Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

Ben de tam tersiyim diyebilirim canım
Lokma tatlısını nasıl yapıyorsun Didemcim?

Bugün sahurda:

Eşime: Semizotu yemeği, tavuklu nohutlu pilav, ayran
Bana: Sucuklu kaşarlı tost, birkaç parça nugget, limonlu soda
İkimize: Karpuz

İftara düşündüklerim:

Süzme mercimek çorbası
Kekikli tavuklu patates yemeği
Pirinç pilavı
Yoğurtlu biber
Tulumba tatlısı

oh ohhhhh afiyetler olsun
bende de iftara

mercimek çorması
fırında tavuklu patates
makarna olacak tatlı olarak dondurmamız varrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Siz denediniz mi baş ağrısını geçiriyor mu ben sahurdan ilaç almama rağmen şu an başım ağrıyor ve işyerindeyim

hafta sonu evde çok rahat geçirdim ama iş yerinde sıkıntı yaşıyorum . hafta sonu sahurda az yememe rağmen acıkmadım . bu gece 2 tane tost yedim acıkmaya başladım geçen sene sorun yaşamamıştım oysaki.

hemde sucuklu yediniz susamadınız mı ya

cuma gecesi sahurda normal kahvaltı yaptık annecimle
iftarda ; tel şehriye çorbası, kiremitte kaşarlı tavuk , yanında mini patatesler çok lezzetliydi tavsiye ederim kızlar ,frında biber. Amerikan salatası,yoğurtlu kırmızı lahana salatası, bulgur pilavı ,çıtır ççıtır patatesli börek

annemin menüsünde 1 tane baget,azıcık bulgur pilavı,çorba kendisi diyette olduğu için menüleri ayrı ayrı yazdım

kötü oldu ramazana denk gelmesi canı çeker diye bişey yiyemiyorum yapamıyorum.

dün dayanamadım tavuk göğsü yaptım ama yiyemedim.

Kızlar fırında biberi kesin yapın o kadar hafif oluyor ki .kızartmadan çk güzel tadı. yağsız çok sağlıklı .malum ramazanda da ağır şeyler yenmiyor

bu gece

sahurda, 2 tane kaşarlı salçalı tost ve çay .

iftarda

semizotu yemeği ,mercmek çorbası,salata tatlı olarak tavuk göğsü var dün akşamdan yaptığım.

annem ve babama da ek olarak bamya yemeği var ben sevmediğim için .

yanına domatesli veya salçalı makarna yapabilirim

Son düzenleme:

merhaba,

Peynirli domatesli olanı mı yaptınız? yoksa başka tariften mi denediniz? ertesi güne bayatlıyor mu nasl tadı acaba bende haftasonu denerim

Sahurda;

Kahvaltılıklar
Yumurta ile az kızartılmış kaşarlı sucuklu balıkçı ekmeği
Çayy

2 akşamdır iftarda kayınvalidemlerdeyim. gece sahurda domates+salatalık+peynir+zeytin+haşlanmış yumurta ve hurma yedik ve tabii ki çay içtik..
bu akşam iftara kendi annemdeyiz. yarın akşam artık evde ilk iftarımızı açacağız şimdiden düşünmeye başladım ne yapsam diye :44:

Bugunki menumde sehriye corbasi pilav patlican oturtma ve kemalpasa tatlisi gece sahurda kahvaltik domats badem faln

patatesli ekmetten tost yapanlar var nasl oluyor arkadaşlar tarif verebilir misiniz çk merak ettim

merhaba,

Peynirli domatesli olanı mı yaptınız? yoksa başka tariften mi denediniz? ertesi güne bayatlıyor mu nasl tadı acaba bende haftasonu denerim

Hayır sade bi tarifi vardı 2 sene önce vermişti bu tarifi,ertesi güne biraz bayatlıyor ama fırında ya da mikroda ısıtırsanız yumuşacık oluyor :)

Hayır sade bi tarifi vardı 2 sene önce vermişti bu tarifi,ertesi güne biraz bayatlıyor ama fırında ya da mikroda ısıtırsanız yumuşacık oluyor :)

anladım cumartesi günü yapmıştı o yüzden sordum tarifinizi verebilir msiniz rica etsem

Kizlar benim de evli olarak ilk ramazanim:) ve bizim sagolsun misafirimiz eksik olmaz iftarda. Tek basimizayken esim karpuz+çorba+ salata ilede doyan biri ama misafir menusu hazirlamak biraz zor geliyor yani.menuyu hazirlasam yapmasi zor degil de menu zor kismi işte:) bu arada ilk aksam kendi annemleri iftara cagirdim ve ilk gun yemek yapamassam diye o gece esimle birlikte yemeklerin cogunu hazirladik salatalari bile sadece pisirme isi kalmisti.menu soyleydi fikir olsun diye

Mercimek çorbası
Tavuk sote
Servis tabagina (karniyarik+biber dolmasi+sarma+kabak mucveri)
Mevsim salatasi ve havuclu tarator
Etimek tatlisi

Ama ilk iftar oldugundan herkes corbayla doydu ve yemeklerim kaldi.bi dahaki misafir menümde cesidi az mi tutsam cunku sonra kalan yemekleri bitirmeye calismasi da ayri bir mesele

merhaba

iki gun arkadaslarda iftar yaptik.bu aksam sonunda evdeyiz

bugunku menum
ezogelin corbasi
izgara kofte
pilav
komposto

sahurda kahvalti yapiyoruz.bu aksam kahvaltiya ilave patates haslicam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…