Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Peki dikişin riski varmı
Bilmiyorum ki🤷‍♀️ ben bebeğimi 21 haftalık kaybettim ve tekrar hamile kalamadım. Nasip olurda hamile kalırsam önşem amaçlı atılacak. Kısalma olsada dikiş tutuyor bari.
Kızlar daha tecrübeli cevap verirler mutlaka.

Canim goguslerim cok kotu bagra aglaya sut veriyorum bepantenin merhemini aldim kullaniyorum bakalim fayda edcekmi lansinohu bakdim yoktu buralarda anca bepanten buldum insAllah gecer doktor mumkun oldugunca gogusleri acik birak dedi hava degince daha cabuk iyilesr cok sukur bebegimin dili bir kerelik bir ilacla gecti gitti

Oyy canım benimm, evet açık tut hava alsın bide kuzenim de çok göğüs sancısı çekti, soğuk lahana yaprağı sarıyolar çok faydası oldu, hep soğuk press yapmak

Oh aferin sana 🤩🤩 iyi yapmissin.
Alkollu mendil aldirdi bize doktor tek kullanimlik, onunla sildik canim. Istersen foto atarim evde kaldi 2 3 tane . Kan gelmesi iyi degil, doktora bi foto cek de at sen. Hayati derecede onemli bi sikinti Allah korusun.
Bizimki de zibinina hafifce kan bulasmisti ilk zmn, direkt sordum doktora. Aklimda kalacagina, emin olayim dedim. Sonucta ilk ve tecrubesisiz
Canim direk acile gittim foto falan da degil k vitamni yapildi onun yetersizliginde olurmus. Ama yine durmadi bugun yine acile gittik yine yapildi minicik kolundan kan aldilar icim yaniyor suan. Yarin poliknige gidip sanirim yakilcak son care. Doktorlar onemli bsey degil korkma diyolar bende aklim basimda degil yerde miyim gökte mi bilmiyorum

Canim o lahanayi nasil yapiliyo canim cik yaniyo dusun bu gun aglaya aglaya verdim sutunu
Oyy canım benimm, evet açık tut hava alsın bide kuzenim de çok göğüs sancısı çekti, soğuk lahana yaprağı sarıyolar çok faydası oldu, hep soğuk press yapmak

Ulkum sende benim gibisin kendini yipratma kuzum demin anneme soyluyodum bu kadar aci cektik hic degilse bundan sonrasi kolay olsaydi diye kendini yipratma bitanem
Canim direk acile gittim foto falan da degil k vitamni yapildi onun yetersizliginde olurmus. Ama yine durmadi bugun yine acile gittik yine yapildi minicik kolundan kan aldilar icim yaniyor suan. Yarin poliknige gidip sanirim yakilcak son care. Doktorlar onemli bsey degil korkma diyolar bende aklim basimda degil yerde miyim gökte mi bilmiyorum

Cnm o yakma dediğinde kibrit çöpünün uzunu varya onun ucuna gümüş bişi değdirip göbeğe sürüyorlar sadece üzülme tatlım korkma

Yok kyzum o zaman kesilir bebegimi doyramam
Hayır yahu olur mu öyle şey, çevremdeki herkes kullandı ağrı için, internete lahana yaprağı göğüs yaz hemen çıkıyo, ben aşağıya bi bulduğunu kopyalıyorum

1. Emzirme döneminde oluşan göğüs acısı

Emzirme döneminde anneler sütün kanallarındaki tıkanma ve göğüs bölgesindeki tahrişten dolayı sık sık acı hisseder. Acı kaynağı ne olursa olsun lahana yaprağı yardımınıza koşacaktır. Bunun için göğüslerinize lahana yaprağı sarmanız yeterlidir. Lahana yaprağı acıyı ve iltihaplanmayı azaltacaktır.

Öncelikle lahanayı buzdolabına koyarak yarım saat kadar bekletin. Soğuttunuz lahananın ilk ve ikinci kat yapraklarını soyun ve bunları kullanmayın. İç kısımdaki büyük yapraklardan birkaçını kesin. Olası pestisitlerden arındırmak için bol soğuk suyla yıkayın. Seçtiğiniz yaprakların ortadaki büyük damarlarını keserek ayırın. Ardından yaprakları göğüs uçlarını kapatmayacak şekilde göğüslere yerleştirin. Üzerine sutyen giyerek veya sadece cilde değecek şekilde tutarak 20 dakika bekleyin.

