Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhabalar 17.Haftama girdiğimde Afp testinde açık spina bfida çıkti detayli ultrasonda kontrol edildi herhangi bir rahatsizlik gorulmedi rahim agzinin 22.77mm oldugunu dedi ve ilk gebelik oldugu icin serklaj onermedi riskleride olabiliyor dedi.
Haftada 1Proluton depot igne verdi.
Gunde 3kere progestan fitil kullaniyorum.
Gunde 2kez Magnezyum.
150Mg Ekoprin ve VicirumD3 vitamin kullaniyorum.
Cok yorulmanida istemiyorum sureklide yatmanida istemiyorum dedi doktor bundan sonra 2Haftada bir kontrole çağırdı.
Böyle durumda karsilasipda gunune kadar saglikli gebelik yasayan oldumu yada neler yapmaliyim.

Merhabalar 17.Haftama girdiğimde Afp testinde açık spina bfida çıkti detayli ultrasonda kontrol edildi herhangi bir rahatsizlik gorulmedi rahim agzinin 22.77mm oldugunu dedi ve ilk gebelik oldugu icin serklaj onermedi riskleride olabiliyor dedi.
Haftada 1Proluton depot igne verdi.
Gunde 3kere progestan fitil kullaniyorum.
Gunde 2kez Magnezyum.
150Mg Ekoprin ve VicirumD3 vitamin kullaniyorum.
Cok yorulmanida istemiyorum sureklide yatmanida istemiyorum dedi doktor bundan sonra 2Haftada bir kontrole çağırdı.
Böyle durumda karsilasipda gunune kadar saglikli gebelik yasayan oldumu yada neler yapmaliyim.
Şimdi kaç haftalıksın canım.keşke başka bi dr daha gitseydin.burdaki çoğu kişi ilk gebeliklerini dr bu şekilde yanlış yönlendirmesi yüzünden malesef kaybetti.inşallah seninki sonuna kadar dayanır.geçmiş olsun

Suan 17+3Günlüğüz ozel bir hastaneye gidiyorum detayli ultrason icin baska bir doktora gittim alaninda gayet iyi biri oda ilerleyen zamanlarda sikinti yaratirsa belki yapilabilir demisti.

Peki canım kac kilo dogdu ve problem yasadınız mı ?
35+3te 3.340grm doğdu sadece hızlı nefes alıp veriyordu onun için küvezde kaldı 5 gün ama dr kontrol amaçlı tuttu ben gidip emziriyordum sütümü sağıp bırakıyordum gece nefes alıp vermeyi öğrennce çıktı zaten çok şükür büyük sıkıntımız olmadı

35+3te 3.340grm doğdu sadece hızlı nefes alıp veriyordu onun için küvezde kaldı 5 gün ama dr kontrol amaçlı tuttu ben gidip emziriyordum sütümü sağıp bırakıyordum gece nefes alıp vermeyi öğrennce çıktı zaten çok şükür büyük sıkıntımız olmadı
Kilosu çok iyi doğmuş. Nasıl besleniyordunuz

İyi bir doktor mu bilmiyorum gereksiz pahalı geldi bana internette yazdığına göre tek gebelikte 750 çoğul da 1000miş yani 500e kadar tamm da 750 1000 tl muayene ücretimi olur bana işi ticarete dökmüş gibi geldi açıkcası
Benim zamanim da 350 idi simdi okadar olmusmudur cokmus ama yapacak bisey yok bilgisi tecrubesi icin gidiyorum kimseye guvenemiyorum Allahin izniyle

Selam kızlar 35+1 günlük hamileyim daha önce 20 haftalık bir kaybım var. Dün randevum vardı ve doktorum rahim ağzı kapalı 3 cm fakat icerde açılma ve hunileşme var dedi. Ciğer geliştirici iğne yapıp beni yatırmak istedi tabi ben çok üzüldüm ve panik oldum eşim iğneyi de yaptırmayalım hastanede de yatmayalım evde dinlen dedi. Aynı durumu yaşayan var mı? Rahim ağzı dışardan kapalı fakat hunilesme var dinlenirsen 37 yi görürsün diyor doktor
Bence dr dinle ve igneni ol cunku onunda 1 hafta etkisi var eger 1 hafta icinde dogarsa igne etkili oluyor sonrasinda tekrar vurunman lazim erken dogsa o daha zarar verir cocuga hastanede de alttan muayne olmadan yatmani tavsiye ederim guzel haberlerini aliri insallah tehlikeli haftalari atlatmissin gerci

