Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Ya ben bundan önceki bebeğimi 25+6 da dünyaya getirdim 82 gün yoğun bakımda kaldı çok zor zamanlar yaşadım artık o kapıya gitmek istemiyorum

Hayırlısı olsun hepimiz içinde. Bu sefer ciğer geliştirici yapmadı doktorum 34. Haftadan sonra gerek yok dedi inşallah girmez dua edin bize

Ya ben bundan önceki bebeğimi 25+6 da dünyaya getirdim 82 gün yoğun bakımda kaldı çok zor zamanlar yaşadım artık o kapıya gitmek istemiyorum
Eminim çok zordur yaşamadım ama orada beklemek yavrundan ayrı kalmak.. Allah tekrar o kapılarda beklemek zorunda bırakmasın hiçbirimizi sağlıcakla kucağımıza alıp çıkalım inşallah

Bende yaptırdım bugün açılma yoktu rahim boyu iyiydi ama bugün operasyon sırasında ufak açılma vardı dedi bakalım artık Nasip kısmet inş sonunu da görürüm

Bence hiç merak etmeyin kalsa da eminim çok kısa süre kalacaktır ben 27 haftalık erken doğum yaptım o yüzden anlıyorum sizi Allah şifa versin bence biraz daha zaman kazanırsınız şükğr haftası da ilerlemiş hiç
Canınızı sıkmayın

Bende yaptırdım bugün açılma yoktu rahim boyu iyiydi ama bugün operasyon sırasında ufak açılma vardı dedi bakalım artık Nasip kısmet inş sonunu da görürüm
Hadi geçmiş olsun, sevindim atlattığınıza. Normal narkoz verip yapılıyor değil mi, acı falan hissettiniz mi sonrasında

Bebeğin sağlıklı nefes alabiliyor olması, kendi kendine anneden veya mama ile beslenebiliyor olması ve vücut ısısını dengeleyebiliyor olması yeterli kuvöze girmemesi için. 9 aylık doğanlar da vardı oğlumun kaldığı NICU’da. Bazen emin olmak için de alıyorlar siz içinizi ferah tutun. Ben de biliyorum o duyguyu, Her gün günde 2 defa o kapıya dikilir beklerdim, ayrılamazdım kolay kolay. Allah hepimize bebeklerimize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin, doğsunlar çantalarına koyup gidelim evlerimize inşallah

Hadi geçmiş olsun, sevindim atlattığınıza. Normal narkoz verip yapılıyor değil mi, acı falan hissettiniz mi sonrasında
Evet narkoz normal açıkçası hiç hissetmedim ama korkuyorum kese delinmesi enfeksiyon riski narkozdan uyanınca ilk an çok az zorluyor hemen ağrı kesici veriliyor benim böyle adet sancısına benzer şekilde hemen geçti zaten sonrası önemli inş yaşam sınırını geçen haftaları görürüm

Geçmiş olsun canım sürekli istirahat et dedi mi peki?
Bir kaç gün dinlen sonra ufak tefek yemeğini vs yap dedi sürekli yat demedi ama benim doktorum biraz rahat perinatologlar daha çok istirahat öneriyor sanki progestan başladık üç hafta sonra kontrol ama çok tedirginim kanama olmadı ufak kahveye yakın akıntı var yatarken bile düz yatmaya çalışıyorum abartıyor muyum bilmiyorum

Yoo durumuna göre değişir aslında benimki de yat demedi ve perinatolog dikişimi atan... Normal yatabilirsin nedne düz yatacaksınki

Sağlikla sıhhatle doğumunuz olsun inş

Yoo durumuna göre değişir aslında benimki de yat demedi ve perinatolog dikişimi atan... Normal yatabilirsin nedne düz yatacaksınki
Rahime baskı yapıyorum sanıyorum korkudan herhalde sanki her an suyum gelecekmiş gibi haftam daha 16 sanki sonunu göremem gibi üstelik diğer doğum sezaryen Buda öyle olursa naparım bazen psikiyatri ye gidesim geliyor

Rahime baskı yapıyorum sanıyorum korkudan herhalde sanki her an suyum gelecekmiş gibi haftam daha 16 sanki sonunu göremem gibi üstelik diğer doğum sezaryen Buda öyle olursa naparım bazen psikiyatri ye gidesim geliyor
Canım kaybın olduğu için belki çok fazla evham yapıyorsun ama yazık yapma hasta olursun kötüyü düşünme çağırma eğer imkanın varsa psikolojik destek al

Benim de sorum şu
bebeğin suyu biraz azalmış böyle olması ilerde sağlık sorununa yol açar mı bilgisi olan var mı bu şekilde suyu azalıp sağlıklı doğum yapan var mı
Merhaba o haftalarda benim de azalmıştı suyum ama hiç tehlikeli seviyeye gelmedi. 38+1 de doğum yaptım. Kontrolleri aksatmayın içinizi ferah tutun

Günaydın hayırlı sabahlar hayırlı cumalar
Emyldrm arkadaşım bugün bebeğine kavuşuyor hayırlısı ile güzel haberlerini okuruz inşallah burada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…