Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Selamun aleyküm kizlar ben kimseyi etkilememek için acikcasi yazmadim bir suredir 20 gundur dogum yaptim .. acilmam vardi yazmistim size 30+3 de dunyaya geldi 1.500 kilo 40 cm olarak. Simdi cok şukur durumu stabil oksijen destegi vs almiyor .. Sizlerden dua beklerim .. Takdiri ilahi boyle imiş imtihan dunyasi .. Rabbim bize bagislasin insaallahh .. Sizlerede dua ederim dua beklerim iciniz rahat olsun O'na sigindik elimizden geleni yaptik ki yapiyorsunuz da O nasil takdir ederse oyle . Yaşatan Rabbim her turlu yasatiyor .. Bu arada acilmam vardi bebek ters durdugu icin epidural sezeryan oldum bebek kucuk oldugu iicn narkoz vermediler . Dikisleri uyusturmadan aldik cunku hani cok acilma yoksa bekleriz diye suyum gelmisti ama baya acilmisti acil sezeryana alindim .. Cok sukur bugunumuze. En guzele emanetsiniz duanizi eksik etmeyin kizlar

Selamun aleyküm kizlar ben kimseyi etkilememek için acikcasi yazmadim bir suredir 20 gundur dogum yaptim .. acilmam vardi yazmistim size 30+3 de dunyaya geldi 1.500 kilo 40 cm olarak. Simdi cok şukur durumu stabil oksijen destegi vs almiyor .. Sizlerden dua beklerim .. Takdiri ilahi boyle imiş imtihan dunyasi .. Rabbim bize bagislasin insaallahh .. Sizlerede dua ederim dua beklerim iciniz rahat olsun O'na sigindik elimizden geleni yaptik ki yapiyorsunuz da O nasil takdir ederse oyle . Yaşatan Rabbim her turlu yasatiyor .. Bu arada acilmam vardi bebek ters durdugu icin epidural sezeryan oldum bebek kucuk oldugu iicn narkoz vermediler . Dikisleri uyusturmadan aldik cunku hani cok acilma yoksa bekleriz diye suyum gelmisti ama baya acilmisti acil sezeryana alindim .. Cok sukur bugunumuze. En guzele emanetsiniz duanizi eksik etmeyin kizlar
Canım hayırlı ve sağlıklı olsun bebeğin. İnşallah yakın zamanda kavuşursun bebeğine. Sen de sürekli yatıyor muydun nasıl başladı açılma acaba. Allahım kolaylık versin. Dualarımız senin ve bebeğin için. Allahım sağlıkla kavuştursun inşallah.

Canım hayırlı ve sağlıklı olsun bebeğin. İnşallah yakın zamanda kavuşursun bebeğine. Sen de sürekli yatıyor muydun nasıl başladı açılma acaba. Allahım kolaylık versin. Dualarımız senin ve bebeğin için. Allahım sağlıkla kavuştursun inşallah.
Allah razi olsun canim .. 24.haftada serklaj olmustum 10 mm ve 1 cm aciklikla serklajdan sonra kapanmisti. Daha sonra 29.haftada 2 cm aciklik oldu sonra 1 cm dustu aciklik doktor hatta iyi dedi 2 gun sonra suyum geldi evdeyken sizinti seklinde ben fark ettim doktora iste afedersiniz camasirimda az islaklik fark ettim dedi oda cagirdi bakalim dedi hemen zaten muayeneye gidince doktorun yaninda suyum geldi .. bu surecte yattim acikcasi sadece lavaboya kalktim dikkat etmeye calistim yani haftalik doktor kontrolum vardi ama boyle oldu elimden geleni yaptim ben birde son zamanlatda karaciger kolestrazi oldum ona bagli cok kasiniyordum yukselmisti ilac verdiler oyle yani .. insaallah siz son haftalara kadar gelirsiniz canim dua edecegim

Glbhr_ Glbhr_
Ay canm bebegin durumu nasil simdi ya. Kuvozde mi. Ne diyorlar. Hic merak etme cok sukur ki 30.haftaya kadar gelmis melegin. 30 dan sonrasi daha az riskli olmasi lazim. Kilosu da masallah guzel gelmis. Dua edeegim sizin icin. Serklaj aslinda son haftalara kadar goturuyor ama senin sanirim acilmadan dolayi erken dogum da baslamis. Hemen gelsin insallah bebegin kucagina.Allah tez zamanda sifa versin

