Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Peki doçent dediğiniz doktorun daha önce serklaj tecrübesi var mı ? Önemli olan o , geçmişinde başarılı serklajları var mı
Hiç bilmiyorum Erzurum’dan gelmiş doktorum Erzurum’da gittiğim perinatolog doktorun da yapar dedi ama ne bilim başarılı serklajı da olsa ben bilmiyorum hem yeni geldi hem de ufak bir şehir burda kaç kişi serklaj olmuştır ki üniversite hastanesinden gelmiş bu doktorum da

Hiç bilmiyorum Erzurum’dan gelmiş doktorum Erzurum’da gittiğim perinatolog doktorun da yapar dedi ama ne bilim başarılı serklajı da olsa ben bilmiyorum hem yeni geldi hem de ufak bir şehir burda kaç kişi serklaj olmuştır ki üniversite hastanesinden gelmiş bu doktorum da
Yarın galiba ameliyatınız içinizi ferah tutun o zaman, elden geleni yapacaksınız gerisi Allah’a kalmış alacak nefesi varsa zaten Yaşar bol bol dua edin, serklaj zaten çok basit bir ameliyat sizinki de önleyici serklaj , mesela bazı durumlarda kese dışarı sarkıyor rahim açılıyor o durumlarda keseyi içeri dikip Rahmi dikiyorlar o daha riskli bir ameliyat, ama sizinki daha basit inşallah kolaylıkla atlatırsınız

Yarın galiba ameliyatınız içinizi ferah tutun o zaman, elden geleni yapacaksınız gerisi Allah’a kalmış alacak nefesi varsa zaten Yaşar bol bol dua edin, serklaj zaten çok basit bir ameliyat sizinki de önleyici serklaj , mesela bazı durumlarda kese dışarı sarkıyor rahim açılıyor o durumlarda keseyi içeri dikip Rahmi dikiyorlar o daha riskli bir ameliyat, ama sizinki daha basit inşallah kolaylıkla atlatırsınız
Evet rahim kapalı açılma yok öyle Allah ol dediyse olur Allah herkese şifa versin kimsenin kucağını boş bırakmasın

Doktorum yeni gelmiş bu sene bilgi alacağım kimse yok genel olarak seviyorum ama insan basından doğum geçince 27 hafta birde bebek de kaybedince güven durumu zor oluyor Erzincan Erzurum’da perinatolog vardı uzak diye Erzincan istedi eşim yarında serklaj olucam inş iyi olur hayırlısı
Gönlünü ferah tut arkadaşım dualarımız seninle

Basiniz sagolsun rabbim bi daha yasatmasin benimde ilk bebegim 27 haftalik dogup yasamadi .sonraki gebeligimde rahim boyu 4mm altina hic düsmedi ama bana yinede serklaj yaptilar suan 3.hamileligim bunda da serklaj yapilirken 45mm ölçtü ama ilk acilma olunca riske atmiyo doktorlar bunda da serklaj yapildi sizde baska doktrlarla görüsün cünki doktrlar bu durumu yasanlari riske atmiyo pek

Basiniz sagolsun rabbim bi daha yasatmasin benimde ilk bebegim 27 haftalik dogup yasamadi .sonraki gebeligimde rahim boyu 4mm altina hic düsmedi ama bana yinede serklaj yaptilar suan 3.hamileligim bunda da serklaj yapilirken 45mm ölçtü ama ilk acilma olunca riske atmiyo doktorlar bunda da serklaj yapildi sizde baska doktrlarla görüsün cünki doktrlar bu durumu yasanlari riske atmiyo pek
Sağolun sizin de başınız sağolsun. Bana da aynı yorumu yaptı doktor, hiçbi şey olmadan geçer hamileliğin ama istersen yapılır serklaj dedi. Ben de yaptıracağım muhtemelen. Siz de sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alın inşallah 🙏

