Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kızlar sizi hep takip ediyorum benim dikişim yok ama çok sık kasılmalarım var 25+5 de başladı bugün 27+6 oldum ikiz bekliyorum her geçen gün sıklaşıyor geri sayıyorum bir iki gün daha ne dursalar kar diye bekliyorum o kadar kötüyüm ki kimse anlamıyor bu korkuyu bi tek siz anlarsınız. Hepimiz bebeklerimizi sağlıkla evlerimize getirelim inşallah

Merhaba canım. Test yaptınmı ?

Benzer kaderi yaşamışız bebek kaybından o yüzden yazdım merak ettim canım. Bebek düşüncem yok artık. Yıllar yıllar önce bu topikte ikizlerimi beklemiştim öyle bakıyorum arada :)
Var mı çocukların maşallah Allah bağışlasın. Allah razı olsun inşallah bende güzel haberler veririm

Slm kizlar son gebeligimde kizma 23 hafta gebeyken rahim acilma yapinca bende almanya da yüzük denilen bisey takdikar sonra istirahatle 35 hafta da dogum yapdim kizim iyi sükür.. simdi yeni büyük ihtimalle ikiz gebeligim olacak buradaki dr um 12 inci hafta da direk dikis atacagiz almanya daki gibi olmasin kasilmaya karsi ilac vs. Hepsini bisaha yasamadan yapacagiz dedi fakat .. icimde büyük korku var ya ikizlerde tutmazsa dikis.. varmi aranizda ikiz gebeligi olup dikisle en az 32 haftayi gören ?

Canim ben ogluma hamileyken bol bol badem yedim kasar tuketim myz tukettim bide ben hastanede yatarkrn oda arkadasim vardi bebegin kilosu azdi doktoru kilo alsin diye pancar elma muz havuc tuketsin demisti ha bide pekmeze ceviz karstrip yemesini demisti bunlarida dene kasar ye

Merhaba kizlar nasilsiniz durumlar nasil bebisler nasil Yusufla ugrasmaktan yazamiyorum sizlerede insAllah hepinuz iyisinizdir simdi haftalariniza bakiyorum MasAllah ilerliyosunuz sabr ve duayla daha da ilerleyeceksiniz insAllah

Kasar peynir yemekten fenalik geldi zaten tahin pekmez taze badem findik ceviz hep yiyordum bende anlamadim o hafta enfeksiyon ciger gelistirici fln vardi acaba omu etkiledi dedim ama kimsede boyle bir sey olmamis bide hep sirt üstü yatiyordum simdi sola deniyorum ama simdiden nefes darligi basladi havalarda sicak dayanmaya calisiyorum.

Bende olmadi ama canim ciger gelistricininde yaptigi soyleniyo ilk.haftalarda kilosuna etki.edyomus dut pekmezi bide keci boynuzu pekmezine cevizi karstrip sabah aksam ye

Canım benim de geçen hafta hiç kilo almamış çıktı ikizlerden biri çok korkuttu doktorum sonra yememe daha çok dikkat ettim sola yattım bi sonrakinde almış çıktı ben de o arada ciğer geliştirici ve bir sürü kasılma önleyici ilaçlar almıştım çok stres yapmıştım bence böyle şeyler etkiliyor bebekleri iyi de yiyememiştiö açıkcası o hafta üzüntüden senin de bence daha iyi olacak merak etme ben de artık sürekli yediklerimi görünce öğüryü geliyor bıktım kuruyemiş kaşar filan yemekten ama napalım dayanıyoruz yeter ki kiloları artsın haftaları artsın Annelik fedakarlık daha doğmadan başlıyor işte

U Umudumtv bu arada benim o almayan bebeğim de 27+5 de 980 gram çıktı ama bu almış hali on gün önce 750ydi düşün doktorum 980 e kötü demedi bak bu sefer toplamış sorun yok dedi çok sıkma canını insan alsın istiyor tabi benim diğeri 1200 olunca kıyamıyorum hiç küçüğe ama doktorum Prof ve çok iyi bilgisi kendisinin de ikizleri var hatta küçük doğanlar daha dirayetli bile oluyor hiç üzülme demişti

Günaydin cnm anladigim kadariyla sen ikiz anne adayisin.. bende tüp bebek yapdirdim degerlerime göre ikiz olabilir ..son hamileligimde 23 hafta da rahim acilma yapdi ama dr lar 35 haftaya kadar tutmayi basardi karnimda.. simdi tek de olsa iki de olsa kesin serklaj demisdi dr um ..sizin durumunuz nedir dikisiniz varmi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…