Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Yok canım pandemi olduğu için göstermiyorlar. Sadece fotoğraf çekip getiriyorlar. Neyseki doğumdan sonra doktor göstermişti ve yanağıma degdirmisti bebigimin yanagini🙃🙃Anne bebek uyum odasında bebek normale döndukten sonra 3saatte bir annenin yanına getiriyorlar. Anne bebeği emziriyo. Uyum sağlanmaya çalışılıyor. Bilgi veriliyor bebeğin bakımıyla ilgili. 2gun alacaklarmis bizi uyum odasına.
Bizede aynısını yapıyorlar canım bunada şükür napalım iyi olsunlarda 🥰 bizde görürüz inş. O günleri uyum odasına alındığımız gün heyecandan bayılmazsam iyi onu ilk gördüğüm an dünya duracak ❤️

Yok canım Allaha şükür gözlerimiz iyi görüyor, gözün arka yapısını görebilmek icin alttan ve üstten göz kapağına alet yerléstiriyorlar ayıriyorlar ve gözün arkasını mercekle bakıyorlar cok sıkıntılı anlıcagin bu muayene 4-5 kere damla damlatıyorlar göz bevegi büyuyuyor sonra isleme alıyorlar her muayenesinde bir daha yaptirmicam demistim ama sağlığı icin mecbur gidiyorduk dogum yaptigim hastanede ki gözumuze bakan premature göz doktorumuz bu muayeneyi her dokyor yapamaz dedi normal aylı gunlü doğan bir bebek olmadığı icin prematüre bebekler biraz daha asamalı oluyor muayenesi demisti iyi araştirin canım cok iyi bir doktor bulun eli hafif olan en son ki göz muayenemizde cok agladı bebegim bende disarda tabi agladım esim bu kadar cok aglamiyorfu napiyorlar cocuga icerde dedi cıktık eve geldi cocugun gozü kanlanmış yani baska yerde yaptirmıstık ve baska bir doktor vardı zamanla kanlanması gectı tabi sukur Allahima hamd olsun suan cok iyi göruyor
Oyyy canım anladım baya zorlu bi muayene belli ki şuan ilk muayenesini orda yapmışlarmıdır acaba bizimkinin. Hastanedeki doktorlara soracak canım iyi bi doktor kim diye o muayene kaç ay sürüyor yada yıl canım sorun çıkmaz inş. 😢

Allaha şükür iyi durumda yaşitlarinin ilerisinde cocuk drmuz öyle demişti ayrıca 23 gün kuvezde kaldı ciger gelistiric ilacın sayesinde elbetteki Rabbimin izniyle, solunum cihazina baglanmadı kendi kendine nefes aldı, annes sütunün cok faydasını gördük kilo aldıkca küvezde durumu daha da iyi oldu hastaneden cikınca pandemiye kadar göz muayenelerimiz oldu muhakkak isinin ehli iyi bir prematüre uzerinde uzmanlasmıs göz dr bulun arkadasım normal drlar pek anlamiyor premature bebeklerin göz durumunu 4-5 rop muayenemizden sonra göz ile ilgili durumumuz bitmişti saglıkli olarak ancak biraz sıkıntıli bir muayene oluyor, bebegim icerde bagırdikca ben dısarda agladim o günler benim icin zorlu gunlerdi suanda sükür atlattık bana cevap veren bir yavrum var
Canım ben ciğer geliştiriciyi doğum yaptığım gün akşam üzeri 4,5ta vuruldum gece 3te doğuma aldılar gece 4,5dozunu vurulamadım tek doz fayda etmişmişim bilmiyorum 🥺 sen kaç doz vurulmuştun

Oyyy canım anladım baya zorlu bi muayene belli ki şuan ilk muayenesini orda yapmışlarmıdır acaba bizimkinin. Hastanedeki doktorlara soracak canım iyi bi doktor kim diye o muayene kaç ay sürüyor yada yıl canım sorun çıkmaz inş. 😢
Canim gözüb cabuk iyilesmesine baglı muayeneler bizim tam hatirlamiyorum 4-5 kez olmustu 1 ay öncede normal göz muayenemiz oldu digerleri gibi olmadı rahat gecti kac hafta oldu dogum yapalı muhakkak yapmislardır ben dogurduktan sonra bütün bolümlerden doktorlar gelip belli zamanlarda yavrumu muayene etmisler bize öyle demislerdi evet arastırin canım iyi doktoru bulun ve prematüre uzerinde uzmanlaşmış cocuk dr da bulun canım

