Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

Oğlum yarın oruç tutacağım diye tuturdu sahur için kavurma istedi :KK53:olmaz ama oldu eti kavurdum şimdi yine kahvaltılık hazırlarım bize :KK56:

Oğlum yarın oruç tutacağım diye tuturdu sahur için kavurma istedi :KK53:olmaz ama oldu eti kavurdum şimdi yine kahvaltılık hazırlarım bize :KK56:

Allah kolaylık versin canım:KK56:Benim kızlarda istiyorlar ama şimdilik olmaz dedim ben bir alışayım Ramazana sonra diyorum:KK30:
Sahura istekleri başlamış iftarda neler ister kim bilir:89:

Allah kolaylık versin canım:KK56:Benim kızlarda istiyorlar ama şimdilik olmaz dedim ben bir alışayım Ramazana sonra diyorum:KK30:
Sahura istekleri başlamış iftarda neler ister kim bilir:89:

Öyle canım :KK31:tutacam diyince dayanadım yaptım :KK56:ama biz yemeyiz herhalde :KK30:

Hayırlı sahurlar herkese......
vy9ynyjy.jpg

Bizim sahurumuz bugün böyle [emoji5][emoji5]

Eşiniz şef ahçıysa lokantalarda yenen mercimek çorbasının tarifini alabilirmisiniz.:KK1:Renksiz salçasız oluyor ya.:KK17:

Menünüz de çok güzel.:KK56:

Ben bildiğim şeklini söyleyeyim istersen denersin.
düdüklü tencerede mercimeği iyice yıkıyorum sonra suyunu ilave ediyorum. yağ döküyorum üstüne sonra tuz ve bir tanede soğan doğrayıp içine atıyorum ve ocağın üzerine koyup ağzını kapatıyorum. azıcık rengi olsun dersen bir çay kaşığı biber salçası koy. piştikten sonra süz yada bendırdan geçir al sana renksiz süzme mercimek çorbası. bu güne kadar beğenmeyen olmadı.(istersen yağı soğanı filan kavurabilirsin ama böyle daha pratik oluyor. )

ben de geçmiş bir konu vardı ramazanla alakalı onda paylaşım yaptım ama gelen olmamış meğerse burası açılmış. Herkese hayırlı ramazanlar olsun.
ilk günkü iftarım
yoğurtlu makarna ve karpuz

dünkü iftarım yeşil fasulye karpuz ve vazgeçilmezim zeytin.

bugün ne olur bilmiyorum ama herhalde fırın poşetinde sebze kızartıp üzerine yoğurt dökerim ve karpuz olur.
en azından böyle düşünüyorum.

X