Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
İnşallah gelir torununu görür ilgilenebilecek kadar güçlü olur.
Şifa Allah tan
Ne olursa olsun Allah ım kimseyi hastanelere düşürmesin,yataklara mecbur etmesin.
Hamilelerin duası kabul olur derler. İnşallah şifa bekleyen herkes gibi annenizde toparlanır.

Hayırlı olsun sağlıcakla alın kucağınıza dikişi illa perinatolog atmak zorunda değil operatör doktorlar sa atıyor tercih size kalmış

Allah rast getirsin de miadında al inşallah bebeğini kucağına Bu hunileşme yatarak ve ilaçla azalabilir mi peki bir bilgin var mı canım?
Adalet'in sanirim çok fazla yan etkisi var. Kontrollu kullanim öneriliyor. Doktorunu dinleyin, o kullanin derse kullanın
Benim ilk çocuğum zamanında doğdu. bir doktor önerdi seklajı onu.n haricindeki perinotolog dahil 2 doktor takip edilsin denildi. Bizde dikiş attırmadık. İlkinde de kasılmalarım olmuştu ama serviks kısalığı yada herhangi bir şeyim yoktu. Nasip bunda böyleymiş. İnş hepimiz zamanını bekleriz Kesin istirahat verilmedi ben mümkün olduğunca uzanıyorum..

Benim dikişide perinatolog değil kendi takibimi yapan Dr attı. inşallah bizi sonuna kadar götürür

Nasildi hikayeniz denk gelmedim ara ara okudum insallah bende istiyorum zordu oldu gecti demeyi nasip bakalim
Zaten zor Bı gebelıktı 24 hafta ıkızlerden bırı sıvı kaybı coktu ilk dikiş 28de ikinci dikiş atıldı zorla 31+5 ve sezercan oldum ve iki cadı dunyaya geldi zorluk ozaman da gecmedi. Biri 16 biri 32 gun kuvezde kaldı sımdı 4.5 yasında en iyi arkadaslarım. Rabbim siizlerede bugun leri nasip etsin en kolay sekli ile. Ozaman lar delı gibi buralarda okuyordum uzuun zaman oldu girmeyeli

Tecrübeli olanlara ihtiyacımız var.
Allah bağışlasın kızlarınızın sağlıklı hayırlı uzun ömrü olsun inşallah

Tecrübeli olanlara ihtiyacımız var.
Allah bağışlasın kızlarınızın sağlıklı hayırlı uzun ömrü olsun inşallah
Tecrube ettiğim tek şey şu aslında. Herşeyi olucagına varıyor. Olumsuzu cagırmamak cok başkalarının olumsuz hikayelerini okumamak. Pozıtıf olmak ve hamilelik cok güzel Bi süreç ( hıc tadını anlamadım) tadını cıkarmak. Öyle yada böyle geçince geriye dönüp baktığında o zamanı kendıne zindan etmemek gerek

Bu dikişin başarı orani baya yüksek degilmi bi de enfeksiyon deniliyor bu beni simdiden bile korkutuyor teşekkür ediyorum ikizlerinizle neşeli uzun omurleriniz olsun nelere dikkat ettiniz

Bu dikişin başarı orani baya yüksek degilmi bi de enfeksiyon deniliyor bu beni simdiden bile korkutuyor teşekkür ediyorum ikizlerinizle neşeli uzun omurleriniz olsun nelere dikkat ettiniz
Benim doktorum olaya hep şöyle baktı enfeksiyon riski varmı evet var ama ben olaya kar zarar olarak bakarım dedi. Dikiş atmam düşürürsün dikiş atarım belki enfeksiyon olur belki olmaz. Ben 2 dikişke bile 31 haftayı zor gordum. Hıc kalkmadım evden wcye ( cok zordu. Dikişke dısardan bır mudahale işte dinlenmek onun haricinde bebek ıcın sıvı olsun die havuc suyu tukettım. Benege fayda olsun die muz ve kaşar nekadar erken doğada kilosu olsun dedım ki ikiz olması 31 hafta olmasına ragmen kg gayet ıyıydı

Olumlu düşünmek için elimden geleni yapıyorum, bebeğimle konuşuyorum. İleriye dönük hayal kuruyorum.
Allah nasip eder inşallah.

@moonna hunileşme yatarak geçer mi sizce? Bir bilginiz var mı forumdaki herkesten rica ediyorum cevaplasın bilen varsa
14. Haftada serklaj oldum 20 Li haftalarda hunileşme başladı 28. Haftada dr ek olarak rahim ağzı halkası taktı hunileşmem hiç iyileşmedi bebeğin kafası o huninin içimdeydi hep ama bu önlemler + ilaçlar + yatmak 38. Haftaya götürdü beni.

Eğer dikiş olmasaydi bebeğin baskısı ve ağirliğindan dolayi rahim ağzi acilabilir ve erken doğum olabilirdi demek. Dikiş bir nevi bariyer, yani rahim ağzini kapalı tutuyor demek.
Moralim çok bozuldu ya bulunduğum yerde küvöz de yok erken doğanlar için ne kadar dayanırım bilmiyorum

Hayırlı olsun sağlıcakla alın kucağınıza dikişi illa perinatolog atmak zorunda değil operatör doktorlar sa atıyor tercih size kalmış
Tabi, biliyorum aslında ama korkular bilgilerin önüne geçiyor, biraz daha işinde uzman birisi olsun mantığında yaklaşıyorum, hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

Aslında bir önceki doğumda direkt tanı aldım, raporlarda vs yazıyo rahim ağzı yetmezliği diye. Doktorların o zaman da söylediği şey 2.gebelikte dikiş atılacak. Çünkü 3 saatte falan rahim ağzı tam açıktı bende ama su gelmedi garip bi şekilde, doktor müdahalesi ile su patlatıldı, doğum öyle başladı, riske atacağımı düşünmüyorum hiç ölçümler yapılsın da bi bakalım, daha çok erken ama dr arayışları başladı bende

Moralini bozma aynı durumdayız 2,5 cm ve dikişin yukarısı açık.biz daha 19 haftalığız küvözlük yaşam sınırında bile değiliz.seninki 28i geçtiyse %85 olasılığı varmış. Yatıcaz bol bol Allah yardımcımız olsun küvözlü bir yer araştırsan iyi olur her ihtimale karşı E Edacnr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…