Canım ben ciğer geliştiriciyi doğum yaptığım gün akşam üzeri 4,5ta vuruldum gece 3te doğuma aldılar gece 4,5dozunu vurulamadım tek doz fayda etmişmişim bilmiyorum 🥺 sen kaç doz vurulmuştun
inş fayda etmiştir benim 29 haftalik iken vurulmustum 31 haftalikken dogum olmustu suan ki durumu nasıl bebisin 3 saate bir sağma yapiyordum önce düsük ayar sonra yuksek ayarda 15 dk toplam 30 dk filan sürüyordu, moralini yuksek tut canim bol bol uyu cabuk iyilesirsin anne sutünu artirici damlalar caylar kullandim bol bol su tüket canım Rabbimin.izniyle insallah tez zamanda cikacak

Umarm cnm yaymktn heryerm agrıyo bebeklerı asada hıssedıyorum bıraz hergun bıze kar
Sürekli yattigın icin agrilar oluyor canım biraz daha sabır sonu güzel olacak

Ya ben yazamıyorum telden klavyede sürekli hata olusuyor silme islemide yapamiyorum sizde de öylemi bendenmi kaynaklaniyor sitedenmi anlamadım

Gectigimiz günlerde bende kadın doguma gittim rahim agzinda yara olmuş dondurucaz dedi doktor korkuyorum daha once hic yaptirmadım dogumdan sonra esimle iki arkadaş gibi olduk😳ya 3-4 kere özel hayatimiz olmustur aşiri derecede isteksizlik var rahimdeki yaradan olabilir dedi bu isteksizligim napıcam bilmiyorum

Ayın 21de annemde ameliyat olacam rahmini alacaklarmis sürekli onu düsünuyorum korktugunu söyledi uyanamazsam dedi daha cok endiselendirdi beni gelmemi.bekliyor ancak virus var napicagimi.bilmiyorum elim kolum baglandı kizim iyice bana düskün oldu kimsenin kucaginda durmuyor annemlere gitsem perisan olacak şaştim kaldim

M meraklitaze_101 canım sen nasılsın neyapiyosun kaç haftalık oldun yaklaştı senin zamanın da
Meraba canımm, iyiyim şükürr 🙏 34+1 deyim şu an. Artık her hafta doktora gidiyorum. Şimdilik 22mm’de duruyor dikişim. Artık yavaştan ayaklandım, hafif yürüyorum. Sakin geçiyo şimdilik. Haftaya tarih konuşuruz dedi doktor. Bakalım 😍 Bayadır giremedim, şimdi bi hızlıca okuyayım buraları kimler nasılmış öğreneyim 🥰

Sürekli yattigın icin agrilar oluyor canım biraz daha sabır sonu güzel olacak

Ya ben yazamıyorum telden klavyede sürekli hata olusuyor silme islemide yapamiyorum sizde de öylemi bendenmi kaynaklaniyor sitedenmi anlamadım

Gectigimiz günlerde bende kadın doguma gittim rahim agzinda yara olmuş dondurucaz dedi doktor korkuyorum daha once hic yaptirmadım dogumdan sonra esimle iki arkadaş gibi olduk😳ya 3-4 kere özel hayatimiz olmustur aşiri derecede isteksizlik var rahimdeki yaradan olabilir dedi bu isteksizligim napıcam bilmiyorum

