Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Gerçekten öyle ama bazen fazla bilgi de iyi değil insanın kafasini karıştırıyor.bana doktorum siz bu kadar şeyi nereden biliyorsunuz sağlikcimisiniz diye sormuştu ben her konuda herseyi çok detaylı dusunup araştırıyorum hiç memnun değilim bu huyumdan.
Bu arada enfeksiyon için bol su bir de kuru dut günde 1 avuç kadar cok iyi geliyor.bir de bana oğlumda wc de sirkeli su kullanmami söylemişti doktorum.kaynamiş soğumuş suları bir şişede biriktirip içine biraz sirke ekleyip onu kullanıyordum.

Merhaba ilk kaybınız sebebi ne dendi?

Ben artık araştırmaya bıraktım cok bilince cok panik oluyorum herseyin en kotu senaryosunu yazıyorum diye kafamda bende sağlıkciyim ama cahil takılıyorum sanki hiç bi şeyden haberim yokmuş gibi en kötüsünü hic aklima getiememeye çalışıyorum evet sirkeli suyu bende yapıyordum bıraktım yine başlıyım

Merhaba ilk kaybınız sebebi ne dendi?
Başlangıçta hiç bir sebep yoktu.hersey gayet yolundaydı hatta 2 gün önce kontrole gitmiştim.gece aniden suyum geldi ve yarim saat içinde normal dogum yaptim.bebegimin kilosu da iyiydi 2 kilo dogdu ama sadece 2 gün yasadi ciğerleri gelişmediği soylendi.
Dogumdan sonra araştırmaya basladik.dr bujiyle ölçüm yapıp rahim agzi yetmezligi olduğunu söyledi ve 2.dogumda 12.haftada serklaj ile 36.haftada dogum yaptim.

Ooo sizinki daha fena saglikçı olunca haliyle daha çok bilgi var.en guzeli önlemi alıp akışına bırakmak aslında.nasipte varsa ne yaparsak yapalım olacak.insallah sağlıkla vaktinde gelirler ileri dönem kayıpları çok zor.

Bencede çok kurcalamayinca daha yolunda gidiyor bazi şeyler zaten istediğini kurcala alnımıza nasil yazıldıysa o olmuyor mu Allaha bırakalım en hayırlısını o bilir insallah 38. Haftaları görmeyi nasip ederde hazırlıklı gireriz doğuma ilk doğumunda çok üzülmüştüm odalarını süsleyen pusetleriyle taburcu olanlari gördüğümde Allah bi daha yaşatmasın kimseye

Rabbim cennetinde kavuştursun sizi inşallah evlâlarınızla hayırlı sağlıklı bir omrunuz olsun

Merhaba bizşm buradaki eczanelerde proluton depot iğne var ben bulmak konusunda hiç sıkıntı yaşamadım neden öyle demiş acaba doktorunuz ? Ben de progesteron fitil ve proluton iğne kullanıyorum

O duygu çok yıkıcı.benim dogumunda da benle beraber birkaç yakın arkadasimda hamileligimiz ayni döneme denk geldi.şükur onlar sağlıkla aldılar kucaklarina ama ben çok üzüntüler yaşamıştım.bir de bazı insanlar sanki erken dönem düşük yapmisim gibi konuşuyodu cok üzülüyordum.kocaman canli doğurduğum ağlamasını duyduğum gördüğüm bebeğimi kaybettim.Allah göstermediniz bir daha hiç birimize

Merhaba bizşm buradaki eczanelerde proluton depot iğne var ben bulmak konusunda hiç sıkıntı yaşamadım neden öyle demiş acaba doktorunuz ? Ben de progesteron fitil ve proluton iğne kullanıyorum
Bilmiyorum ama daha öncede konusu gecmisti birkaç yerde.bir dönem bulunmuyordu. Eczacının biri sadece 2 kutu verebilirim dedi mesela.doktor da öyle diyince aldım elimde bulunsun diye.

Merhaba canim hosgeldin, ben ilk gebeligimde serklajliyken pruluton iğne haftada 1 vuruluyordum, bir de gunluk adalet hap kullanıyordum. Ha bir de bir kac sefer fitil kullandim iltihap için. Her doktorun tedavi sureci farkli o yuzden kendini iyi dinle kasilmalar için vermişti bana adalat hapi mesela ona göre sorabilirsin doktoruna. Şimdiden geçmiş olsun saglikla al kucagina insallah

Hoşbuldum benim kayip ettiğim bebegim15 sene önceydi.2 sene sonrada serklajla oglum dogdu yani son dogumu 13 sene önce yaptım.o zaman bu kadar bilinçli de değildim tabi.kabus gibi korkularla gecen bir hamilelikte. şükür ki sonu güzel oldu.şimdi 13 sene sonra sürpriz oldu bu gebelik.bir dönem epey tedavilerde falan uğraştık olmadi.bu gerçekten büyük sürpriz oldu.
O hamileliğimde çok kasılma yaşadım hastanede çok yattım.prepar vardi o zaman onu kullanıyordum.simdiki doktorum preparı en son 10 sene önce falan kullanmistik diyip güldü bana.artik daha detaylı daha güzel ilaçlar var tabi.bende zihin olarak daha rahatım bazen korku yokluyor tabi ama önlemimizi alıcaz,gerisi Allah in taktiri.insallah güzel rahat bir hamilelik süreci geçiririz hepimiz.

Kasılmalarınızı tam olarak nasıl tanımlıyorsunuz kızlar kasık agrısımı,karının sertleşip bebegin bi tarafa toplanmasımı,iki gündür ikinci söyledigim oluyor bende ama oglumdaki hamileligimdede hep olurdu son ay artmıştı tabi ama bunu sık sık yaşardım o nedenle şimdide doğal mı karşılamalıyım bilemedim

Evet düşükle kesinlikle bir tutulacak bi durum değil ama işte insanlara anlatamıyorsun malesef neyse hepsi geçti simdi daha iyi olacak hersey insallah simdi sizin kac haftaliktı

Merhaba bende 27. Hafta da erken doğum yaptım sebepsiz buji testini duymuştum ama net sonuç verdiğini bilmiyordum şimdi 8 haftalık hamileyim rahim ağzı yetmezliği varmı bilmiyorum 12. Hafta da bakılacak inş tanı net şekilde konulur

merhabalar bir şey sormak istiyorum 30 haftalık kaybım var demiştiniz ya onda ciğer geliştirici yapılmış mıydı ? Haftası iyi çünkü Allah sabır versin gerçekten çok zor

27 haftalık doğumunuzdaki bebeğiniz yaşıyor mu acaba ? Allah sabır versin

Buji testi bazılarına göre en iyi ölçum şekli bazıları ise hamileyken ultrasonda anlasilir diyorlar.zaten bujiyle hamileyken bakılamıyor,hamileyken dr vajinal ultrasonla bakıyor rahim ağzına.

merhabalar bir şey sormak istiyorum 30 haftalık kaybım var demiştiniz ya onda ciğer geliştirici yapılmış mıydı ? Haftası iyi çünkü Allah sabır versin gerçekten çok zor
Maalesef yapilmamisti.cünkü hiç bir sorun yoktu önceden bilinmiyordu.erken doğum ihtimali yoktu aniden doğum oldu.bir de o zamanlar düzgün bir kuvez bile yoktu merkeze uzak bir ilçede yaşıyorduk.bebegi merkeze ambulansla goturene kadar zaman kaybı da çok oldu,ihmal olduğunu da düşünüyorum ben.kismet değilmiş ömrü yokmuş yaşamadı.yokda daha erken haftalarda doğup yaşayan bebeklerde çok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…