Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Alırsınız inşallah sıkmayın canınızı dünyaya gelmiş sağlıklı ya birşey olmaz her bebek sarılık oluyor. Kızım 25 aylık ❤ 2.700 doğmuştu ama küçük doğanlar daha çabuk toparlıyor her kıyafeti büyük gelirdi ilk doğduğunda şimdi büyüdü yaşıtları gibi aynı.
Allah bağışlasin kızınızı Benim de kızım öyleydi 38 haftalık 2kilo360gr doğdu prematüre kıyafetler giydi ama çok şükür sağlığı yerineydi şimdi tabi 4yasinda kocaman oldu şimdi de darısı inşallah karnımdaki bebeğime sizin şuan nasıl.gidiyor hamilelik

Allah bağışlasin kızınızı Benim de kızım öyleydi 38 haftalık 2kilo360gr doğdu prematüre kıyafetler giydi ama çok şükür sağlığı yerineydi şimdi tabi 4yasinda kocaman oldu şimdi de darısı inşallah karnımdaki bebeğime sizin şuan nasıl.gidiyor hamilelik
Aa ben sizi doğum yapan arkadasla karıştırmışım nolur kusura bakmayın ☺ neyse düzeltme yaptım.

Sizin kızınız daha büyükmüş maşallahh Allah bağışlasın. Şuan çok küçük doktorum izindeydi henüz gidemedim pazartesi günü gidicem muayene için bakalım neler bekliyor beni bilemiyorum ama kızımda zor bulantıli kanamalı bir hamilelik geçirmiştim ilk 3 ay hep diken üstündeydim. Tam bulantılarim kanamam geçti derken rahim ağzı kısalığı çıkmıştı. Şimdi rahat geçiyor bulantı kanama vs yok uykucu miskin sakin gidiyoruz😌

Son düzenleme:
Aa ben sizi doğum yapan arkadasla karıştırmışım nolur kusura bakmayın ☺ neyse düzeltme yaptım.

Sizin kızınız daha büyükmüş maşallahh Allah bağışlasın. Şuan çok küçük doktorum izindeydi henüz gidemedim pazartesi günü gidicem muayene için bakalım neler bekliyor beni bilemiyorum ama kızımda zor bulantıli kanamalı bir hamilelik geçirmiştim ilk 3 ay hep diken üstündeydim. Tam bulantılarim kanamam geçti derken rahim ağzı kısalığı çıkmıştı. Şimdi rahat geçiyor bulantı kanama vs yok uykucu miskin sakin gidiyoruz😌
Önemli değil canım bende anladım.bir yanlışlık oldugunu 😀😀😀inşallah senin de herşey yolundadır

Gözünüz aydın en kısa zamanda yavrunuzu kucaklarsiniz inşallah. Benim kızım kuvöze girmedi ama sarılığı uzun sürmüştü düşük seviyelerde hastanede kalmadı hiç. Planlı sezaryen olduğu için ciğer geliştirici iğne yapılmıştı öncesinde de. Korkmayın atlatır hemencecik sizde bol bol emzirisiniz sarılık kalmaz. İdrarla atıyor bebişler sarılığı o yüzden bol bol emzirin demişti doktorumuz bize.
Çok teşekkür ederim 🙏 siz kaçıncı haftada doğum yapmıştınız banada bi doz vuruldu akşam üstü 4,5ta gece 4,5ta bi doz daha vurulacaktı ama 3te doğuma alındım maalesef 🥺 sarılık varmı fototerapi alıyormuş korktum biraz bende kan grubu farklı diye dediler (+) grubumuz anne baba bebekte öyle ama farklı olduğu için olabiliyormuş inş. Düzelir kısa sürede.. süt sağmaya çalışıyoru şuan az geliyor bi kaç güne artar inşAllah

Kızlar geceden berı sabut sancm var hastanedeyım magnezyum verdıler ama cok kustum nudılata gectık ama sabıt 30 40 larda sancım dr gekcel gene nolcak korkuyorum

Kızlar ben 32. Haftamda gece doğum yaptım bi anda rahim ağzım kısalmış ve açılmam başlamış tüp bebek.. çok şükür şuan küvezde sarılığı varmış fototerapi alıyormuş işte inş. Sağ salim atlatırız 🙏 varmı içinizde benim gibi olup doğum yapıp sağlıkla yavrusuna kavuşan
Öncekşjlen hayırlı olsun ve Rabbim şifa versin bebeğinize inşallah. Rabbim sizile olsun. Diğer her şey yolundadır inşallah ö bu arada dikiş varmıydı

