Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Kızlar ben gene bisey danismak istiyorum
Eşim aradı az önce canı kavurma istiyomus. Aldığımız etide direk buzluğa atmış komple. şimdi çıkardım ama nasıl çabuk çözünmesini sağlayabilirim içinden az bise alcam ama

Sicak suda gunes altina koy canim hepsini cozunmusken de kus basi dograyip yemeklik porsiyonlarla buzluga atarsin

canım çeşme suyunun içine koy arkadaşım poşeti ile
suyunu sık sık değiştir güneş gören yere koy suyu

Ooooo saat iki olmuş!
Çok şükür bugünü de yarıladık Allahımın izniyle.
Kaç gündür canım bulgur ve cacık istiyor ama evdeki yemeklerden ve dışarı çıktığımız zamanlardan fırsat kalmadı. Bir an önce yapalım inşallah.
Şimdi gelelim menümüze;
Sahur;
2 yumurta
2 peynir
3 ceviz
3 badem
1 hurma
Bol su!!!
Veee Bergama simidi içine kaşar konup tost makinasında ısınma sonucu oluşan minik çiçek ekmecik.
Bir de Bergama Ramazan kırmızı beyaz helvası.

Bu akşam iftara yakın iş arkadaşlarımıza davetliyiz,fıstıklı baklava sever,giderken onu götüreceğiz, inşallah. Menüsünü bilmiyorum,"yorma kendini" dedim sadece.

Bu gece de sahura kalkarken eğer yorgun olmazsak fırına gidelim,diyorum. Gevrek ve boyoz alalım,özledim pek çok.

Bu arada hepimizin cuması mübarek,dualarımız kabul olsun inşallah... Kalbimizden geçen her dileğimizin gerçek olmasını nasip etsin büyük Allahım inşallah.

Hepimizin ellerine kollarına sağlık,Allahım oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin.
Allahım olmayanlara da versin inşallah...

yaaa ama ne kadar tatlı dillisiniz..maaşallah...

Bugün de çok halsizim menüde;
Soğuk yogurtlu buğday çorbası
Zeytinyağlı taze fasulye (dünden)
Domates soslu makarna
Milföy talaş böreği
Salata
Kavun
Karpuz
Burma kadayıf (dünden)
Herkese hayırlı iftarlar:)

Kızlar ya bişey sorucam .
Cumartesı gunu misafirim var et sote yapmak ıstıyorum .
Ama 5 e işten çıktıgım için pişmez diye korkuyorum
Acaba dıyorum et soteyi bu akşam yapsam yarına tadı kötu olur mu ?

Canim bugunden sadece etini kavur yarin da soteye ekleyecegin biberi domatesi felan kavurup etini eklersin

Yarın annemleri,kvdeleri,kardeşleri iftara alacağız:)Yemekler benden mekan annemden:)Köyde evleri var.Orda mangal yapalım dedik en temizi:)
Zeytinyaglı fasulye
Enginar
bikaç yoğurtlu salata,
çorba yapmıcam sanırım..
Daha ne yapabilirim acba?Börek de yapsam mı kızlar?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…