Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canim bana doktor magneziyum sülfat denen bir serum baslatdi doktorum haftada iki serumu vuruluyodum 14 haftamdan 28 haftama kadar vurulyodum sonra qnipral denen bir serum vardi erken dogumu onlemek icin 24 haftamdan 34 haftama kadar kullandim canim
Banada 5 gun once verdıler serum sureklı verırlwrmı ko endol verdıler ıkı gun bıde cnm kestıler sonra🥺 umarım sancı cıkmaz senın nasıldı kasılmalar sureklımı sertlesıyordu

Canim bana doktor magneziyum sülfat denen bir serum baslatdi doktorum haftada iki serumu vuruluyodum 14 haftamdan 28 haftama kadar vurulyodum sonra qnipral denen bir serum vardi erken dogumu onlemek icin 24 haftamdan 34 haftama kadar kullandim canim
Ilk kez duydum serumu vuruldm dedıgın kalcadan falanmı yoksa serummu taktırıyodun cnm yarın druma sorayım bende bıseyler yapalım bıraz rahatlarm

İkinci gebelik de dikiş kararını nasıl verdi 12. Haftada rahim ağzı yetmezliği olduğu pek anlaşılmıyor tedbir amaçlı mı diktirdi

Evt zaten doktoru ilk kaybı olduğu zaman demişti, 2. gebeliğinde önlem amaçlı atabiliriz diye, nitekim de öyle oldu önlem amaçlı atıldı, iyiki de atılmış çünkü 26. Haftada hafif açılma başlamıştı, sonlara doğru dikişler tutuyodu, zamanında doğdu

Evt zaten doktoru ilk kaybı olduğu zaman demişti, 2. gebeliğinde önlem amaçlı atabiliriz diye, nitekim de öyle oldu önlem amaçlı atıldı, iyiki de atılmış çünkü 26. Haftada hafif açılma başlamıştı, sonlara doğru dikişler tutuyodu, zamanında doğdu
Çok sevindim çok teşekkür ederim 🙏

Bence cikarmaz ben hic nstye baglanmadim doktorum mutlaka sancin cikacaktor dedi baglayip strese sokamam seni dedi
Çok az coktı cnm 20 40 arası bıkactane ama dr bakıyo rahımmagzı 33mm kapalı yanı ıll gebelıkten kalma gaz stres olabılır bunun sebebo yok dedı yatmaya devam

Canim kac kere qaz sancisini dogum sancisi zan edip kendimi hastanede buldum bide bol bol su ic soda ic canim
Çok az coktı cnm 20 40 arası bıkactane ama dr bakıyo rahımmagzı 33mm kapalı yanı ıll gebelıkten kalma gaz stres olabılır bunun sebebo yok dedı yatmaya devam

X