Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Suyun niye gelmiş acaba canim açıklık var diyemi

Bilmiyorum dikis duruyordu ameliyat sirasinda aldilar ama.bende 24.haftada hunilesme vardi zaten dr bu haftayi gormen mucize dedi annemi kaybettim o sira 3 defa hastaneye gittim stres oldum cok her sey yolundayken ne agri ne baska bir sey birden az az gelmeye basladi hatta hastaneye gelene kadar durdu sonra alttan bakildi ve su gelisi dogrulandi beklemedi dr neden anlamadim enfeksiyon olur diye mi anlamadim

Bilmiyorum dikis duruyordu ameliyat sirasinda aldilar ama.bende 24.haftada hunilesme vardi zaten dr bu haftayi gormen mucize dedi annemi kaybettim o sira 3 defa hastaneye gittim stres oldum cok her sey yolundayken ne agri ne baska bir sey birden az az gelmeye basladi hatta hastaneye gelene kadar durdu sonra alttan bakildi ve su gelisi dogrulandi beklemedi dr neden anlamadim enfeksiyon olur diye mi anlamadim
ciddi anlamda sızintı varsa o yüzden dogum yaptirmistir canım enfeksiyon açısından seni ve bebisi riske atmak istememistir

Canımm hayırlı olsunnn 🙏💛💐 en kısa zamanda kucağına al inşallah yavrunu. Ciğer geliştiricileri de oldun, haftan da iyi şükürr

Sizimti seklinde olan durdu elimle kontrol ettigimde islaklik var ama yatiyorum korkudan da kalkamadim hayir pazar gunü olmasa en yakin hastaneye gidecegim dr yok devlete gitmeye de korkuyorum.alirlar beni bir an ameliyata fln erken dogum.olursa diye özel hastanede yenidogan dr umu hazirladi kendi dr um hatta 24.haftada bekliyorlardi beni jazirlik yaptilar rabbim tuttu bizi buhume kadar yarim 31 olacağız.1 hafta daha kalsa diye cok istedim az su gelsede hemen sogum uaptirirlar mi acaba bazen bu su enfeksiyon uaratiyor diye aliyorlar bazen de bekliyorlar
Suyla birlikte eğer vajinan da ağrın ve sanki bebek orayı tekmeliyor gibi oluyorsa aman diyim hemen hastaneye git

Hem enfeksiyon açısından hem de bebek suyu azalınca strese girip kötüleşiyormuş canım 31 haftada kötü olmadığından bu riskleri almaktansa doğum daha mantıklı olmuştur muhtemelen

Canim gözüb cabuk iyilesmesine baglı muayeneler bizim tam hatirlamiyorum 4-5 kez olmustu 1 ay öncede normal göz muayenemiz oldu digerleri gibi olmadı rahat gecti kac hafta oldu dogum yapalı muhakkak yapmislardır ben dogurduktan sonra bütün bolümlerden doktorlar gelip belli zamanlarda yavrumu muayene etmisler bize öyle demislerdi evet arastırin canım iyi doktoru bulun ve prematüre uzerinde uzmanlaşmış cocuk dr da bulun canım
Bulucaz canım en iyi doktor hangisiyse ona götürcez ayın 3ünde doğum yaptım daha canım bu hafta bakmışlardır herlde orda doktorlar inş.sıkıntı olmaz gözlerinde o sıkıntı gözler tam gelişmediği için mi oluyor ki canım

inş fayda etmiştir benim 29 haftalik iken vurulmustum 31 haftalikken dogum olmustu suan ki durumu nasıl bebisin 3 saate bir sağma yapiyordum önce düsük ayar sonra yuksek ayarda 15 dk toplam 30 dk filan sürüyordu, moralini yuksek tut canim bol bol uyu cabuk iyilesirsin anne sutünu artirici damlalar caylar kullandim bol bol su tüket canım Rabbimin.izniyle insallah tez zamanda cikacak
Çok şükür şuan iyi canım sağıyoruz sütleri götürüyoruz aynı senin gibi yapıyorum canım vücudum öyle ağrıyor ki hem yorgunluk hem ameliyat ağrısı dün uyumuşum gece nasıl ama hem vücut yorgunluğu hem beyin uyandığım an yavrum aklımda bir sürü rüyalar görüyorum karmakarışık.. damla vermiş doktor çay önerdi onları aldık canım hepsini içiyorum

X