Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Sahurumuz

Pişi + domates + salatalık + kahvaltılıklar + haşlanmış yumurta + çay

İftar Annemlerdeyiz

Mercimek çorbası + İslim kebabı + Pirinç pilavı + Peynirli ve Ispanaklı börek + Cacık + Baklava

Allah kabul etsin

Bozulmayacak olanlari koyuyorum esim recel ,nutella vs cok sever .Bardaklar ,servis tabaklari vs .Basit gibi duruyor ama 10 dk kazandiriyor bana .Digerlerini de dilimleyip strecliyorum geriye tost ,sosis,yumurta vs yapmak kalıyor.Salatalik su kaybini önlüyor. Bir de biz de yufka ekmek olur icinde maya yok .Hem tok tutuyor hem doyurucu oluyor.

Ben Nohut yemeği yaptım. Yanınada akşama doğru pirinç pilavı yapıcam ama ilk gün de pilav yaptım dünde bulgur .
Günlük yapıyorum ve cok zorlaniyorum yapacak yemek kalmadı
Nohut,pilav,salata, puding
Bitek eşim oruç tutuyor 1 tabak yemeği bitiremiyor bile. Bu yüzden çorba yapmıyorum

Aslında birkaç sene önce ben de öyle yapıyordum. İftardan sonra zaten ağırlık çöküyor insana. O arada onları halletmek hem hazmettiyor. Hem de zaman kazandırıyor. Önceden ben de tabak, bardak, çatal kaşık vs dediğin gibi bozulmayacak şeyleri koyuyordum. Yumurta haşlayacaksam onu da tencereye koyuyordum. Ama eşim 5 dk.lık iş zaten, ben yardım ederim sahur vakti diyor.

Şimdi sadece çaydanlığı hazırlıyorum, kettlea su dolduruyorum. Kalkınca yüzümü bile yıkamadan hemen kettle çalıştırıyorum.

Susatır diye değişik şeyler yapmıyorum ama her gece de aynı şeyler çok sıkacak 30 gün boyunca. Ben zeytin yemiyorum. Susatır diye reçel, Nutella helva falan da yemiyoruz. Yediğimiz şey peynir, haşlanmış yumurta, domates salatalık, meyve, ekmek çay.

Yarın haftasonu olduğu için bu akşam 12-12.30a kadar oturup yiyip yatarız diye düşünüyorum.

Ama sonraki geceler ben de ön hazırlık yapayım. Çeşit olarak da belki menemen, az tuzlu peynirden tava böreği ayarlarım. Menemeni yatmadan pişiririm, yumurtasını sahurda kırarım mesela? Böreği de hazırlar az pişirim, sahurda hem biraz daha pişirir hem de ısıtmış olurum. Böyle yapsam olur herhalde?

Asıl çorba yapsanız daha iyi olur bence. Oruçtan sonra mideyi rahatlatıyor. Pilav yapmasanız pideyle yenebilir bence nohut. Hatta normal zamanda bazı insanlar bayat ekmek doğrayıp nohutu üstüne döker yanına da yoğurt koyar. Siz de pideyi öyle yapabilirsiniz.

Menüm belli olduğuna göre yazabilirim.
Terbiyeli şehriye çorbası
Et kavurma
Domatesli pirinç pilavı
Mucver
Salata
Turşu
Ev yapımı çikolatalı puding:)
Herkese hayırlı iftarlar :)

Aa aslında evet ,ozaman ben şimdi bide yoğurt çorbası yapayım çok teşekkürler öneriniz için

bugün menüm yok kayınvalidemlere gitcez iftara rahatım

sahurda hazır yufkadan peynirli gözleme, zeytin,domates,ayran vardı.

ama midem çok yandı bugün bir daha gözleme yapmayı düşünmüyorum.sizin de yakıyo mu midenizi?

Dünkü menümü yazmayı unutmuşum :)
Tel şehriyeli tavuk çorbası
Kabak kavurması
Yoğurt
Karpuz
Baklava
Bugüne gelirsek :)
Etli güveç
Arpa şehriye pilavı
Cacık
Karpuz
Allah oruçlarımızı kabul etsin

Menü bana kvdemi hatırlatıı:)Göçmen kendisi.Kapamanın yanına dolma yapar:)Esim bide sütlaç yaapaydın der Elinize sağlık..Hayırlı cumalar

Ay pisi sabah benimde aklıma geldi sahıra yapaıyım diye

Olur tabii ki .Çay ve suyu cok alinca fazla sorun olmuyor .Ben gebelikten dolayi tutamiyorum. Esim de hem yalniz tuttuğu icin hem de uyku sersemi cok yemiyor .Farkli seyler istiyor.Tost ,erişte ,yumurta ,kızartma ,pisi,borek,pizza,kıymali yumurta bunlari planladim ilerleyen gunler icin.Insallah yapabilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…