Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
nisakuzusu2
Canm kasilmadan kastin tam olarak nedir. Ben bu kasilma olayini pek bilmiyorum. Sadece karninin sertlesmesi mi. Benm de 31+1 im bugun benm de karnim duzenli araliklarla degil ama cok sik sertlesiyor bu aralar. Ben de endiseliyim. Yarin randevum da var soracagim bakalim

Hem sertlesmesi hem de karnının bi tarafının diğerine göre daha yüksek olmasi bebegin bi yerde toplammasi

nisakuzusu2
Canm bu durum bende de cok fazla olmaya basladi ya. Ben de tam emin degilim tehlikeli olup olmadigini. Ben eger gecmezse sorun diye biliyorum ama emin de degilim iste. Aynen o yuzden sorunun cevabini ben de cok merak ediyorum.

Yani bu durum uzun sure hic gecmeden devam ederse tehlikeli diye biliyorum. Benm oluyor 2 3 dk sert kaliyor sonra yumusuyor. Ama sonra bir daha oluyor. Araliklari duzenli degil ama gun icinde cok fazla oluyor. Yarin soracagim mutlaka

Kizlar 32 haftalik hamileyim kasılmalarim çok oluyor. Bu haftalarda normal mi sizce nst de sanci çıkmadı şükür geçen hafta doktorum da magnezyumu günde 2 defa kullan dedi. Oturunca falan çok oluyor
Ben hiç kasılma yaşamadım, doktorun sorun görmüyorsa yoktur nst de sancı çıkmaması iyi, günde 1 tane de maden suyu iç istersen

Yani bu durum uzun sure hic gecmeden devam ederse tehlikeli diye biliyorum. Benm oluyor 2 3 dk sert kaliyor sonra yumusuyor. Ama sonra bir daha oluyor. Araliklari duzenli degil ama gun icinde cok fazla oluyor. Yarin soracagim mutlaka
Aynen benim de öyle. Mesela oturuyordum uzanıyorum geçiyor.

Evremina hasretle beklediği yavrusunu öpüp kokluyordur. Darısı bizlere olsun . Hepimiz hayırlısı ile vakitli sağlıklı doğumlar yaparız inşallah.
Evet Can'ım aynen öyle çok şükğr o kadar güzel bi duyguymuş ki anlatılmaz, darısı tüm arkadaşakaoemızn başına, Doğuma girerken de dua ettim bizlere inşallah sizlere de nasip olacak

Arkadaşlar, 38.haftada bebeğime sezeryanla kavuştum çok şükür sarılık oldu biraz 3 gece kaldık hastanede bu yüzden, sizlere birkaç bişey söylemek istiyorum, bence gidebileceğiniz haftaya kadar gidin, normal doğumu bekleyin, beni sonlara doğru nedense bi korku sardı, sezeryan oldum, hayırlsı buymuş gerçi, bide dr um şehir dışındaydı, doğumumu onun dediği Yaşadığımız şehirdeki dr yaptı, ha sezeryan da bi sıkıntı yaşamadım çok şükğr ağzı sızı vs. Ama burdan yardım istemediğime b normal mi sezeryan mı diye sormadığıma(bebekleri olanlara) pişman oldum, içim de kaldı.geçmez dediğim zamanlar geçti, göremem dediğim haftayı gördüm, nasipten öte iş olmuyor gerçekten, bol bol dua edin, Allah a emanet edin kendinizi, hepiniz sağlıkla bebeklerinizle hastaneden evinize gideceksiniz inşallah

Ne güzel sözler ne güzel dualar bizler için canım. Allah razı olsun ve amin diyorum. Rabbim sana da hayırlı etsin ve bir ömür mutlu olursun yavrularınla. Doğumdan önce dua ettim dedin ya çok duygulandım. Allahım bizlere de vakitli sağlıklı doğumlar nasip etsin. Bizde yavrularımız kucağımızda mutluluktan uçarak çıkarız hastaneden inşallah.

Çok üzüldüm be canim ya valla. Rahim boyumu hiç söylemedi doktor bir şey demedi. Ama herşey yolunda oldunu biliyorum sadece. Açılma falan yok. Bugün 23 hafta bitiyor. Ben sadece erken doğum yapmak istemiyorum. En azından 33 ü görsem yeter bana. Benimde oğlan oyun oynayalım di-ye oturtuyor . Yemeği falan eşim yapıyor temizligide annem geliyor arada. Öyle geçiyor günler. Allah kolaylık versin sanada. Senin ki daha ufak zor. Bizi bizden başka kimse anlayamaz kuzum

Allah kucağına aldırsın canim ins. Protestan sabah akşam fitil olarak kullanıyorum. Dikiş atıldığı sıralarda iğne kullandim prolaton. Sonra yine fitille devam ettim. 23 hafta yarın bitiyorum. Hayırlısıyla diğer haftalarda şu gibi geçsin inş

evremina
Allah saglikla anali babali buyutsun. Coook mutlu bir hayati olsun insallah bebisinin. Gozun aydin canim. Ne guzel kucagina saglikla almissin. Ve bizler icin de ne guzel temennilerde bulunmussun. Cok farkli bir duygu olsa gerek ya bunca zorluktan sonra. Senin dikis var miydi canm

Haft
Benim kasilmalarim 14 te basladi herhalde benden cok kasilan yoktu ama eger duzenli degilse sorun yok bol bol dinlenmek cunku otursam 5 dk yada yurusem hemen kasilirdim
Kasilma karnin beyzbol topu gibi olmasi sonra yavasca gevsemesi olayi tabirimce
Neler iyi geliyordu progesteran magnorm nidilat ve proluton tek bunlar sukur kizimi 40 +1 de kucagima aldim bolca su da icin ayrica

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…