Lahana yaprağı kürünü sadece ağrıyı ve şişkinlik için kullanın.

Cnm o yakma dediğinde kibrit çöpünün uzunu varya onun ucuna gümüş bişi değdirip göbeğe sürüyorlar sadece üzülme tatlım korkma
Kan sonuclari temiz cikmis cok sukur.yarin insallah caresine bakarlar dedigini yapsalar keske icim rahat etse canim ya. Aglatmiyorum bile kanamasin zorlanmasn dye su saat oldu sabah 7 den bu yana oturmadm yazdklarnizi kaciryorum yorgunluktan😵

Canim goguslerim cok kotu bagra aglaya sut veriyorum bepantenin merhemini aldim kullaniyorum bakalim fayda edcekmi lansinohu bakdim yoktu buralarda anca bepanten buldum insAllah gecer doktor mumkun oldugunca gogusleri acik birak dedi hava degince daha cabuk iyilesr cok sukur bebegimin dili bir kerelik bir ilacla gecti gitti
Canım bulabiliyorsan gümüş kapak al. Onlar sayesinde hiç yara olmadı benim. Bi ara kullanmadım o gün 2 saat memede kaldı hemen acımaya başladı taktım gümüş kapağı 2 saate acısını aldı üç güne tamamen geçirdi. Hamilelere de tavsiye ediyorum pişman olmazsınız.

Ah supersin ❤ iyiki de gitmissin. Ciddi bi sikinti olabilio k vit eksikligi. Yakarlar en fazla merak etme sen. Anneligin tadini cikar. Onca eziyetten sonra. Bundan sonrasi cok daha kolay olcak. Su an cok kucuk ama bi anda serpilecek gorursun

Lahana aldrayim esime bakalim onuda yapayim canim canim cok yaniyo
Hayır yahu olur mu öyle şey, çevremdeki herkes kullandı ağrı için, internete lahana yaprağı göğüs yaz hemen çıkıyo, ben aşağıya bi bulduğunu kopyalıyorum

1. Emzirme döneminde oluşan göğüs acısı

Emzirme döneminde anneler sütün kanallarındaki tıkanma ve göğüs bölgesindeki tahrişten dolayı sık sık acı hisseder. Acı kaynağı ne olursa olsun lahana yaprağı yardımınıza koşacaktır. Bunun için göğüslerinize lahana yaprağı sarmanız yeterlidir. Lahana yaprağı acıyı ve iltihaplanmayı azaltacaktır.

Öncelikle lahanayı buzdolabına koyarak yarım saat kadar bekletin. Soğuttunuz lahananın ilk ve ikinci kat yapraklarını soyun ve bunları kullanmayın. İç kısımdaki büyük yapraklardan birkaçını kesin. Olası pestisitlerden arındırmak için bol soğuk suyla yıkayın. Seçtiğiniz yaprakların ortadaki büyük damarlarını keserek ayırın. Ardından yaprakları göğüs uçlarını kapatmayacak şekilde göğüslere yerleştirin. Üzerine sutyen giyerek veya sadece cilde değecek şekilde tutarak 20 dakika bekleyin.

Lahana yaprağı kürünü sadece ağrıyı ve şişkinlik için kullanın.

Samara doğumun oldu mu hayırlı olsun kaçıncı hafta da doğdu gözün Aydın umarım iyiysinizdir 🙏
35+4 haftada dogum yaptim canim darisi tum isteyenlere olsun biraz erken geldi oglum simdi onla ugrasyorum sarilik oldu oglumda

Canim malesef aradim taradim buralarda yok trendyoldan da siparis edinceye kadar bebegin de kirki cikar zaten
Canım bulabiliyorsan gümüş kapak al. Onlar sayesinde hiç yara olmadı benim. Bi ara kullanmadım o gün 2 saat memede kaldı hemen acımaya başladı taktım gümüş kapağı 2 saate acısını aldı üç güne tamamen geçirdi. Hamilelere de tavsiye ediyorum pişman olmazsınız.

Kızlar ben crp verdım 11 cıkmıs idrar kültürü daha cıkmadı antıbıyotık ve fıtıl kullandım ınmemıs basına boyle bısey gelen varmı

Doktorun dogru demiş canım hava aldır kremi sür sonra açıkta kalsin kremi böylelikle daha iyi emer cildin

X