Merhaba
Merhaba herkese bu başlık altında 2017-2018 arası yazışmış fikir alışverişi yapmıştık arkadaşlarla tekrar aranızdayım 😌 ilk gebeligimde 21. Haftada detaylı ultrasonda doktorumun görmesiyle 24 mm ölçülen rahim ağzı için acil serklaj olmalısın demsiti nitekim oldum ve yatarak 35+4 günlükken kızımı sezaryenle dünyaya getirdim aşırı hareketli kuduruk bir bebekti ve sürekli doğum pozisyonunda durdu kasılmalar sıklaşınca doğuma karar verdik ve çok şükür kızım kuvöze bile girmeden bu süreci atlattık şuan 25 aylık ❤ şimdi ikinci kez hamileyim ve mucizem o benim çünkü kızım 2. Tüp bebek tedavimle olmuştu bu kendiliginden geldi. Tekrar serklaj olucam ama bu sefer daha erken 12-14 hafta arası İnşallah bu seferki hamileliğim daha kolay geçer.
[/QUOTE merhaba rabbim yavrujuza ömür boyu sağlık versin inşalalh diğerini de sağlıkla alın kucağınıza inşallah. Darısı başımıza 27 haftada ilk sancıma hastanede yatıyorum bende şimdilik sancılar kesildi ama korkuyorum umarım bende sağlıkla kucağıma alırım

Arkadaşlar merhaba, bende 2015 yılında 27 haftalık, 2017 yılında 22 haftalık olmak üzere 2 bebeğimi kaybettim. Ilk bebeğim 5 gün yaşayıp öldü. Sonraki gebeligimde serklaj yapıldı cok zor bi gebelik geçirdim vee bebeğim 36 haftalık doğdu . Şükürler olsun şimdi 10 aylık😊 sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı olurum

Arkadaşlar merhaba, bende 2015 yılında 27 haftalık, 2017 yılında 22 haftalık olmak üzere 2 bebeğimi kaybettim. Ilk bebeğim 5 gün yaşayıp öldü. Sonraki gebeligimde serklaj yapıldı cok zor bi gebelik geçirdim vee bebeğim 36 haftalık doğdu . Şükürler olsun şimdi 10 aylık😊 sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı olurum
27 hafta da neden öldu 27+2 yom sancı var korkuyorum

Öncekşjlen hayırlı olsun ve Rabbim şifa versin bebeğinize inşallah. Rabbim sizile olsun. Diğer her şey yolundadır inşallah ö bu arada dikiş varmıydı
Teşekkür ederim Allah razı olsun. Yoktu hiç bir problem yoktu öncesinde hep normaldi rahim uzunluğu ne olduysa bi günde oldu

27 hafta da neden öldu 27+2 yom sancı var korkuyorum
Tam olarak 26+ 5 falandı. Sizinki biraz daha büyük. Solunum sıkıntısından. Ama korkmayın 27 haftalık doğup da yaşayan çok bebek var arkadaşlarımın. Ayrıca son gebeligimde de sürekli kasılmam oldu benim doğuma kadar. Elhamdülillah bisey olmadı. Serklaj var mı sizde?

Tam olarak 26+ 5 falandı. Sizinki biraz daha büyük. Solunum sıkıntısından. Ama korkmayın 27 haftalık doğup da yaşayan çok bebek var arkadaşlarımın. Ayrıca son gebeligimde de sürekli kasılmam oldu benim doğuma kadar. Elhamdülillah bisey olmadı. Serklaj var mı sizde?
Bnmde oyle cnm nıfılt Alıyorum ıkız bude bnm serklJ var o olmasa zaten durmazdı cnm

Bnmde oyle cnm nıfılt Alıyorum ıkız bude bnm serklJ var o olmasa zaten durmazdı cnm
Kuzum sancı hep 30-40 sa o sancı değil ki.yani şöyle olacak 30-40 da giderken 50-60 a veya daha üstüne çıkacak ya da işte 20lerde giderken 40-50 ye çıkacak yükselecek inecek yani sabit sayının önemi yok

Bende nidicard kullandım. Hatta ben saate bakıyordum. Saatte 4 kez falan karnım iyice sertleşiyordu. Tabi ben aglaya ağlaya hastaneye. Dr bunlar sancı sayılmaz olabilir falan deyip rahatlatıyordu sağolsun

