Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Su gelmesi daha farklı bisi dimi cnm
Ben ibrahim beye danışmak için gideyim diyorum eğer dikiş atalım hemen derse capada ücretsiz yaptırırım yardımcı olurol heralde dimi?
Su gelse idrar gibi tutamazsın anlarsın diyorlar benim 13 haftalık bir gebeliğim kalbi durduğu için sonlandı o zaman vajinal bir fitil vererek düşük yaptırdılar bana sonrada kürtajla kalanları temizlediler o zamandan hatırlıyorumda birden su boşalmıştı o farkli birşey gerçekten anlaşılmayacak gibi değildi.

İbrahim beyin muayenehanesini bir ara önce telefonla bilgi al canım normal muayene yapıyor mu onu bilmiyorum zaten randevu alarak gitmen gerekiyor sürekli muayenehanesinde değil çapada da duruyor birde tıp fakültesinde derslere falanda giriyor.

aradım sordum Ona da 600 TL dediler

Canim bildiğimiz su yani rengi falan filan yok Su progestanla gelen daha farklı o yağlı gibi bir şey ben beyaz bez yaptım Orkid gibi kullanıyorum onları ayrı yüksek derecede yıkıyorum ne geldiğini çok rahat fark ediyorum

Merhaba arkadaşlar 12.haftada ağlayarak girdiğim bu sayfada şimdi gülerek yazıyorum. Bugunler gelir mi diye çok düşündüm. Hikayemi hatırlayanlar vardır belki. Doktorum yüzde 90 düşer demişti daha önce de bir kaybım vardı aynı haftada aynı günde gene düşeceğini öğrenmiştim. Doktoruma kalsa yapacak bir şey yok yatacaksın dedi son çare düşünürsek dikiş atarız demişti burdan yazınca muhakkak dikiş attırmalısın başka doktora git diyen arkadaşlar olmuştu sağ olsunlar var olsunlar evet onları dinledim iyiki de dinledim başka şehirde başka doktora tüm risklere rağmen gittim. Serklaj oldum 13.haftamda. Sonra kontrolleri içinde hep 3 saatlik yola gittim. 26.haftamda kızım geliyor dediler hastanede yattım 10 gün. Doktorum virüslü çıktı, yanıma pis insanlar denk geldi o riske birde temizlik yapıp duruyordum hastanede, bir sürü ilaç verdiler genede sancılarım çıkıyordu enfeksiyondanmoş meğer çok şükür onu da atlattık. Sonra 28.haftaya geldik memlekete İzmire annemlerin yanına gelmem gerekti. uçak riskli mi değil mi derken onuda göze alıp geldik sağ salim şükür. İzmirde doktorun biri senin durumun riskli bu haftadan sonra ben bakamam diye tersledi çaresizce kaldım ne yapacam diye yine bu sayfada tanıdığım bir arkadaşın sayesinde hastanemi ve doktorumu buldum ne dua ettim ona ve bebişine iyiki yönlendirdi beni Allah razı olsun teşekkür ediyorum tekrardan bu vesile ile 31.haftada gene geliyor dediler gene yattık hastanede o 1 gün sürdü Allahtan çabuk atlattık.34 de İzmir depreminde sancılandk korkudan şükür onuda kazasız atlattık. Hep 37 yi görsek keşke 37 yi görsek keşke diye diye ilerledim. 34 e kadar geçmedi vakitler 1 gün 1 yıl gibi geçti. Ama 34den sonra zamanı anlayamadım. Bu sayfada 35 36 37 38 haftaları gördüğümde nasıl umut doluylrdu içim bende görürmüyüm diye. Çok şükür 39. Haftada yaptım doğumumu. Bunları uzun uzun yazdım belki ben gibi yazılarda umut arayan biri çıkar inanın, bol bol dua edin Allaha sığının ve önlem alın inanın oluyor... Doğumu sezeryan oldu kontrole diye gittik bebeği alıp çıktık artık kanala girmiş dikiş var riske atmayalım dedi doktor..
doğum sırasında ülkemin her neresinde olursa olsun benim gibi ümitle bekleyen her hamileye dua ettim isminizi bilmediğim ama kalben hepinizi geçirdim umarım hepiniz sağlıkla kucağınıza alırsınız. Bu sayfada sürekli konuştuğm ve bu süreçte yanımda olan herkese teşekkür ederim. Güzel insanlar kazandırdı. Umutla bekleyen tüm anneler inşallah sizde bebişlerinizle sağlıkla atlatın bu süreci. Umudunuz yüksek inancımız tam olsun Sağlıcakla kalın hoş çakalın..

Çok cok sevindim senin adına darısı insallah başıma bana bi umut oldu gecenin bu saatinde teşekkür ederim

İyiki yazdınız çok sevindim sizin adınıza analı babalı büyüsün bebeğinizi darısı başımıza inşallah

Maşallah sübhanallah gözlerim dolu dolu okudum yazdıklarını çok sevindim senin adına güle güle büyüt yavrunu sağlıcakla gerçekten dediğin gibi biz tedbirimizi aldıktan sonra kendimize dikkat ettikten sonra olmayacak diye birşey yok yeterki dua edelim darısı bekleyen bizlerin başına inşallah

Çok tşeekkür ederim canım amin inşallah kesinlikle öyle inşallah sağlıkla geçsin süreciniz güzel haberler alın hep.. Darısı hepinizin başına

Merhaba öncelikle bebeğinizi Allah size bağışlasın darısı başıma inşallah Benzer şeyler yaşayıp hikayesi kötü sonla biten ben yazınızı okuyunca umut doldum. Yazdığınız için çok teşekkür ederim İnşallah bedenen ve ruhen toparlanıp tekrar deneyip sizin gibi mutlu sona ben de ulaşabilirim Acaba serklajınız abdominal mi vaginal mi oldu?

Merhabalar gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün. İzmirde nerde doğum yaptınız doktorunuz kimdi?

Amin inşallah Allah razı olsun tşeekkür ederim. Darısı başınıza inşallah çok üzüldüm bende bir kayıp yaşadım hepimizin acısı Kendi içinde ayrı kavuruyor.Allah sabır versin. Dediğiniz gibi bedenen ve özellikle ruhen toplamanız inanmanuz çok önemli. Çünkü sabır işi bizim hamilelikler. 9 ay yatmak hiç kolay değil hele öncesini hatırlayınca korku olunca . Ama Rabbim yardım ediyor. Siz kendinizi hazır hissedince inşallah Rabbim nasip edecektir. Hayırlısı ile nasip etsin. Her zaman duamdır Allahım kolaylık versin. Vajinal olmuştu mcdonald Dı.

Amin
Merhabalar gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün. İzmirde nerde doğum yaptınız doktorunuz kimdi?
Amin inşallah teşekkür ederim. Bayraklı tınaztepe galen hastanesi doktorum da ceren Gölbaşı. Harika tatlı pozitif ve bilgili biri. Genç yaşına rağmen tecrübesi ve ılımlı yaklaşımı beni çok tatmin etti. Daha öncesinde tecrübeli diye gittiğim doktorların almadığı riski direk aldı. Beraber 10 haftalık süreç geçirdik çok güven verdi. Hastanede yeni ve temiz özellikle ilk zamanlar yenidoğan küvezi olduğu için tercih etmiştim ama gerek kalmadı şükür hastane ekibi de iyi uakınsanız tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…