Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Hmm sen de bendensin. 35+3 üm ben de. Nidicardı sadece kasılmam ffazla oldugunda kullanıyorum. 35 te bırak demisti bana. İnsallah bekleyecek bebislerimiz zamaninda alacagiz kucagimiza
İnşallah canm. Ama çok fazla oluyor korkuyorum. Kasılmalarim 25nci hafalan beri oluyor.

Arkadaşlar merhaba grip oldum galiba üç gündür boğazımda sürekli gıcık var ve öksürüp duruyorum. Öksürdükçe çocuk alttakin çıkıverecek diye korkuyorum. Sık sık Boğaz’ı nemli tutmak için su içiyorum. Sizler neler önerirsiniz. İnşallah bu öksürük sıkıntı çıkarmaz

Sıcak suyun içine bal koyup içebilirsiniz canm faydası olabilir

Maşallah benim bebeğim zayıf 2540 gr 35+0 da. 38 39 haftalık kadar kilosu varmış zaten. Ne güzel sorun yaşamamanız sevindim. Inşallah benim bebeğim 38 39 hatta 40ı görür. O kiloya o haftalarda gelir heralde
Canım sağlıkla doğsunda kiloyu doğduktan sonrada alır merak etme sağlıkla gelsin inşallah

canım ben de 25+2 deyim rahim ağzı uzunluğum 23 mm ve hunilesme var benim de ilk olduğu için serklaj yapılmak istenmesi açıkçası ben de enfeksiyonda korktugum için yapalım demedim ama bugün kasilmalarim coktu ve eğer kontrole gittiğimde kısalma devam ediyorsa ben de dusunecem artık serklaj yapmayı. ben de sürekli yatıyorum. inşallah rabbim yar ve yardımcımız olsun

Yarım su bardağına yarım limon sıkın bal koyun içinede için ben öyle atlattım geçmiş olsun.sıcak suyun ama yazmayı unuttum.

Canım benim ablam da 26. Haftada 24 mm ölçüldü ve hunilesme var dedi. 2 hafta sonra 28 de 11 mm e kadar düştü her an dogabilir ciger gelistirici yapıp yatırıcaz dedi. Çok ağladım ben aynı amda hamileydik. Evde dinlendi 37. Haftaya kadar hep yattı. Sonuç: 37 den sonra okula gidip geldi hastaneye yürüyerek gitti merdivenleri indi çıktı 40+4te suni sancıyla bir hafta önce doğum yaptı. Darısı başımıza inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…