Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Amin inşallah Allah razı olsun tşeekkür ederim. Darısı başınıza inşallah 🤲 çok üzüldüm bende bir kayıp yaşadım hepimizin acısı Kendi içinde ayrı kavuruyor.Allah sabır versin. Dediğiniz gibi bedenen ve özellikle ruhen toplamanız inanmanuz çok önemli. Çünkü sabır işi bizim hamilelikler. 9 ay yatmak hiç kolay değil hele öncesini hatırlayınca korku olunca . Ama Rabbim yardım ediyor. Siz kendinizi hazır hissedince inşallah Rabbim nasip edecektir. Hayırlısı ile nasip etsin. Her zaman duamdır Allahım kolaylık versin. Vajinal olmuştu mcdonald Dı.
Çok teşekkürler güzel duanız için 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Umarım bir gün ben de güzel bir hikaye yazabilirim zamanı gelince 🌺 Tekrar teşekkürler. Güzel şeyler duymaya ihtiyacım vardı çok iyi geldi .

Çok teşekkürler güzel duanız için 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Umarım bir gün ben de güzel bir hikaye yazabilirim zamanı gelince 🌺 Tekrar teşekkürler. Güzel şeyler duymaya ihtiyacım vardı çok iyi geldi .
İnşallah inşallah canım 🤲 umarım bundan sonra tüm güzellikler seni bulsun. Umut başlangıcına vesile olsun hp gülümseyecek şeyler yaşa 😘❤️

Merhaba! Kızlar nasılsınız ben uzun zamandır uğramıyordum buraya bebek var malum burada da yenı hamişleri gördüm yazayım dedim

Ya kızlar galiba mantar olmuşum
Kaşıntı var mı canım doktoruna haber ver bence belki fitil verir. Bende progestan fitil kullandığım için akıntı fazla oluyor ama çok şükür mantar falan olmadım suyu çok fazla içmeye çalışıyorum onun faydası oluyor bence. İç çamaşırını ütülü kullan bu aralar

Kaşıntı var mı canım doktoruna haber ver bence belki fitil verir. Bende progestan fitil kullandığım için akıntı fazla oluyor ama çok şükür mantar falan olmadım suyu çok fazla içmeye çalışıyorum onun faydası oluyor bence. İç çamaşırını ütülü kullan bu aralar
Yazdım gece bir fitil söyledi yarın alıcam

Kızlar günde kaç lt su iciyosunuz
Ben 2 litreyi rahat bitiriyorum birazda meyvelerden falan geliyordur herhalde mandalina elma ayvaya sardım son zamanlarda ☺️ birde ilaçlarla vitaminle falan da içiyorum onlarında sayarsak 3 lt yi buluyordur sanırım. Ama WC ye çok çıkma ihtiyacı duyuyorum sıvı fazla tükettiğim için

Merhaba arkadaşlar 12.haftada ağlayarak girdiğim bu sayfada şimdi gülerek yazıyorum. Bugunler gelir mi diye çok düşündüm. Hikayemi hatırlayanlar vardır belki. Doktorum yüzde 90 düşer demişti daha önce de bir kaybım vardı aynı haftada aynı günde gene düşeceğini öğrenmiştim. Doktoruma kalsa yapacak bir şey yok yatacaksın dedi son çare düşünürsek dikiş atarız demişti burdan yazınca muhakkak dikiş attırmalısın başka doktora git diyen arkadaşlar olmuştu sağ olsunlar var olsunlar evet onları dinledim iyiki de dinledim başka şehirde başka doktora tüm risklere rağmen gittim. Serklaj oldum 13.haftamda. Sonra kontrolleri içinde hep 3 saatlik yola gittim. 26.haftamda kızım geliyor dediler hastanede yattım 10 gün. Doktorum virüslü çıktı, yanıma pis insanlar denk geldi o riske birde temizlik yapıp duruyordum hastanede, bir sürü ilaç verdiler genede sancılarım çıkıyordu enfeksiyondanmoş meğer çok şükür onu da atlattık. Sonra 28.haftaya geldik memlekete İzmire annemlerin yanına gelmem gerekti. uçak riskli mi değil mi derken onuda göze alıp geldik sağ salim şükür. İzmirde doktorun biri senin durumun riskli bu haftadan sonra ben bakamam diye tersledi çaresizce kaldım ne yapacam diye yine bu sayfada tanıdığım bir arkadaşın sayesinde hastanemi ve doktorumu buldum ne dua ettim ona ve bebişine iyiki yönlendirdi beni Allah razı olsun teşekkür ediyorum tekrardan bu vesile ile❤️ 31.haftada gene geliyor dediler gene yattık hastanede o 1 gün sürdü Allahtan çabuk atlattık.34 de İzmir depreminde sancılandk korkudan şükür onuda kazasız atlattık. Hep 37 yi görsek keşke 37 yi görsek keşke diye diye ilerledim. 34 e kadar geçmedi vakitler 1 gün 1 yıl gibi geçti. Ama 34den sonra zamanı anlayamadım. Bu sayfada 35 36 37 38 haftaları gördüğümde nasıl umut doluylrdu içim bende görürmüyüm diye. Çok şükür 39. Haftada yaptım doğumumu. Bunları uzun uzun yazdım belki ben gibi yazılarda umut arayan biri çıkar inanın, bol bol dua edin Allaha sığının ve önlem alın inanın oluyor... Doğumu sezeryan oldu kontrole diye gittik bebeği alıp çıktık artık kanala girmiş dikiş var riske atmayalım dedi doktor..
doğum sırasında ülkemin her neresinde olursa olsun benim gibi ümitle bekleyen her hamileye dua ettim isminizi bilmediğim ama kalben hepinizi geçirdim umarım hepiniz sağlıkla kucağınıza alırsınız. Bu sayfada sürekli konuştuğm ve bu süreçte yanımda olan herkese teşekkür ederim. Güzel insanlar kazandırdı. Umutla bekleyen tüm anneler inşallah sizde bebişlerinizle sağlıkla atlatın bu süreci. Umudunuz yüksek inancımız tam olsun Sağlıcakla kalın hoş çakalın..
Cok sevindim saglicakla buyutun bebisinizi darisi bizim başımıza akilli kizim 36.haftaya kadar bekler umarim .

X