civarında kilosu. Patates 3,5-soğan 3 lira. Yazık günah yaa, insanlar asgari ücretle kira mı ödesin, çocuk mu okutsun, karnını mı doyursun. Pazarcılar ramazanda iyice arttırıyor fiyatları, canı çeker alır diye güvenerek. Allah merhamet versin biraz kalplerine

İftar menüm

Domates çorba
Taze fasülye
Tavuklu pilav
Cacık
Şerbet

Sahurda da bazlamadan tost yapacağım büyük ihtimal.

Nerde oturuyorsunuz fiyatlar gercekten cok pahalıymış orada

Ay ne kadar pahali orada her sey.

Kv ler, ve eşimin teyzesi ile eniştesini davet ettim bugün İçin..
Ben orucumu bozmak durumunda kaldım,mecburen
Halim yok karnım çok ağrıyor ama Allah yardım eder inşallah.

Menüm;
Tarhana çorbası,
Fırında köfte patates biber karışık,
Pilav,
Doldurma mantı,
Şöbiyet (hazır)
Karpuz.
Fanta,gazoz

Basit değil dimi kızlar ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…