Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Hayırlı uğurlu olsun Allah analı babalı büyütsün.
Canım nasılsın iyi misiniz bebeğin ve sen?
İyi dilekte bulunan, dua eden herkesten Allah razı olsun, bugün taburcu olduk evimize geldik, çok şükür herşey yolunda, ilk doğumum Doğum değil travmaydı, kendimi o yüzden en kötüsüne hazırlamıştım ama Allah yardım etti, rahat kolay bir Doğum geçirdim, en önemlisi bebeğime sağ salim kavuştum.
Rabbim evlatlarımızla sınamasın, hepiniz bugünleri sağlıkla atlatıp kucaklarınıza alırsınız inşallah

Canım şimdi gördüm yazdıklarını.. AMİN İNŞALLAH..
Rabbim hepimizden razı olsun,
hiçbir anneyi evladıyla sınamasın..
Çevremde hamile kalan herkese önce
rahim ağzını kontrol ettiler mi diye soruyorum.
Çünkü bu acıyı yaşayan anlar, Rabbim bir daha yaşatmasın..
“Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.”

Kizlar iyi aksamlar benim THS degerim 3.050 cikti bugun troid ilaci baslandi cok uzgunum birde bu cikti
Benim ilkinde de vardı troid şimdi de kullanıyorum.devamlı ölçtürmen gerekiyor. İlk iki ay 2 nin altında olması gerekiyor.sonra 2.5 altıydı doğru hatırlıyorsam.geçmiş olsun canım

Kızlar bugün benimde dr kontrolüm vardı dr benim de moralimş bozdu.karın cevresini ölçtü filan gelişimi 2 hafta geriden geliyor dedi. Ne kadar doğru sonuç oluyor bilmiyorum ama sonra düzelirmi acaba hiç böyle bi durum ile karşılaşan varmı aranızda.

Benim ilkinde de vardı troid şimdi de kullanıyorum.devamlı ölçtürmen gerekiyor. İlk iki ay 2 nin altında olması gerekiyor.sonra 2.5 altıydı doğru hatırlıyorsam.geçmiş olsun canım
Tesekkur ederim canim bebekte zeka geriligi yapiyor diyince korktum benim diger hamileliklerimde yoktu bunda cikti saglikli dogdu bebeginiz oyle degil mi birde
LEVOTIRON 12.5 Mmcg kullaniyorum ac karina 1 defa
Geçmiş olsun canım
Tesekkur ederim cnm insan uzuluyor zaten bir ton sikintimiz var birde bu cikti diyorum rabbim dermansiz dert vermesin 10 gun sonra bi daha baktiracam

Ultrason olcumleri farkli olabiliyor eslenmene daha ozengoster bakalim eminim gosteriyorsundur ama ne biliyim mesela et balik kofte bunlara agirlik ver ben cok kasar yemistim ve et gelisimi ondeydi sende bu hafta bi agirlik ver bakalim kontrolde ne olucak

Açıkcası bu hamileliğimde beslenmeme pek dikkat edemiyorum.kaynanam yanımda hergün hamur işi yemekten gına geldi.ama bişeyde denilmiyor işte.

Sen guzellikle soylersen anlar canim beslenme buyuk bi faktor gelisim icin zaten tam bebegin gelisim zamani bu haftadan sonra bence basla

Dediğin gibi canım tiroid önemli ama kullan ilaçlarını mutlaka Allah şifa versin canım

Kızlar idrara sıkışık Ken mi yüksek çıkıyordu rahim boyu sıkışık Ken 3.2çıktı benim bugün

canım sikişikken daha düşük goruluyor benim acilen heyet raporu almam gerekiyordu ama kolay kolay kimseye vermiyorlar doktorum raporu alabilmem için radyolojiye giderken çok su iç öyle git dedi. ben de unuttum su içmeyi son dakkada aklıma geldi iki bardak tek içebildim. amaç sanım rahim boyunu daha kısa gorunmesini sağlamaktı ama içmeyi unuttuğun için bir şey değişmedi yine rahim boyun aynı görünüyordu.

Türkiyede abdominal serkan yapılîyor mu? Hiç bilmiyordum
Evet canım sayılı doktorlar yapıyor. Arda lembet, yücel kahraman, cem batukan, aydan biri, özgür deren, ismail özdemir, benim bildiklerim. Ben istanbul bahçelievler medical park celal latif küpelioğlu na yaptırdım.

Peki neden abdominal yaptırdın vajinal riski fazla diye mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…