Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Güzel gidiyorsun sen de merak etme riskli haftaları atlattık bundan sonrası güzle gelir inşallah içini ferah tut
Zorlanmaya basladım ben cok cnm kasılmamgelınce karnım belım de agrıyo yatmaktan ıns daha da gıderız 28 deyım bende 32 lerı gecerız ıns cok var ama okadar dayansak

Kızlar ben 32. Haftamda gece doğum yaptım bi anda rahim ağzım kısalmış ve açılmam başlamış tüp bebek.. çok şükür şuan küvezde sarılığı varmış fototerapi alıyormuş işte inş. Sağ salim atlatırız varmı içinizde benim gibi olup doğum yapıp sağlıkla yavrusuna kavuşan

Merhaba herkese bu başlık altında 2017-2018 arası yazışmış fikir alışverişi yapmıştık arkadaşlarla tekrar aranızdayım ilk gebeligimde 21. Haftada detaylı ultrasonda doktorumun görmesiyle 24 mm ölçülen rahim ağzı için acil serklaj olmalısın demsiti nitekim oldum ve yatarak 35+4 günlükken kızımı sezaryenle dünyaya getirdim aşırı hareketli kuduruk bir bebekti ve sürekli doğum pozisyonunda durdu kasılmalar sıklaşınca doğuma karar verdik ve çok şükür kızım kuvöze bile girmeden bu süreci atlattık şuan 25 aylık şimdi ikinci kez hamileyim ve mucizem o benim çünkü kızım 2. Tüp bebek tedavimle olmuştu bu kendiliginden geldi. Tekrar serklaj olucam ama bu sefer daha erken 12-14 hafta arası İnşallah bu seferki hamileliğim daha kolay geçer.

Merhabalar benim ilk çocuğum tup bebek 9 ay yattım 38 haftalıkken doğum yaptım 19 haftalıkken acil serklaj oldum 2 cm açılma oluşmuş zaten onun öncesin de de hep kanamam vardı ama şimdi tedavisiz hamile kaldım 12 haftalıkken herhangi bir problem karsın dr um serklaj yaptı fakat bundan 1 ay önce detaylı ultrason a bakıldı direk bana sordu kaçıncı hamileligim ilkinde birşey yaşadın mı diye o zaman dank etti yine kafam da inşallah durur dedi.birde asabımı bozdu 9mm olmuş rahim ağzın dedi sonra dirme kendi dr uma gittim o vajinal baktı hemen 24mm olmuş yatacaksın dedi sadece yemek yapmak için ayağa kalkabilirsin dedi ama tabi benim çocuğum olduğu için surekli yatamıyorum bakalım bu ay ki.kpmtrolum de ne diyecek dr um

24 mm le serklaj olmustum bende ilk gebeliğimde yattım yemek için lavabo ihtiyacı için kalktım sadece çok şükür doğdu kızım. Bende pazartesi gidicem doktora bakalım bu sefer nasıl ilerleyecek merak ediyorum. Sizin 12. Haftada serklaj yapılırken rahim ağzınız kaç mm yada cm ölçüldü acaba ?

Gözünüz aydın en kısa zamanda yavrunuzu kucaklarsiniz inşallah. Benim kızım kuvöze girmedi ama sarılığı uzun sürmüştü düşük seviyelerde hastanede kalmadı hiç. Planlı sezaryen olduğu için ciğer geliştirici iğne yapılmıştı öncesinde de. Korkmayın atlatır hemencecik sizde bol bol emzirisiniz sarılık kalmaz. İdrarla atıyor bebişler sarılığı o yüzden bol bol emzirin demişti doktorumuz bize.

Herşey yolundaydı canım yani rahim boyu olması gerektiği gibi bir sıkıntı yoktu inşallah sağlıkla kucağımiza almak nasip olur kızınız kaç yasin da

Herşey yolundaydı canım yani rahim boyu olması gerektiği gibi bir sıkıntı yoktu inşallah sağlıkla kucağımiza almak nasip olur kızınız kaç yasin da
K
Kızım25 aylık ❤ 2.700 doğmuştu ama küçük doğanlar daha çabuk toparlıyor her kıyafeti büyük gelirdi ilk doğduğunda şimdi büyüdü yaşıtları gibi aynı.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…