Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canım özellikle ikinci yavruna hamileyken nasıl geçirdiniz o süreci. Sürekli yattınız mı yoksa evde çocuğunuza bakıp ufak tefek ev işleri mi ysptınız. Bilgi verirseniz memnun olurum. Sağlıkla güle güle büyütün yavrularınızı. Darısı bizlere olsun

20 haftalık olana kadar çalıştım sürekli ayaktaydım.20. Haftada rahim agzı açılmaya başlamıştı doktorum istirahat verdi doğuma kadar evdeydim dışarı fazla çıkmadım yemeğimi falan yapıyodum tamamen yatmadım ama dikkat ettim hocam tamamen yat demek haksızlık olur diyordu.32. Haftada hafif kanama ve kasılma ile çapa ya gittim doktorum oraya yönlendirmişti resmi tatildi.Çapada doğum kararı verildi ben doktorumu istiyorum diyince özel hastaneye nakledildim doktorum dikişi açmayalım bekleyelim biraz dedi.Allah razı olsun hocamdan doğumhaneden döndük 1 saat bile kalsa kardır dedi.ertesi gün eve döndük 1 gün 1 gün derken 36 yı gördük çok şükür.ama bu sureçte de yattım evde dolaştım tabi ama annemler geldi onlar ilgilendi evle çocukla.tavsiyem zorlayıcı iş yspmayın ama meyve tabağınıxı da kendiniz hazırlayın mesela tamamen yatış psikolojik açıdan zor.tabi her bünye farklı

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun. İnşallah bizde 36,38 hatta 40. Haftaları görürüz. Bizlere umud oluyor mutlu sonlar. Yavrularınızı güle güle büyütün inşallah

evremina Yarın doğuma gireceksin, Allah sağlıkla kavuştursun yavruna Geçer mi biter mi dediğin günleri, çok şükür kazasız belasız bitirdin, darısı bekleyenlere
Evet Can'ım çok şükür gerçekten, amin inşallah, aynen öyle geçer mi dediğim günler geçti ben 38 i gördüm, zaten son iki haftadır baya kendimi aştim, ütü yaptım, çarşıya çıktık yürüdüm, acaba normal doğumu denese miydim diyorum, sanırım bu yarına kadar sürecek, farklı farklı dr a gidince de böyle oluyor hayırlsı olsun sağlıkla kavuşalım inşallah, tüm bekleyenler sağlıkla kavuşsun hastaneden evlerine bebişlerinle gitsin inşallah.

Şimdiden hayırlı olsun bebeğin canım. Yuvana ve ailene huzur bereket bolluk getirsin. Doğuma girmeden bizlere de dua eder misin? Darısı bizlere olsun. Hayırlı haberlerini bekliyoruz.

Aminn Hep hayırlısı neyse o olsun diyoruz, sezeryan olacaksa hayırlı olan budur boşver bulandırma kafanı hiç, inşallah kolay bir Doğum geçirir, kolay toparlarsın, zaten bebek kucağımızda olunca çok anlayacağımızı, ağrının derdine düşeceğimizi sanmıyorum

Canım Allah yar ve yardımcın olsun güzel haberlerini bekliyoruz inşallah çok sağlıklı tatlı bi bebişim oldu çok iyi geçti dersin bize çok moral verdin Allah'ım kolaylıklar versin inşallah

Arkadaşlar merhaba. Bu gün 18. Haftam doldu yarın 18+1 olucaz. Ben hala bebek hareketlerini net hissetmiyorum. Bu ilk gebeliğim de değil. Bebeğim de erkek. SiDe durumlar nasıl acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…