Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Senle aynıyız ama sen ikizlere hamileydin demi canim 36 yi geçersen yeterli ben kızımı 36+1 de doğurdum kendi istegimle çünkü dayanamadım artik
Aynen canım ayni gidiyoruz seninle ikiz benimkiler evet 36 yı görür müyüm bilmem ama 32 den sonrası daha rahat geçer herhalde çünkü psikoloji falan kalmadı artık :)

Aynen canım ayni gidiyoruz seninle ikiz benimkiler evet 36 yı görür müyüm bilmem ama 32 den sonrası daha rahat geçer herhalde çünkü psikoloji falan kalmadı artık :)
Evet canim bide siz çok yatıyorsunuz benim kizimdaki halimi yasiyorsunuz ayaklar kötü durumda oluyor dayanilmayacak ağrılar oluşuyor ben hepsini 2. Yıl önce yaşadım ama bunda tecrübe var psikoloji daha iyi elhamdülillah hemde hangi süreçlerden geçtiğimi bildiğim icin bı nebze daha rahat maşallah

Evet canim bide siz çok yatıyorsunuz benim kizimdaki halimi yasiyorsunuz ayaklar kötü durumda oluyor dayanilmayacak ağrılar oluşuyor ben hepsini 2. Yıl önce yaşadım ama bunda tecrübe var psikoloji daha iyi elhamdülillah hemde hangi süreçlerden geçtiğimi bildiğim icin bı nebze daha rahat maşallah
İnşallah sıkıntısız doğurursun canım sen de istediğin gibi ya aslında bacak ağrılarım falan yok ama lavaboya kalktığımda ya da duş falan aldığımda çok kaşıntı oluyor bacaklarımda kan gitmediğinden herhalde anlamadım.

Bulucaz canım en iyi doktor hangisiyse ona götürcez ayın 3ünde doğum yaptım daha canım bu hafta bakmışlardır herlde orda doktorlar inş.sıkıntı olmaz gözlerinde o sıkıntı gözler tam gelişmediği için mi oluyor ki canım
evet küçük dogdukları için gelişimlerini küvez ortaminda dışarda tamamlamaya çalışiyorlar yanlış ve sıkıntilı durumlar olmamasi icin takip yapıyorlar

Çok şükür şuan iyi canım sağıyoruz sütleri götürüyoruz aynı senin gibi yapıyorum canım vücudum öyle ağrıyor ki hem yorgunluk hem ameliyat ağrısı dün uyumuşum gece nasıl ama hem vücut yorgunluğu hem beyin uyandığım an yavrum aklımda bir sürü rüyalar görüyorum karmakarışık.. damla vermiş doktor çay önerdi onları aldık canım hepsini içiyorum
uyu canım uyu vücudun dinlensin kolay yollardan geçmedik çünkü bebisin çıkınca uykuları arayacaksin🥰 yavrumumla evimize dondugumde 5 saatlik uyku ile duruyordum simdi iyiz, yavrun iyi olacak inşallah ,, virus mahvetti herkesi bu yılda doğan kuzucuklar da hicbirsey anlamadılar herkes ev hapsine kapandı biz sanırim yine eve kapanacagız yasadığım sehirin ilcesinde vaka sayı artmış galiba korkuyor insan, kuzucukları Rabbim korusun hastanelerde

Arkadaslar bugun 2.gun süt gelmiyor 3 saatte bir sağıyorum deliklerin ucundan bir damla geliyor oda devami gelmeyince kuruyor hastanede bol su helva kayisi suyu varsa tuketiyorum bir de bira mayasi tableti aldim bide human still tea ama yok yok bi yandan da dikislerden agri bevek hemsireside süt istiyoruz diyor hepten stres oldum

Arkadaslar bugun 2.gun süt gelmiyor 3 saatte bir sağıyorum deliklerin ucundan bir damla geliyor oda devami gelmeyince kuruyor hastanede bol su helva kayisi suyu varsa tuketiyorum bir de bira mayasi tableti aldim bide human still tea ama yok yok bi yandan da dikislerden agri bevek hemsireside süt istiyoruz diyor hepten stres oldum
Kolostrum yani ilk günlerdeki sütler makineye çok zoe geliyormuş elle sağım öneriyorlar denedin mi canım

İki saatte bir sağ, bebeginin resmine bakarak dene bide canim. Gelecek sabret stres yapma hic. Ananasli maltana var şokta ondan alsin esin bana iyi gelmsti bi dene bakalim canim

Benim de ilk 4gun bir damla geliyordu. Hatta enjektör almıştık. Onunla çekiyorduk. Hastaneye enjektörle gönderiyordum sütü. 1ml, 3ml, 10ml derken arttı bir anda. Sagmayi hiç aksatma.

Canım mama verseler olmaz mı

İnşallah sıkıntısız doğurursun canım sen de istediğin gibi ya aslında bacak ağrılarım falan yok ama lavaboya kalktığımda ya da duş falan aldığımda çok kaşıntı oluyor bacaklarımda kan gitmediğinden herhalde anlamadım.
Off evet arkadaşım o bende de oluyo, karıncalar yürüyo sanki bacaklarımda, kesin kan dolaşımından oluyo.

Canım nasılsın Nasıl oldu yavrular
ben iyi oldum. ama meleklerim kuvesteler . bazen iyi oluyorlar . bazen kotu oluyorlar . solunum destegi veriyolar . bazen besinlerini kesiyolar bazen veriyolar . 😢 sutumde azaldi. moral 0. Allahim sifa versin tum hasta bekleyenlere. Bize evlat acisi gostermesin insalah. Lutfen dualarinizda bizede yer verin 🌹😥

uyu canım uyu vücudun dinlensin kolay yollardan geçmedik çünkü bebisin çıkınca uykuları arayacaksin🥰 yavrumumla evimize dondugumde 5 saatlik uyku ile duruyordum simdi iyiz, yavrun iyi olacak inşallah ,, virus mahvetti herkesi bu yılda doğan kuzucuklar da hicbirsey anlamadılar herkes ev hapsine kapandı biz sanırim yine eve kapanacagız yasadığım sehirin ilcesinde vaka sayı artmış galiba korkuyor insan, kuzucukları Rabbim korusun hastanelerde
Evet canım nasıl bir yorgunluk valla şimdiden başladık gelince nasıl oluruz kimbilir 🙈 inşAllah iyi olur canım ❤️ Virüs çok fena gerçekten vakalar çok arttı yavrularımız Allah’a emanet hastanede valla 🥺

X