Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kızlar selamlar herkese,
2 sene önce 22 haftalık erken doğumum oldu 2 senedir de uğraşıyoruz bebek olsun diye bu ay öğrendim 5 haftalık hamileyim. Rahim ağzı uzunluğunuz ne zamandan itibaren ölçülmeye başladı? Daha bebeği göremedik ama kese oluşmuştu, İstanbul Anadolu da önerebileceğiniz dr var mı Dikiş için? Perinatolog mu attı dikişinizi yoksa normal kadın doğum dr u mu?

Benimde dr elle kontrol sonrasi rahim agzin kisa erken dogum riskin var progestan fitil kullanmalisin dedi ama olcum falan yapmadi veya bu haftaya kadar ultrasonda rahim boynu ile ilgli hc birsey demedi yarin kontrolum var icime oyle bir kurt dustuki evde bile yurumeye korkar oldum kizlar yarn dr ile konusucam yani napmam lazim progestan yeterli mi allah korusun okdr korkum arttiki benm gbi olan varmi

Benimde dr elle kontrol sonrasi rahim agzin kisa erken dogum riskin var progestan fitil kullanmalisin dedi ama olcum falan yapmadi veya bu haftaya kadar ultrasonda rahim boynu ile ilgli hc birsey demedi yarin kontrolum var icime oyle bir kurt dustuki evde bile yurumeye korkar oldum kizlar yarn dr ile konusucam yani napmam lazim progestan yeterli mi allah korusun okdr korkum arttiki benm gbi olan varmi
Haftanız erken bir perinatologla görüşmenizi tavsiye ederim.

Merhaba kızlar. Ben tesadüfen ayrıntılı uultrasonda rahim kısalığımı öğrendim 27,5.mm ve hunileşme varmış. Perinatolog ağır iş yapma normal hayatına devam edebilirsin dedi ben de bilmediğimden pek önemsemedim ki iyi bir perinatolog. Kendi doktorumla görüştüm ertesi gün o da şuan istirahat et ilacı kullan bol su iç kontrolde bakıcaz dedi, 3 gündür yatıyorum sadece saatte bir kalkıp 1 tur atıyorum evde. Şuan çok korkuyorum açıkçası, hunileşme ne demek tam olarak o an sormayı bile unuttum. Benim gibi olanlar var mı acaba progestan iyi gelir mi
Merhaba ben seninle şuan aynı durumdayım 25 mm rahim ve dikişe kadar hunileşmiş kesesi huniden sarkıyor. Kasılmalarım olduğu için doktora gittim ve hunileşme gördü banada gösterdi.Sen hangi ilaçları kullanıyorsun inşallah atlatabiliriz serklajın var mı? Geçmiş olsun

Merhaba ben seninle şuan aynı durumdayım 25 mm rahim ve dikişe kadar hunileşmiş kesesi huniden sarkıyor. Kasılmalarım olduğu için doktora gittim ve hunileşme gördü banada gösterdi.Sen hangi ilaçları kullanıyorsun inşallah atlatabiliriz serklajın var mı? Geçmiş olsun
Benim 21. Haftada 1,9 cm ve hunileşme var denildi. Serklajım yok kesin yatak istirahati de verilmedi. Progestan fitil ve proluton iğne kullanılıyorum. Kasılmalarım içinde magnezyum. Kendi doktorum adalat kullan dedi ama perinotolog önermedi. İnşllah hepimiz 30 ları görürüz.

Benim 21. Haftada 1,9 cm ve hunileşme var denildi. Serklajım yok kesin yatak istirahati de verilmedi. Progestan fitil ve proluton iğne kullanılıyorum. Kasılmalarım içinde magnezyum. Kendi doktorum adalat kullan dedi ama perinotolog önermedi. İnşllah hepimiz 30 ları görürüz.
Ayy canım senin durumun daha kötüymüş 😱😱en azından bende serklaj var bir nebze ona güveniyorum çokta güvenemiyorum ama yine de belki birkaç hafta geciktirir diyorum daha 19 haftalığım ne yapıcam bilmiyorum çok moralim bozuk.şuan kaçıncı haftaya ulaştın yatarak???

Kızlar selamlar herkese,
2 sene önce 22 haftalık erken doğumum oldu 2 senedir de uğraşıyoruz bebek olsun diye bu ay öğrendim 5 haftalık hamileyim. Rahim ağzı uzunluğunuz ne zamandan itibaren ölçülmeye başladı? Daha bebeği göremedik ama kese oluşmuştu, İstanbul Anadolu da önerebileceğiniz dr var mı Dikiş için? Perinatolog mu attı dikişinizi yoksa normal kadın doğum dr u mu?
Selam, 12 haftada ölçüm yapilip kisaliga gore dikis icin karar veriliyor genelde. Tek kayiplarda biraz kontrollu ilerliyolar haftalik ölçüp yapip boy kisalmazsa dikiş atmiyorlar. Ama bir anda da kisalabilen bişey oldugu için beklemek biraz korkutuyor.

Kadin dogum doktorunun attigi iki dikişte basarisiz oldu ve kaybettim profosere attirdigim dikiste kizimi saglikla kucakladim. Tavsiyem iyi bi prof bulmaniz ve gerekli ilaclari mutlaka istemeniz.

Adalat kullanin kasilmalarinizi baya hafifletir 14. Haftadan itibaren 4 saat arayla aldim ben

Ayy canım senin durumun daha kötüymüş 😱😱en azından bende serklaj var bir nebze ona güveniyorum çokta güvenemiyorum ama yine de belki birkaç hafta geciktirir diyorum daha 19 haftalığım ne yapıcam bilmiyorum çok moralim bozuk.şuan kaçıncı haftaya ulaştın yatarak???
Evet her kontrol stres içinde geçiyor 🙁 yarın inş 27 haftalık 🙏🏻

Adalat kullanin kasilmalarinizi baya hafifletir 14. Haftadan itibaren 4 saat
Adalat kullanin kasilmalarinizi baya hafifletir 14. Haftadan itibaren 4 saat arayla aldim ben
32 den önce etkili değil dedi perinotolog. Bende biraz erteledim. Günde kaç kez oluyordu kasılmanız. Benim doktorum 10 u geçerse al dedi adalat için perinotolog alma dedi 😓

Bende de 18 haftalikken hunilesme baslamisti dikiş atmadı yat dinlen demisti 27 haftalikken de dogum oldu insallah daha ilerler haftaniz gibi geldi

Kızlar konuyla alakali degil ama acaba sübyani duydunuz mu hiç çok kayip yaşayanlar dua ile bebeği kucağina aliyo bu duruma inaniyosaniz bence okutun kendinizi ben ilk bebeğimi kaybettikden sonra ikinciye hamile kaldiğimda ilk haftalarda düşük tehlikesi var denilmişti duayi yaptirinca hiç problem yaşamadim tabi tüm tedbirleri alarak yine ve zamanim da oldu doğumum .belki bu durum sizlerinde dua ile rahat geçirmenizi sağlar inş

Suan yine hamileyim serklajimda var 29.cu haftadayim çok şükür şimdiye kadar yine bi rahim boyumla alakali sıkıntım olmadi inş inaniyorum duanin ve tedbirin vesilesiyle.

X