Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhaba öncelikle hayırlı olsun benim dikişim yok sancılarım var ama konuya aşinayım zamanında çok araştırdım sınırdaydı rahim ağzım çünkü.ilk gebelikte 23 de açılma olduysa çoğu doktor öneriyor her türlü önlem amaçlı bence de yaptırmalısın riske atmaya gerek yok.yalnız bazı yerlerde ikizlerde tek kadar işe yaramadığını da okudum ama azıcık bile işe yarasa kar bence.inşallah bu sefer de sağlıkla 30 küsürlere gelirsin

Ben ikiz gebelik geçiriyorum 12. Haftada oldum serklaj iyi ki de olmuşum 27 haftadayım su anda doktorum da iyi ki yapmışız diyor

Canım ben de tüm gün yatarak hayatımı geçirmeye çalışıyorum bir gün daha bitti diyerek . Aynı haftadayız kasılman varsa ilaç kullanıyor musun bunun için ?

Canim geçmiş olsun benim arkadaşta ikiz gebelikti 24. Haftada dikiş atıldı ve 35 haftada doğum yaptı istirahatle geldi o haftalara ben tek gebelik olduğum için bilmiyorum açıkçası ikizlerde de tutuyor dikiş ama kasılma varsa ilaçla tedavi ve istirahat şart

Benimkide 10 gun once 910gr di arada ciger gelistirici ve enfeksiyon var bide kipirdamadan sirt üstü yatmak vardi 950gr cikinca sasirdim bir de ilcumlerde de 26+3 görünüyor yani 10 gun hic gelismemis ona cok üzüldüm sadece kiloya degil bu yüzden korktum ama dr sorun yok dedi anlamadim bildigi bir sey mi var

Sen lavbona gidiyorsun demi seyyar kullanmiyorsun sanırım senin rahimagzi uzunluğun kaç simdi
Su an 12 mm dikişim var 19. Haftadan beri nerdeyse aynı . Evet canım bir tek lavaboya kalkıyorum onun haricinde hiç kalkmıyorum yerimden . 2 haftada bir riskli gebelik uzmanına gidiyorum haftada bir de kendi doktoruma

Benim de ciğer geliştirici haftasında on gün de 700 den 750 ye çıktı işte sonra düzeldi bu artış o ara olmadı yani bi sonrakinde düzelir tekrar senin de

Canım ben de tüm gün yatarak hayatımı geçirmeye çalışıyorum bir gün daha bitti diyerek . Aynı haftadayız kasılman varsa ilaç kullanıyor musun bunun için ?
Evet adalat kullanıyorum magnezyum daha önce yattığımda da serumla magnezyum ve endol kullandım gittiği yere kadar diyorlar çoğunlukla istirahat halindeyim ama tucalete yemeğe filan kalkıyorum o kadar katı yapma dediler bu kadar yeterli diye ama hareket biraz çok edince farkediyor gerçekten oturunca bile ağrı oluyor kim ne derse desin yemek ve tuvalet dışında kalkmak istemiyorum bi de arabayla uzanarak kayınvalidelere gidiyorum bazen yoksa çatlayacağım stresten stres de iyi değil

Aynen haklısın canım o kadar yatmama rağmen bende bile bel ağrısı kasık ağrısı var bir kaç gündür

Benim de ciğer geliştirici haftasında on gün de 700 den 750 ye çıktı işte sonra düzeldi bu artış o ara olmadı yani bi sonrakinde düzelir tekrar senin de

Ay insallah canim ya nefes almadan yatip o kadar dikkat edince ister istemez üzüldüm ama simdi senin söylediginle bir umut oldu icimde cok sagol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…