Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kızlar ben crp verdım 11 cıkmıs idrar kültürü daha cıkmadı antıbıyotık ve fıtıl kullandım ınmemıs basına boyle bısey gelen varmı
Muhtemelen devam ederler ilaca değer araliğınin üstünde sonucunuz yetersiz gelmiş olabilir antibiyotik inatçi bir enfeksiyondur

Kan sonuclari temiz cikmis cok sukur.yarin insallah caresine bakarlar dedigini yapsalar keske icim rahat etse canim ya. Aglatmiyorum bile kanamasin zorlanmasn dye su saat oldu sabah 7 den bu yana oturmadm yazdklarnizi kaciryorum yorgunluktan
Canım cokmu gazlı asiri aglamaktan benim yigenimde bebekken olmuştu

Ah supersin ❤ iyiki de gitmissin. Ciddi bi sikinti olabilio k vit eksikligi. Yakarlar en fazla merak etme sen. Anneligin tadini cikar. Onca eziyetten sonra. Bundan sonrasi cok daha kolay olcak. Su an cok kucuk ama bi anda serpilecek gorursun
Daha kolay olur sanmstim ama doguncasida hamilelik kadar zormuş sariliktir o dur budur derken daha korkusuzca bi gun gecirmedim. Bugun cocuk doktoru gordu iki gun takip et olursa resim at gerekirse yakicam dedi gonderdi biraz icim rahatladi cok sukur

Canım cokmu gazlı asiri aglamaktan benim yigenimde bebekken olmuştu
Yok canim sariliktan genelde uyudu daha yeni yeni evde bebek var hissi olustu sarilik dusunce uyanmaya başladi onda da aglatmadan acikmadan veriyorum ki iyislessin diye gazida sukur cikartabiliyor cok zorlamiyor

Kızlar ben crp verdım 11 cıkmıs idrar kültürü daha cıkmadı antıbıyotık ve fıtıl kullandım ınmemıs basına boyle bısey gelen varmı
Benim son haftalarda crp 17 çıkmıştı iki doktorum da ilaç vermedi ama son haftalar olduğu için olabilir. Antibiyotiğe devam ettirebilir ben uzun süre boyunca kullanmıştım. İlk 5 gün 2 kere sonra günde 1 kere.

Anladım cnm benım daha cok var 1000 mg aldım ılk antıbıyotık sımdı ıcınde uc ılac olan bır antıbıyotık verdı serklajda vat acaba ondanda mı oluyor bilemedım akıntı falan yok cok sukur

Kan sonuclari temiz cikmis cok sukur.yarin insallah caresine bakarlar dedigini yapsalar keske icim rahat etse canim ya. Aglatmiyorum bile kanamasin zorlanmasn dye su saat oldu sabah 7 den bu yana oturmadm yazdklarnizi kaciryorum yorgunluktan
Canim gecmis olsun yavrucağa duzelicek annesi korkma sakin, kizimda da gobek kordonunu doktorlar kuvezdeyken kendileri dusurmusler eve ciktiktan sonra yaklasik 4 aya kadar şiş durdu fitik olmuş gecer dedi cocuk drmuz gercekten de kendiliginden geçti olur böyle şeyler canım Rabbim büyuk sıkintılardan korusun inşallah

Anladım cnm benım daha cok var 1000 mg aldım ılk antıbıyotık sımdı ıcınde uc ılac olan bır antıbıyotık verdı serklajda vat acaba ondanda mı oluyor bilemedım akıntı falan yok cok sukur
Serklaj işlemi enfeksiyona açık bir islem olduğu için crpniz belki bu yuzden de yüksek gelmiş olabilir bazı enfeksiyon ve mantarlar antibiyotiğe dayanakli oluyor hatta dahada artmasına neden oluyor ben serklaj isleminden sonra enfekdiyona ragmen drum antibiyotik vermemisti kendiliginden ilk olusan kanama ile temizlenmisti idrar yolu enfeksiyonu vücudunuzun kendi yaptığı urettigi bir durumda olabilir yabi kronikleşmistir bol su icin böbrekleriniz susuz kalmasın

Canim bakalim onun faydasi olacakmi bi kac kez yapayim daha cok sicak suyla yikaniyorum
Sicak su kanallarini acar canim en dogrusunu yapiyorsun benim ilk gebeligimde bebegimi kaýbettikten sonra goguslerim sut doldu ateslendim kollarimi kapataniyordum acik geziyordum soguk suyla masaj yap dedi hemsire surekli oyle yaparak süt ğeriledi ve goguslerimin o atesi dusmustu cok zor

Olabılır cnm acıgız enfeksiyon a bıde genelıktede enfeksiyon oluyomus antıbıyotıge dorencıme baktışar normaldı hersey ama hıc bellı olmuyo bol su bakalım sıkıntı olmasın

Amiin canim cok zormus annelik ben hamilelige zor diyodum smdi daha yipraticiymis cani yaniyomu agzi yok dili yok diye diye kendimi yiyodum sukurki duzelcek bseymis Allah evlatlarimizi bize bagislasin insallah

Canim simdide kabizlik sorunu cikti basima bebegim dunden beri kaka yapmiyo

Onuda yapiyim bakalim nolucak ay ulku dogrunca problemler bitecek zan etmostim ama bitmiyo korkuyla yasyorsun
Mama veriyosan kabizlik yapabilir canim. Emziriyosanda kendine kayisi hosafi yap ic bebekte rahat cikiyor en azndan ben oyle tecrube ettim kuzum

Canim simdide kabizlik sorunu cikti basima bebegim dunden beri kaka yapmiyo
Beslenme sirasinda kac cc sut veriyosun canim biberonla denedinmi hic mamalar kabızlik yapar aptamilin mamaları kabizlik ve asiri gaz yapar diye okumuştum yorumcumlardan bizimki mama almadıgı daha doğrusu kabul etmedi anne sütünden haric biseyi istemedi bol su tüket canim muhakkak corba olsun menünde denesinden cok suyu bol olsun corbanın yaz mevsimi gelene kadar hep corba yaptim ama bu sıcakta da sıcak yemekler hiç cekilmiyor kaynamış sicak suya 1 tatli kaşıgı kimyon koy canım 5 dk filan demlendir sonra sen ictiginde sendeki ve bebekte gazi aliyor kakişini yapmasına da vesile olur belki, gerekli sıvı vücuduna girmedigi icinde belki kabızlık cekiyordur. Ben ilk 3 ay günde 5 saatlik uyku ile dolasiyordum ortalikta ilk zamanlar zor olur ancak kokusu dünyalara bedel, birkaç ay sonra yuzune baka baka kakişini yapıp sıritinca kokarca gibi oluyorlar sanki sucunu biliyormuş gibi birde sıritmalari yokmu hepsini unutuyorsun canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…