Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Bu akşama yapmayı planladığım: patatesli bezelye çorbası
Salçalı makarna
Lokma tatlısı.hazır

Akşam anneme gideceğim. Bakalım neler var. Yarın iftra davetli olmazsak karnıyarık yapmayı düşünüyorum.
Daha önce hiç yapmadım. Yaparken nelere dikkat etmeliyim. Yağda kızartınca çok yağlı olmuyor mu? Seneler oldu yemeyeli.

Bugün yemeğim var dünden çok rahatım. Eve gidicem sadece salata yapıcam. Yarın da tatil. Şimdiden pazartesi ne yapsam diye düşünüyorum yaa hem çalışıp hem de iftar için yemek hazırlamakta zorlanan bir tek ben miyim?

Ben patlıcanların üzerine hafif yağ sürüp fırında kızartıyorum hafif oluyo.

Bende çalışıyorum. Akşam eve gidince uyuyamıyorum. Yemek yaparken tam aksine vakit geçiyor:)

Ay çok teşekkür ederim ♡ bende yapayım bugün sahura

Hepsine altlı üstlü fırçayla yağlayıp o şekilde fırına atın diyorsunuz değil mi?
kaç dk kalmalı :)
Dediğim gibi daha önce hiç yapmadım.

1. Patlıcanları yıkayıp kuruladıktan sonra alacalı şekilde kabuklarını soyun.
  2. Üzerlerini fırçayla yağladıktan sonra, yağlı kağıt serdiğiniz fırın tepsisine patlıcanları dizin.
  3. 200 derecede 15 dakika pişirin. Patlıcanlar fırında pişerken iç harcı hazırlamaya başlayın.

Fırında yapmanız daha güzel ve hafif oluyor .Biz birde patlıcanları halka halka doğrarız .Aynı şekilde yağlayıp fırına veririz .Kızarınca ğzerine kıymalı harcı ve salçalı sosu döküp tekrardan fırında veya tencerede ocakta pişiririz . Böyle de çok basit oluyor

Sahurda peynirli borek
Salatalik domates yogurt cay ve su
İftara ezogelin corbasi
Bamya yemegi salata
Tulumba hazir hayirli iftarlar

merhaba : dün akşam menüm ; nohut - pilav - çorba - salata- cacık

bu akşam ne yapsam bilmiyom sizin yorumlarını okuyayım

Bugün hazıra kaçıcam geç gelicem eve çünkü meşakkatli yemek hazırlamaya vaktim yok. :/ Kardeşim ben gelmeden hazırlar ben de bir çorba yaparım.

Mercimek çorbası
Dondurulmuş şinitzel
Hardallı patates salatası (Biz bunu çok seviyoruz şinitzelle birlikte ❤)

Herkese afiyetler olsun :)

Haslanmış patates ve yiyebiliyosanız elma tok tutuyo her sahurda mutlaka patates haşlıyorum ben
Bu arada geçmiş olsun

Hamile arkadaşlar hepiniz mi niyetlisiniz ben 6 sene sonra tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım ve her kafadan bir ses çocuk senden besleniyor günaha girersin tutma vs vs niyetlenmedim
TABİKİ NİYETLENME, GÜNLER UZUN VE ÇOCUĞUN TAM GELİŞİM DÖNEMİ SAKIN...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…