Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhaba eğer kısalığınız varsa dikiş yaptırın korkmayın tedbir aldıktan sonra içiniz rahat olsun ben ilk kızımı da dikiş sayesinde kucağıma aldım şimdi de inşallah oğluma kavuşacağız haftada 1 proluton depot iğne ve her gün 1 kere progestan fitil kullanarak geldim bugüne

Merhabalar benim de geçen hafta rahim ağzı uzunluğum 1 cm e düşmüştü , bu hafta 2 cm e çıkmış yine ne kadar dinamik gerçekten yatarak ve progestanı günde 2 ye çıkararak uzadı şükür Alina bugğn de bebeğin suyu biraz azalmış bol su iç dedi doktorum şu an 34 + 2 deyim kilosu 2400 bakalım cumartesi kontrole çağırdı inşallah suyu daha da azalmaz bol su iç dedi neden azalır kş suyu bilgisi olan var mı önceki gebeliğimde azalmamıştı hiç

Benim 16. Hafta kısalık yok ama korkulan birden kısalması birde zorluğu varmı benim doktorum doçent serklaj yapacak benim istediğim Prof du fark varmı sizce birde korkulacak bir şey varmı

Benim 16. Hafta kısalık yok ama korkulan birden kısalması birde zorluğu varmı benim doktorum doçent serklaj yapacak benim istediğim Prof du fark varmı sizce birde korkulacak bir şey varmı
Serklaj 15 dk lık basit bir işlem aynı gün taburcu olanlar bile oluyor gönlünüzü ferah tutun

Bu hamileliğinizde de serklaj yapıldı mı? Onunla beraber mi iğne ve fitil kullanıyorsunuz?

Doktorunuza güvenmek çok önemli hayır ben korkulacak bir şey yaşamadım doktorun deneyimi de önemli

Basiniz sagolsun rabbim bi daha yasatmasin benimde ilk bebegim 27 haftalik dogup yasamadi .sonraki gebeligimde rahim boyu 4mm altina hic düsmedi ama bana yinede serklaj yaptilar suan 3.hamileligim bunda da serklaj yapilirken 45mm ölçtü ama ilk acilma olunca riske atmiyo doktorlar bunda da serklaj yapildi sizde baska doktrlarla görüsün cünki doktrlar bu durumu yasanlari riske atmiyo pek

Çok üzücü şeyler yaşamışsınız başınız sağolsun çok üzüldüm ben de ilk gebeliğimde 12. Haftada detaylı ultrason yaptırdım her şey normal çıktı sonra bir anda 17. Haftadayken nişan geldi pembe kanlı akıntı doktora bi gittim rahim ağzım 2 cm açılmış kese dışarı çıkmış,, hemen hastaneye yatırdılar yapacak bir şey yok dediler bebek doğacak ve ölecek.. Allah o çaresizliği kimseye yaşatmasın o zamanlar tabi ne riskli gebelik ne riskli gebe doktoru biliyorum çaresizce 2 gün durmadan ağladım sonra bir anda suyum geldi ve bebeğim son ana kadar canlıydı .. tabi doğar doğmaz öldü ve ben 6 ay kendime gelemedim o süreçte de araştırdım baya bir, şu anki doktorum sayesinde sonraki gebeliğimde 12. Haftada dikiş atıldı ve kızıma kavuştum şimdi de yine aynı şekilde dikiş atıldı oğluma kavuşacağım inşallah
Doktorum demişti ki o zaman gelseydin keseyi dikip bebeği kurtarabilirdik.. ama ben hiç bilmiyordum kş öyle bir şey olduğunu.. eğer istambuldaysanız doktorumu gözüm kapalı öneririm Arda Lembet, araştırın isterseniz kendisi profesör ve perinatolog ve alanında gerçekten çok iyi ve dikkatli

Serklaj 15 dk lık basit bir işlem aynı gün taburcu olanlar bile oluyor gönlünüzü ferah tutun
Su gelmesi enfeksiyon falan oluyor gibi riskleri kafa karıştırıyor birde perinatolog değil de doçent atıcak dikişi perinatolog kendi şehrimde değil diye kabul ettim ama içim pek rahat değil

Hangi ildesiniz neden doktorunuza güvenemediniz sebebi var mı
Doktorum yeni gelmiş bu sene bilgi alacağım kimse yok genel olarak seviyorum ama insan basından doğum geçince 27 hafta birde bebek de kaybedince güven durumu zor oluyor Erzincan Erzurum’da perinatolog vardı uzak diye Erzincan istedi eşim yarında serklaj olucam inş iyi olur hayırlısı

Su gelmesi enfeksiyon falan oluyor gibi riskleri kafa karıştırıyor birde perinatolog değil de doçent atıcak dikişi perinatolog kendi şehrimde değil diye kabul ettim ama içim pek rahat değil
Peki doçent dediğiniz doktorun daha önce serklaj tecrübesi var mı ? Önemli olan o , geçmişinde başarılı serklajları var mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…