Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
ben iyi oldum. ama meleklerim kuvesteler . bazen iyi oluyorlar . bazen kotu oluyorlar . solunum destegi veriyolar . bazen besinlerini kesiyolar bazen veriyolar . 😢 sutumde azaldi. moral 0. Allahim sifa versin tum hasta bekleyenlere. Bize evlat acisi gostermesin insalah. Lutfen dualarinizda bizede yer verin 🌹😥
Dua ediyorum hep canım benimkide küvezde bu hafta doğdu 32.haftada napalım kaderimiz buymuş inşAllah iyi olacaklar güçlü olmalıyız 🤲 senin tam kaç haftada doğdu doktorlar ne diyor çok küçük bebişler tutnuyormuş hayata çok şükür iyi olacaklar Allah’ın izniyle

Arkadaslar bugun 2.gun süt gelmiyor 3 saatte bir sağıyorum deliklerin ucundan bir damla geliyor oda devami gelmeyince kuruyor hastanede bol su helva kayisi suyu varsa tuketiyorum bir de bira mayasi tableti aldim bide human still tea ama yok yok bi yandan da dikislerden agri bevek hemsireside süt istiyoruz diyor hepten stres oldum
canım stres olma normaldir süt gelmemesi benim 5 yada 6. gün gelmisti dogumdan sonra sağma işlemine devam et hemsireler istesinler zaten şuan süt alana kadar bebisi ilaç takviyesi ile besliyorlar sen sıkıntı etme aldıklarını kullanmaya devam et bol bol uyu dikisler ilk bir hafta ağri yapar sıkıntilanma ilk yavaştan sonra en yüksekten yap sağma islemini gogus ucların yara olmasın

ben iyi oldum. ama meleklerim kuvesteler . bazen iyi oluyorlar . bazen kotu oluyorlar . solunum destegi veriyolar . bazen besinlerini kesiyolar bazen veriyolar . 😢 sutumde azaldi. moral 0. Allahim sifa versin tum hasta bekleyenlere. Bize evlat acisi gostermesin insalah. Lutfen dualarinizda bizede yer verin 🌹😥
İnşallah herşey yoluna girecek çok şükür iyilerlemiş bak bu günler de geçecek yanına gelecekler 💪🏻

Merhaba dün kontrolüm vardı rahim ağzını vajinal olarak 27mm ölçtü doktorum 20 gün sonra tekrar çağırdı ölçüm yapıp serklaj zamanını planlayacak. Yanlız canımı sıkan bir durum daha var bebeğim iyi görünüyor haftasıyla uyumlu kalp atışlarıda güzel fakat kese şekli için tereddütte kaldı miyom var gibi yada kasılma gibi rahim kendini kasmışta olabilir dedi idrara da çok sıkışıktım pandemiden dolayı orada lavabo kullanmak istemedim acaba ondanmi öyle çıktı🙄

Bu ultrason 1 hafta öncesi leke gelmişti başka bir doktora gitmistim burda normal şekilde doktor herhangi birşeyden bahsetmedi
IMG_20200831_095224.jpg

Bu da kendi doktorumun dünki muayeneden olan ultrason fotosu
IMG_20200907_134211.jpg

Merhaba dün kontrolüm vardı rahim ağzını vajinal olarak 27mm ölçtü doktorum 20 gün sonra tekrar çağırdı ölçüm yapıp serklaj zamanını planlayacak. Yanlız canımı sıkan bir durum daha var bebeğim iyi görünüyor haftasıyla uyumlu kalp atışlarıda güzel fakat kese şekli için tereddütte kaldı miyom var gibi yada kasılma gibi rahim kendini kasmışta olabilir dedi idrara da çok sıkışıktım pandemiden dolayı orada lavabo kullanmak istemedim acaba ondanmi öyle çıktı🙄

Bu ultrason 1 hafta öncesi leke gelmişti başka bir doktora gitmistim burda normal şekilde doktor herhangi birşeyden bahsetmedi
Eki Görüntüle 2687610

Bu da kendi doktorumun dünki muayeneden olan ultrason fotosu
Eki Görüntüle 2687611
Canım dikkat et çok fazla ayakta dolanma evet sıkışık olduğun içindir

Canım dikkat et çok fazla ayakta dolanma evet sıkışık olduğun içindir
Mümkün olduğunca dikkat ediyorum annemler şehir dışında gelecekler kızım var 2 yaşında onun ihtiyaçları için ayakta dolanıyorum mecburen. Demekki benim rahim ağzım yapısal olarakta çok uzun değilmiş kısaymış daha gebeliğin çok başındayım çünkü :KK43: kızımda 21. Haftada 24 mm çıkmıştı öncesinde kaçtı hiç bilmiyorduk

