Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bence attırın bakın benim doktorum rahim boyum uzun diye bekle bekle bekle dedi ama benim içim de bir korku vardı o ölçüme bakıp aldandı ama 20 lerde birden kısalma olacağını düşünemedi ben perinatoloğa gittim tedbir amaçlı dikiş önerdi bugün muayeneye gittim rahim boyu 2,5 açılma var bana dediği iyi ki dikiş atmışız ben 15,5 hafta sa serklaj oldum keske 12 de olsaydım o yüzden iyi karar verin

Kızlar dün kültür vermiştim bakteri üremesi olmuş. Dr antibiyotik vermişti ne olur ne olmaz elimde dursun başlarsın demişti,akşam başlicam.
Zarar verir mi bu bakteri bebeğe,dikişe falan.

Merhaba rahatsız ediyorum kullandığınız ilaçlar aklınızda mı bugün tekrar muayene oldum rahim boyu 25 bebeği dikiş tutuyor dedi ben progestan 200 sabah akşam kullanıyorum birde pruloton iğne haftada bir ekstra kullandığınız bişey varmı

Mrb kizlar bgn kontrolum vardi 14+3um doktoruma sordum 24mn suan icin dedi uzunlugun kendini cok yormamak kaydiyla islerini yapablrsn agir fln sakn kaldirma ddi acaba ileri haftalari mi bekliyo kisalicak mi daha diye 1 ay sonraya kontrole cagirdi buyuk ihtimal deyatli ultrason olurum ozaman sizce nasi benm durumumda olan varmi 1 aydi progestan fitil kullaniym

Serklaj yok galiba, 3 cm altı riskli diye biliyorum ben.
Erken serklaj daha etkili eğer yoksa bir an önce atılmalı

3 cm derken aciklik mi? Bana dr 24mm uzunlugu dedi serklaj fln demedi
2,5 altı erken doğum riskidir benim 25 mm 26. Hafta bitti serklaj var buna rağmen her an tetikteyim zamanınız varken serklaj mı olsanız doktorunuz daha şyi bilir tabi ki ama ben 15. Haftalarda 38 mm rahim boyum buna rağmen 20 de kısalmaya başladı

Bencede 15 haftada 25 ml olctu bu olcu 24 25 haftalikken bekledigimiz olcu demisti dikis attır kardeşim ihmale gelmesin aman

Merhaba benim serklajım yok, ilk gebeliğim, açılma vs gibi acil durumlar olmadan serklaj önerilmedi 3 doktor tarafından da, haftam ileri olduğu için. Bu hafta kontrole gittim yine 27mm idi, istirahat ediyorum progestan fitil kullanıyorum bir de magnezyum günde 2 tane kasılmaları önlemek için. Saatte bir kalkıp evde bir tur atıyorum kan pıhtılaşması olmasın diye, bunun dışında birşey yapmadan yatıyorum veya arada oturuyorum. İnşallah en az 30ları görürüz diyorum, size de geçmiş olsun

Dr a sordum serklaj falan demedi baska bi dr daha gorunmeyi dusunuyorum okudukca boyle iyice korktum ben
Korkmayın, fazla okumayın da, ben mesajlarınızı okudum. Başka bir doktora görünün, hatta bir başkasına daha. Birkaç farklı kişi değerlendirsin durumunuzu, ona göre karar verilir. Ölçünüz haftanıza göre biraz kısa ve erken zamanda dikiş atılması daha tercih edilen bir yoldur sadece, başka fikir de alın ama kaygınızı arttırmayın stres girmeniz en son istenecek şey. Geçmiş olsun

Evet cok kotu oldum resmen hamilelikten sogudum haftaya baska dr a gorunmeyi dusunuyorum gittigim dr da gayet iyi bir doktordu

Evet cok kotu oldum resmen hamilelikten sogudum haftaya baska dr a gorunmeyi dusunuyorum gittigim dr da gayet iyi bir doktordu
Çok iyi anlıyorum ben de yeni öğrendim sayılır, farklı doktor fikirleri de aldım haftam ileri benim o yüzden dikiş önerilmedi mesela. Psikolojik olarak da toparlanmaya çalışıyorum bebeğim için çünkğ ben üzüldükçe ona iyi etki etmez bu. Kötü şeyleri düşünmeyin ve forumlarda fazla okumayın şuan için, bu da ayrı sorun yaratıyor çünkü. Fazla ayakta kalmayın ilaç vermişmiydi ?

Dr a sordum serklaj falan demedi baska bi dr daha gorunmeyi dusunuyorum okudukca boyle iyice korktum ben
Beni gittigim her doktor oyuncak etti bi allahin kulu serklaj yapayim demedi en sonuncuda yapacakti rahim agzinda polip çıktı yapamadi o yuzden bi farkli doktora daha gorun canim ben hep bir doktora bagli kaldim acısı hep bana kaldi onların umrunda bile degil ıkinci gebeligim 24 haftalik evladimda gezdim tozdum bol bol yürüdum kahverengi akinti vardi.hep doktora soyledim bebek iyi suyu iyi hep gecistirdi dikkat edip yatip ilac kullansaydim belki haftalarim ilerlerdi olmadi sende korkma sakin perinatologa gorun bi de belki gercekten ihtiyac yoktur sende serklaja

Moralim çok bozuldu ya bulunduğum yerde küvöz de yok erken doğanlar için ne kadar dayanırım bilmiyorum
Benim de bulunduğum yerde, hatta takibimin yapildiği hastane de bile kuvez yok! Bana en yakın kuvez 1 saat 20 dakika uzaklıkta.

Ama korkmayin. Doğum sinsi bir eylem degildir. Ani bile olsa en az 2-3 saat suren bir sureç. Boyle bir durumda da sizi tam tesekkullu bir hastaneye sevk ederler. Takdiri ilahi. Ne olacaksa olacak.

Öyle sonu değişmeyecek Allah büyük

Ben de ayni dozlarda ayni ilaclari kullaniyorum. Benim haftam ileri tabi yanlis yaniltmak istemem ama benim de bebeğim dikisin üstünde oturuyor. Dikiş tutuyor ifadesini benim doktorum da kullandi. Rahim ağzında açılma olmadığı müddetçe, düzenli kasılma yoksa korkma dedi bana doktor.

Rahim ağzında açılma dikiş kısmı mı oluyor benim genel olarak açılmam var enson iki cm yakındı iki hafta önce suan ne durum da bilmiyorum kaçıncı haftadasınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…