Kilosu çok iyi doğmuş. Nasıl besleniyordunuz
Ğünde iki 3 bardak süt içiyordum meyve çok yemiştim özellikle muz ve trabzon hurması çok yemiştim peynir çok tüketiyordum ben onun haricinde herşeyden yiyordum ya en çok yediklerm yazdıklarmdı ama. Evet zaten erken doğum bekliyorduk usgye göre 38+3 görünüyordu dr durmaz demişti.

Bu dr ların dinlemeden hareket etmelerinden bende çok çektim.o spekulun ile bakılınca gerçekten rahim kötü etkileniyor.benimde onunla bakınca kanama oluyor .ama keşke başka bi dr gidip ciğer geliştirici vurunsan iyi olur canım.ben önceki hamileliğimde 26.hafta da ve 32.hafta da vurunmuştum.35 te doğdu küveze gerek kalmamıştı.
Başka doktora danışacağım. Küçük bir yerde yaşıyorum ve özel hastane bir tane var. O da daha önce bebeğimi kaybettiğim hastane. Orda başka bir doktora danışacağım sonra devlet hastanesine 35+3 olduk. Inşallah bekleyecek bebeğim

Maşallah benim bebeğim zayıf 2540 gr 35+0 da. 38 39 haftalık kadar kilosu varmış zaten. Ne güzel sorun yaşamamanız sevindim. Inşallah benim bebeğim 38 39 hatta 40ı görür. O kiloya o haftalarda gelir heralde

Zamanla alışırsın canım. İğnenin yakmasına razıyım yeter ki bebeğim sağlıklı ve benimle olsun diyorsun

Evet alştm sanırım dün vurduğmda çok az yanma oldu bir şey daha sorcam canm doktorum dikiş atmadan 10gün önce iğneyi bırakcaz dedi yoksa kanamam çok olurmuş sanada öyle birşey dedi mi

Ğünde iki 3 bardak süt içiyordum meyve çok yemiştim özellikle muz ve trabzon hurması çok yemiştim peynir çok tüketiyordum ben onun haricinde herşeyden yiyordum ya en çok yediklerm yazdıklarmdı ama. Evet zaten erken doğum bekliyorduk usgye göre 38+3 görünüyordu dr durmaz demişti.
Teşekkür ederim canm ben de yiyorum ama 34+1de 2600 grmdi. Bakalm bu hafta kaç olmuşuz. Sancılarım arttığı için korkuyorum. Geçen gun hastaneye yatırdı. Sancıyı durdurdu ama her an her şey olabilir. İnşallah 37leri görebilirim hayirlisyla

Evet alştm sanırım dün vurduğmda çok az yanma oldu bir şey daha sorcam canm doktorum dikiş atmadan 10gün önce iğneyi bırakcaz dedi yoksa kanamam çok olurmuş sanada öyle birşey dedi mi
Ben ameliyattan 4 gün önce corasprini bıraktım bir gün önce de kan sulandırıcıyı
Ameliyattan iki gün sonra ikisine de geri başladım

Başka doktora danışacağım. Küçük bir yerde yaşıyorum ve özel hastane bir tane var. O da daha önce bebeğimi kaybettiğim hastane. Orda başka bir doktora danışacağım sonra devlet hastanesine 35+3 olduk. Inşallah bekleyecek bebeğim

Zaten riskli haftaları atlatmışsın canım öo

Kizlar ağrım oluyor bana dua edin 2 hafta daha dayansın bebeğim
Kaç haftalıksın canım. Allah yardımcın olsun inşallah. Ağrı derken kasılma filan mı? Nidicard ve magnezyumunu kullan ayaklarını yüksekte turup dinlen. En ufak iş bile yapma inşallah bekleyecek bebeğin

X