Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Evet haklısınız kolay yaşanıyor o kayıplar sanki bir perinatolopa da gidicem

İşte benim korktuğum durum bu ileri hafta da belli etmiş bende sanırım tedbir amaçlı attıracağım

benim kısmetse oğlum olacak inşallah, isim düşündünüz mü özellikle erkek isim önerisi olan var mj isimsiz doğacak yavrum bu gidişle :)

Bende geçen yıl hiç kısalma olmamasına rağmen ikizlerimi erken doğumla biranda kaybettim.ikizlerde erken doğum yapmanın doğal karşılanmasına rağmen bu tek bebek gebeliğim de 36 mm ile tedbir amaçlı serklaj oldum ,birkere erken doğum yapan arkadaşlar mutlaka serklajla tedbir alın.

Sagol allah razı olsun her şey şükür sebebi rabbim hepimizin evlatlarını bizlere bağışlasın her evlat yeni bir tat yeni deneyim :)) benimde oglumdan bir cok kıyafet war tulum zıbın vs cinsiyet farklı oldugu için bir iki takımda öyle alırım yeter ihtiyaç olursa netten almak cok kolay artık zaten ilk bebekteki kadar stresli olmuyor ikincinin alınacaklar listesi

Ülkemizde uygulandığını bilmiyordum nerede yapildi size acaba sakıncası yoksa.

Yani benim yaşadığım hep oydu bebegin bir yere toplanması o bölgenin katılasmasi ve kasilmasi doktoruma bunu anlattığımda bana adalat hap verdi kasılmalar için dedi.

2 bebeğimi bu yüzden kaybettim ilk bebegimdd geç kalinmisti teşhis için 2 Ci bebeğimde 12 Ci haftada dikiş atıldı ama tutmadı 1 ayda açıldı ve 24 cü haftada kaybettim bebeğimi şimdi hamilelik öncesi dikiş attırdım laparoskopik abdominal serklaj inşallah bundan sonra herşey daha iyi gider

O korkuları bilirim canım bende çok korkuyodum tam herşey çok güzel dediğim anda rahatsızlandim bebeğimi kaybettim eşim askerde şuan hala atlatamadim psikolojim bozuldu.Rabbim bebeğini sağ saglim kucağınıza almayı nasip etsin kimseyi evlat acısıyla sinamasin

Rabbim sağlikli sıhatli kucağinıza almak nasip etsin insallah

10 şubatta serkülaj yapılacak şimdiden korkmaya başladım. Aslında önceki hamilelikte de yapılmıştı ama o zaman hiç bir şeyin farkında değildim galiba. Beni en çok serklaj sonrası korkutuyor.Öncekinde doktor hastanede yatırmadı hiç hemen eve gönderdi ama evde bir iki gün hiç kalkmadan yatmıştım. Şimdi 3 yaşında oğlum var asla yatırmaz beni. Nasıl olacak bilemedim.

Merhaba hangi ildesiniz acaba doktorunuzu çok iyi bir perinatolog seçin

bakaack birinin olması şart malesef anneniz Veya kayınvalidenizin gelip bakma şansı var nı ? Benim de 2.5 yaşında kızım var onlar olmasına rağmen ara ara beni kaldırıyor ama bakacak biri olmasa malesef açılırdı dikişlerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…