Mümkün olduğunca dikkat ediyorum annemler şehir dışında gelecekler kızım var 2 yaşında onun ihtiyaçları için ayakta dolanıyorum mecburen. Demekki benim rahim ağzım yapısal olarakta çok uzun değilmiş kısaymış daha gebeliğin çok başındayım çünkü :KK43: kızımda 21. Haftada 24 mm çıkmıştı öncesinde kaçtı hiç bilmiyorduk
Ya gerçekten normal.hamilelik dönemler geçirenlere o kadar çok imreniyorum ki ben de 1 hafta sonra gideceğim kontrole bakalım bizim ki ne alemde rahim uzunluğu 1 ay önce 24 du benim de

Ya gerçekten normal.hamilelik dönemler geçirenlere o kadar çok imreniyorum ki ben de 1 hafta sonra gideceğim kontrole bakalım bizim ki ne alemde rahim uzunluğu 1 ay önce 24 du benim de
Ah ahh canım sorma hicbirseyi dilediğince yasayamamak çok zor bebeğime alışverişe bile gidememistim. Olsun Allah daha beterinden korusun hepimizi sayılı gün nasıl olsa geçiyor sonunda sağlıcakla yavrularımızı kucagimiza alalim inşallah o zaman insan herşeyi unutuyor. Ben hiç unutmam aylarca bebeğimin yüzüne bakarak ağladım sen benim misin diye inanamadım. 1 düşük iki aşılama iki tüp bebek derken anca kavustum kızıma 😌

Ah ahh canım sorma hicbirseyi dilediğince yasayamamak çok zor bebeğime alışverişe bile gidememistim. Olsun Allah daha beterinden korusun hepimizi sayılı gün nasıl olsa geçiyor sonunda sağlıcakla yavrularımızı kucagimiza alalim inşallah o zaman insan herşeyi unutuyor. Ben hiç unutmam aylarca bebeğimin yüzüne bakarak ağladım sen benim misin diye inanamadım. 1 düşük iki aşılama iki tüp bebek derken anca kavustum kızıma 😌
Amin canım inşallah sağ salim kavuşacağız

Kızlan benden pembe yapıskan akıntı geldi sanırım rahımm agzımda yumusak nişanmı bu yoksa dikişler mi patladı hemen doğum olur mu ki dr a gidicem korkuyorum 🥺

Kızlan benden pembe yapıskan akıntı geldi sanırım rahımm agzımda yumusak nişanmı bu yoksa dikişler mi patladı hemen doğum olur mu ki dr a gidicem korkuyorum 🥺
Bende dikiş varken hiç renkli akıntı gelmedi sancın falan var mıydı mutlaka doktorunla görüş canım .

Adalt alıyorum kasılma agrım oluyodu daha az suan ama ec de akıntı gıbı gelıyo drdan haber bekliyorum
İyi haberlerini bekliyorum inşallah korkulacak birşey değildir canım belki benzer durumu yaşayan arkadaşlar olmuştur görürlerse yazarlar birazdan

Öncelikle geçmiş olsun canim Allah yavrularını sana bagislasin sağlıcakla hayırla inşallah. Kaçıncı haftada doğdu miniklerin. Ciğer iğneleri yapılmışmiydi? Sen güçlü ol ki onlara da güç ver sevgini ver iyi olsunlar bunu uzaktanda olsa çok iyi hissediyorlar emin ol. Bol bol dua et canım. Benim kızım 24+3 doğdu zorlu bir süreçten geçtik ama soni öyle güzel ki... lutfen sabret yarınlar çiçek açacak emin ol

Bende akıntı hep var :KK43: ona alıştım da kanama oldu geçen gece yattım bir gece çıktım. Şimdi biraz daha iyiyim şükür evdeyim
Allah sonumuzu hayır etsin vakitli saglikli dogum olsun insallaj

Masal kızımın masalı burda ❤

Canim kanli ve baya kalin bi akintiysa nişandir. Googleden bak karsilastir.Benden de sari cok kati gelmisti 28 de nisan diye gittim doktorum bakti hersey normal nisan degil demisti. Dikislerinde zorlanmis olabilir, 33 te pembe kanamam oldu iki gun ama sonra gecti hastanede yatiyodum o sira bakmadilar bile alttan dikis ne durumda diye. Vaktinde de dogdu kanama sorun cikarmadi. İnsallah iyi haberler verirsin

Canim kanli ve baya kalin bi akintiysa nişandir. Googleden bak karsilastir.Benden de sari cok kati gelmisti 28 de nisan diye gittim doktorum bakti hersey normal nisan degil demisti. Dikislerinde zorlanmis olabilir, 33 te pembe kanamam oldu iki gun ama sonra gecti hastanede yatiyodum o sira bakmadilar bile alttan dikis ne durumda diye. Vaktinde de dogdu kanama sorun cikarmadi. İnsallah iyi haberler verirsin
Bilemiyorum cnm wc de gelmeye devam edıyo az az bakalım dr ne diyecek umarım hemen dogum olmaz

X