Çok teşekkür ederim 🙏 siz kaçıncı haftada doğum yapmıştınız banada bi doz vuruldu akşam üstü 4,5ta gece 4,5ta bi doz daha vurulacaktı ama 3te doğuma alındım maalesef 🥺 sarılık varmı fototerapi alıyormuş korktum biraz bende kan grubu farklı diye dediler (+) grubumuz anne baba bebekte öyle ama farklı olduğu için olabiliyormuş inş. Düzelir kısa sürede.. süt sağmaya çalışıyoru şuan az geliyor bi kaç güne artar inşAllah
Ben 35+4 günlükken doğum yaptım kuvöze görebilir demişlerdi ama kızım doğunca binkac saat gözetim altında tuttular gerek duymadılar. İlk başlarda sütünüzün az gelmesi çok normal bebek emdikçe pompayla sağdkca gelecektir bı süre mama da vermişlerdi hastanede benim kızıma, bol sıvı tüketin süte çok faydası var. Merak etmeyin ciğer geliştiricinin faydası olmuştur sarılık her bebekte oluyor geçer inşallah en kısa sürede kavuşursunuz yavrunuza.

Amin inşallah. Öyle stresli sıkıntılı geçerdi ki günler sizi çok iyi anlıyorum ilk gebelik ilk deneyim çok zordu her hareket her kasılma da aklım çıkardı ama çok şükür ailemin destegiyle tamamladım hamileliğimi. Mesela erken doğum riski olduğu için ve sürekli yattigim için beslenmeme çok dikkat etmiştim karbonhidrati kesip protein ağırlıkli beslendim ceviz badem kayısı( kabız olmamak icin) süt yumurta düzenli tükettim. Enfeksiyon olmamak için suyu çok tükettim ve 8 kilo alarak doğum yaptım şimdi de aynısını uygulicam inşallah sırf rahat hamilelik geçireyim diye evimi annemin alt sokağına taşıdım 😍 Allah hepimizin yardımcısı olsun tedbir bizden takdir Allah'tan

Kızlar geceden berı sabut sancm var hastanedeyım magnezyum verdıler ama cok kustum nudılata gectık ama sabıt 30 40 larda sancım dr gekcel gene nolcak korkuyorum
Ayni benimde 35 45 sancim cikiyordu 20 dk arayla nidilat aldim 3 kez sonra dogumhaneden normal servise inebilmistim. Evet yasadigin sanci duzenliyse insan korkuyo ama sancininda agrinin da alâsini yasadim 37 ye kadar tuttuk ilaclarla. Sen moralini yuksek tut ama gercekten yuksek tut. Bol su iç agrilarini azaltir. Ayrica nidilat adalat endol bunlari hepimiz kullandik ben 14. Haftada baslamistim aşiri kasilmam oluyodu maşallah cok sağlikli bebegimde. Bazi dr anlamak mumkun degil. Haftanda yaşam sinirini gecmis endise etme bisey olmayacak zaten

Amin inşallah. Öyle stresli sıkıntılı geçerdi ki günler sizi çok iyi anlıyorum ilk gebelik ilk deneyim çok zordu her hareket her kasılma da aklım çıkardı ama çok şükür ailemin destegiyle tamamladım hamileliğimi. Mesela erken doğum riski olduğu için ve sürekli yattigim için beslenmeme çok dikkat etmiştim karbonhidrati kesip protein ağırlıkli beslendim ceviz badem kayısı( kabız olmamak icin) süt yumurta düzenli tükettim. Enfeksiyon olmamak için suyu çok tükettim ve 8 kilo alarak doğum yaptım şimdi de aynısını uygulicam inşallah sırf rahat hamilelik geçireyim diye evimi annemin alt sokağına taşıdım 😍 Allah hepimizin yardımcısı olsun tedbir bizden takdir Allah'tan
Merhaba tarihlerimiz yakın benim de dikiş atılacak 1 kızım var onda da serklajla 38. Haftada kucağıma aldım bakalım bu hamileliğim de sıkıntısız geçer inşallah

Bende nidicard kullandım. Hatta ben saate bakıyordum. Saatte 4 kez falan karnım iyice sertleşiyordu. Tabi ben aglaya ağlaya hastaneye. Dr bunlar sancı sayılmaz olabilir falan deyip rahatlatıyordu sağolsun
Hıc bılmym cnm dr bklym botsne geldı ıyısn dedı kndı drm muayne etsınde sancıds cnm yanıyodu dun kortktm dogurcm dıyr

Merhaba tarihlerimiz yakın benim de dikiş atılacak 1 kızım var onda da serklajla 38. Haftada kucağıma aldım bakalım bu hamileliğim de sıkıntısız geçer inşallah
Allah bağışlasın kızınızı. Biz Nisan annesi görünüyoruz ama Mart'ta olur bizim doğumumuz ☺️ siz gitmişsindir doktora kaçıncı haftada atılacak dikisiniz ben pazartesi gideceğim henüz konuşamadık doktorla.

X