Ayın 21de annemde ameliyat olacam rahmini alacaklarmis sürekli onu düsünuyorum korktugunu söyledi uyanamazsam dedi daha cok endiselendirdi beni gelmemi.bekliyor ancak virus var napicagimi.bilmiyorum elim kolum baglandı kizim iyice bana düskün oldu kimsenin kucaginda durmuyor annemlere gitsem perisan olacak şaştim kaldim
Aman cnm korkma sen o yakma ıslemı basıt yaptır da yayılmasın özel hayat bısey doyemıyorım bız kac aydır kardes gıbıyız zaten dogrudur.annenede gecmıs olsun atlatır ıns senın telefon yada uygulamadan kaynaklıdır evet bebekler bıde ıcerde cok gezıyo oda kalcalarda agrı yaoarmı acaba karnımız kalca kemıklerımı genıslıyor ya 🥺 bende su 30 u gecsem dıue bakıyorum en az bısey olmasa

Aman cnm korkma sen o yakma ıslemı basıt yaptır da yayılmasın özel hayat bısey doyemıyorım bız kac aydır kardes gıbıyız zaten dogrudur.annenede gecmıs olsun atlatır ıns senın telefon yada uygulamadan kaynaklıdır evet bebekler bıde ıcerde cok gezıyo oda kalcalarda agrı yaoarmı acaba karnımız kalca kemıklerımı genıslıyor ya 🥺 bende su 30 u gecsem dıue bakıyorum en az bısey olmasa
Yapar ağrı canim sonuçta hem vucut agırlasiyor hemde senin vitamininden kanindan canindan besleniyorlar bebisler,,

Arkadaslar merhaba 30+6 dayim biraz onve altimi islatir gibi akintim oldu bayaği yatağa gecti dr aradim takip edelim aksama konusalim dedi sizce erken dogum mu basliyor? Bilgisi plan varsa cvp verirse sevinirim daha onceki erken doğumum da birden su boşalmıştı

Meraba canımm, iyiyim şükürr 🙏 34+1 deyim şu an. Artık her hafta doktora gidiyorum. Şimdilik 22mm’de duruyor dikişim. Artık yavaştan ayaklandım, hafif yürüyorum. Sakin geçiyo şimdilik. Haftaya tarih konuşuruz dedi doktor. Bakalım 😍 Bayadır giremedim, şimdi bi hızlıca okuyayım buraları kimler nasılmış öğreneyim 🥰
Maşallah canım ne güzel az kalmış hadi hayırlısı çok ihmal.etme buraları 😂😂😂🌸💙💚

Arkadaslar merhaba 30+6 dayim biraz onve altimi islatir gibi akintim oldu bayaği yatağa gecti dr aradim takip edelim aksama konusalim dedi sizce erken dogum mu basliyor? Bilgisi plan varsa cvp verirse sevinirim daha onceki erken doğumum da birden su boşalmıştı
Canım nasılsın akıntı hala devam ediyormu çok geçmiş olsun akıntin yatağa geçmişse ve devam ediyorsa haber ver doktoruna canim

Canım nasılsın akıntı hala devam ediyormu çok geçmiş olsun akıntin yatağa geçmişse ve devam ediyorsa haber ver doktoruna canim
Kullandığın vajinal fitil varmı oda bu kadar ıslaklık yapmaz ama suyun gelmişse bile canim akşamı bekleme suyun azalır Allah korusun bu nasıl doktor sana aksama gel diyor

Canım benim.bilgim var ama yazmak ne kadar doğru bilmiyorum seni telaslandirmak istemem benim ilk hamileliğim dikişsiz ve birden suyum geldi heryer ıslandı hemen doktora gittim sende hemen doktora git suyun geldiyse en azından evde bekleyecegine orada sana ciğer geliştirici vururlar

S Sultan1313 arkadaşa katılıyorum. Eğer suyunsa en azindan hastanede ciğer geliştirici vururlar canim.

Canım benim.bilgim var ama yazmak ne kadar doğru bilmiyorum seni telaslandirmak istemem benim ilk hamileliğim dikişsiz ve birden suyum geldi heryer ıslandı hemen doktora gittim sende hemen doktora git suyun geldiyse en azından evde bekleyecegine orada sana ciğer geliştirici vururlar

Dr la konustum 24.haftada ve 26.haftada vurduk daha fazla vurulmaz desigi icin bekliyoruz.

X