Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

paşanga susatmaz mı gün içinde.

Hamile arkadaşlar hepiniz mi niyetlisiniz ben 6 sene sonra tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım ve her kafadan bir ses çocuk senden besleniyor günaha girersin tutma vs vs niyetlenmedim

Ben böreksiz , hamur iş olmadan hayattaaa doymam
Okadar yıl oruc tuttum 1 kere susamadım .
Suyu sevmem
Ben acıkıyorum sadece acıkıyorum
Bugün mazeretten dolayı oruçlu değildim nasipse yarın niyetlencem

Bugün susadikca aklıma geldi ne yapacağım yarın diye

Eşime sorup duruyorum aciktin mi susadın mi nasıl gidiyor diye

Bende hamur işi olmadan doymam illa makarna pilav olacak :))

İnsan evde yemek yerse ramazanın ruhunu yakalıyor ama misafirliğe giderse yemek araç olmaktan çok amaca dönüşüyor. Ramazanda misafirliğe gitmeyi de misafir ağırlamayı da sevmiyorum bu yüzden.
Becerikli olsam abartiya kacmadan misafir agirlarim da pek becerikli degilim, hazir almaya vs. de gücüm yetmez. Cagiran olursa mecbur gidiyoruz. Öylece geciyor mubarek ay. Bu son mesajim olsun da konu disi olmayayim, amac menü paylasmak :)

Aynı eşimde öyle . banak veya hamur işi olmadan hayatta oturmaz sofraya kalkar kendı bişeyler yapar :)

Dün akşam sigara böreği menemen ve kahvaltılık urunlerle yaptık sahuru şuan ne açlık ne susama yok.
Sadece baş ağrısı .

sigara böreğini kızarttınız mı yoksa fırında mı yaptınız:)
Ben normalde 3 litreye yakın su içiyorum. Çok şükür beklediğimden daha az susadım.

Hamile arkadaşlar hepiniz mi niyetlisiniz ben 6 sene sonra tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım ve her kafadan bir ses çocuk senden besleniyor günaha girersin tutma vs vs niyetlenmedim
Canim senin de haftan ileri kucuk olsa hadi bir nebze senden beslenmiyor vs .Ama su an sana bagli .Sonra kaza ederiz insallah .Ben 30.haftamdayim .Gece sahurda yemeyim agir olur dedim kendimi tutamadim yedim .Sabah 9da tekmelerle uyandim .Acikmis oglusum. Oglen de okulda bos bir sinif bulup ekmek arasi yedim .Su an iftara cook var .Biseyler yiycem

Bulgur olursa bende domatesli yaparım ama pirinci hiç duymadım domatesli
Batıda doğdum büyüdüm tüm yemeklerimiz zeytinyaglidir :))

Domatesli pirinç pilavını deneyin, özellikle köfte ve cacıkla efsanedir gerçi ben tek başına da çok seviyorum
Bulgura soğan falan konuluyor ama pirince sadece domates ahhh ölürüm :)

O nasılmış? Pirinç ıslattım pilav yapıcam nasıl yapabilirim bu domateslisini :)

1 bardak pirinç için 2-3 tane orta boy domates (yazdan yapılan konservelerde olabilir), yağı kızdırın rendelediğiniz domatesleri içine atın ve biraz suyu azalana kadar pişirin, domatesin suyu tamamen bitmeyecek ama pişmiş olacak, sonra pirinci ekleyin, bir iki dakika kavurun ve pilavın suyunu ekleyin. Suyu normal ölçünüzden iki parmak eksik koyun domatesin suyu olduğu için. Bu pilava, şehriye, et suyu, tavuk suyu vs.. konulmuyor, afiyet olsun:)

Domatesli pirinç pilavını deneyin, özellikle köfte ve cacıkla efsanedir gerçi ben tek başına da çok seviyorum
Bulgura soğan falan konuluyor ama pirince sadece domates ahhh ölürüm :)
Müsait oldunuz da tarif alayım sizden merak ettim tadini :))

Tüm müslüman aleminin Ramazanı mübarek ve bereketli olsun inşallah diyerek söze başlayayım. Canım öyle bi sucuklu kuru fasulye yanına pirinç pilavı ve ayran ve cin biber çekti ki . Hemen mutfaktaki yerimi alıyorum.

E ben yapayım bunu şimdi :)
Teşekkür ederim ATTRAENTE yeni bişey öğrendim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…