Çok üzücü şeyler yaşamışsınız başınız sağolsun çok üzüldüm ben de ilk gebeliğimde 12. Haftada detaylı ultrason yaptırdım her şey normal çıktı sonra bir anda 17. Haftadayken nişan geldi pembe kanlı akıntı doktora bi gittim rahim ağzım 2 cm açılmış kese dışarı çıkmış,, hemen hastaneye yatırdılar yapacak bir şey yok dediler bebek doğacak ve ölecek.. Allah o çaresizliği kimseye yaşatmasın o zamanlar tabi ne riskli gebelik ne riskli gebe doktoru biliyorum çaresizce 2 gün durmadan ağladım sonra bir anda suyum geldi ve bebeğim son ana kadar canlıydı .. tabi doğar doğmaz öldü ve ben 6 ay kendime gelemedim o süreçte de araştırdım baya bir, şu anki doktorum sayesinde sonraki gebeliğimde 12. Haftada dikiş atıldı ve kızıma kavuştum şimdi de yine aynı şekilde dikiş atıldı oğluma kavuşacağım inşallah
Doktorum demişti ki o zaman gelseydin keseyi dikip bebeği kurtarabilirdik.. ama ben hiç bilmiyordum kş öyle bir şey olduğunu.. eğer istambuldaysanız doktorumu gözüm kapalı öneririm Arda Lembet, araştırın isterseniz kendisi profesör ve perinatolog ve alanında gerçekten çok iyi ve dikkatli
Ah ne benzer yaşananlar, nereden bileceksiniz ki insan her doğumun gerçekten mucize olduğunu yaşayınca öğreniyor. Allah kızınızı bağışlasın size ne güzel yavrunuza kavuşmuşsunuz, inşallah benim de bi bebeğim olur ❤️ Lüleburgazdayım, ama İstanbul’a gitmek problem değil. Cem Batukan da baya iyiymiş bu konularda ona gitmeyi düşünüyordum özellikle serklaj için ama yaşanmış deneyim varsa mutlaka yorum için dahi olsa ona da giderim. Çok teşekkürler

Benim de sorum şu
bebeğin suyu biraz azalmış böyle olması ilerde sağlık sorununa yol açar mı bilgisi olan var mı bu şekilde suyu azalıp sağlıklı doğum yapan var mı

Kızlar 33+4 sancım var 4 gün önce doktora gittim sorun yok dedi 34 fatalik doğup kuveze girmeyen varmı
Erken doğum riski varsa doktorlar ciğer geliştirici yapıyor o zaman kuvöze ya girmez yada girerse çok kısa kalır. Benim ilk bebeğim 35 haftalık doğdu 33. Haftada sancılarım vardı ciğer geliştirici olmuştum kuvöze girmedi ama kilonun da etkisi var eğer düşük olursa 2 kilo alti girebilir.
Cuma günü sezaryen olucam 36+3 oluyoruz kuvöze girebilir de girmeyebilirde dedi haftasıyla alakalı değil bebeğin durumuyla alakalı bir durum bu.

Benim de sorum şu
bebeğin suyu biraz azalmış böyle olması ilerde sağlık sorununa yol açar mı bilgisi olan var mı bu şekilde suyu azalıp sağlıklı doğum yapan var mı
Bebeğin suyu hafta ilerledikçe azalabilir diye okumuştum ama doktorun takip etmesi lazım azalma devam ediyor mu yada aynı seviyede mi diye. Azalmaya devam ederse ona göre planlama yapar zaten. Havuç suyu artırıyormus suyu dene istersen.

Bebeğin suyu hafta ilerledikçe azalabilir diye okumuştum ama doktorun takip etmesi lazım azalma devam ediyor mu yada aynı seviyede mi diye. Azalmaya devam ederse ona göre planlama yapar zaten. Havuç suyu artırıyormus suyu dene istersen.
Teşekkür ederim kontrolüm cumartesi, doktor sıklaştırdı zaten bakalım ne diyecek belki beni de haftaya doğurtur ben de kızımı 36+6 da kucağıma almıştım 2 gün kalmıştı küvezde inşallah kalmaz sizinki de içinizi rahat tutun

Erken doğum riski varsa doktorlar ciğer geliştirici yapıyor o zaman kuvöze ya girmez yada girerse çok kısa kalır. Benim ilk bebeğim 35 haftalık doğdu 33. Haftada sancılarım vardı ciğer geliştirici olmuştum kuvöze girmedi ama kilonun da etkisi var eğer düşük olursa 2 kilo alti girebilir.
Cuma günü sezaryen olucam 36+3 oluyoruz kuvöze girebilir de girmeyebilirde dedi haftasıyla alakalı değil bebeğin durumuyla alakalı bir durum bu.
Sizi neden bu kadar erken sezeryana aliyolar acaba?

Sizi neden bu kadar erken sezeryana aliyolar acaba?
Kasılmalarım fazlalaştı sancım oluyor. Bebeğin başı çok aşağıda şuan sadece dikiş tutuyor dedi doktor zaten ayağa kalktığım gibi karnım sertleşiyor ve aşağıda çok baskı ve ağrı hissediyorum. Ayni zamanda kalp hastasıyım kasılma anlarımda nefes almakta zorluk çekiyorum nabzım yüksek

X