Günaydın arkadaşlar benim mantar yine tekrarladı. Alkahım ne inatçı bişeymiş rabbim kimseye vermesin bu mikrobu. Nasıl ve nerden kaptığım onu da anlamadım. Geçen ay iki defa alttan fitil kullandım yine geçmedi. Artık her doktora gittiğimde mantar demekten de utanır oldum. Sirkeli su ile yapıyorum her tuvalet sonrası temizliğimi. Lütfen bi akıl verin . Dikişi düşürecek yada erken Doğuma sebep olur diye çok korkuyorum. Mantar yeniledikçe vajinamın ön ucunda hep ağrı ve baskı hissediyorum. Doktora bu ağrıyı sordum gebelik yükünden diyo sma ben mantarın sebep olduğunu düşünüyorum. Bi akıl verin ne olur siz de yaşadınız mı ve yaşayanlar nasıl kurtuldu
Canı benim ilkinde devamlı sarı akıntı olurdu her wc de hergün 3 iç çamaşırı .ütüsüz giymezdim.enfeksiyon çıkmıştı .dediğin gibi baskı vardı.ama bunda hiç akıntı yok çamaşırım gün boyu kuru ama baskıyıda yine hissediyorum.çok su tükettiğimiz için mesane baskısı bence.wc çıkınca bi rahatlama hissetmiyormusun?

Kizlar Glbhr_ Glbhr_ durumuyla aklima su takildi. Simdi bende evet kisalik var. 3 hafta once rahimde acilma yoktu universte hastanesinde. Suan baska doktora gdiyorum ama bu doktor acilmayla ilgili bir sey soylemedi hic. Rahim uzunlugunu da karindan ultrasonla bakiyor. O onemli degil de. Rahimde acilma oldugunu karindan ultrasonla mi anlar yoksa vajinal muayene mi yapmasi lazm. Hic yapmadi bu doktor cnku. Tedirgin oldum simdi bu yuzden. Bir de her gdiste bakmasi mi lazim

Canı benim ilkinde devamlı sarı akıntı olurdu her wc de hergün 3 iç çamaşırı .ütüsüz giymezdim.enfeksiyon çıkmıştı .dediğin gibi baskı vardı.ama bunda hiç akıntı yok çamaşırım gün boyu kuru ama baskıyıda yine hissediyorum.çok su tükettiğimiz için mesane baskısı bence.wc çıkınca bi rahatlama hissetmiyormusun?
Canım idrar zaten foş diye gelmiyor az az. Ama bu baskı mı ağtı mı bilemiyorum. Arada iğneliyor vajinanın ön ucu. Yatınca daha rahatım ama bazen de gün boyu yatamıyorum. Allahım hayra çıkarsın hepimizi

Allah razi olsun canim .. 24.haftada serklaj olmustum 10 mm ve 1 cm aciklikla serklajdan sonra kapanmisti. Daha sonra 29.haftada 2 cm aciklik oldu sonra 1 cm dustu aciklik doktor hatta iyi dedi 2 gun sonra suyum geldi evdeyken sizinti seklinde ben fark ettim doktora iste afedersiniz camasirimda az islaklik fark ettim dedi oda cagirdi bakalim dedi hemen zaten muayeneye gidince doktorun yaninda suyum geldi .. bu surecte yattim acikcasi sadece lavaboya kalktim dikkat etmeye calistim yani haftalik doktor kontrolum vardi ama boyle oldu elimden geleni yaptim ben birde son zamanlatda karaciger kolestrazi oldum ona bagli cok kasiniyordum yukselmisti ilac verdiler oyle yani .. insaallah siz son haftalara kadar gelirsiniz canim dua edecegim
Allahım evladını sağlıkla kucağına versin .kucağına alıp kokladığında unutursun bu acıları. Kilosu masşallah iyi . Dualarımız senin için ve hepimiz için

Glbhr_ Glbhr_
Ay canm bebegin durumu nasil simdi ya. Kuvozde mi. Ne diyorlar. Hic merak etme cok sukur ki 30.haftaya kadar gelmis melegin. 30 dan sonrasi daha az riskli olmasi lazim. Kilosu da masallah guzel gelmis. Dua edeegim sizin icin. Serklaj aslinda son haftalara kadar goturuyor ama senin sanirim acilmadan dolayi erken dogum da baslamis. Hemen gelsin insallah bebegin kucagina.Allah tez zamanda sifa versin
Allah razi olsun canim suan durumu stabil elhamdulillah kilo alip verme durumu var doktor normal diyor ama iste bakalim insaallah iyi olur enfeksiyon cikti oda azaliyor insaallah iyi olur dualarlaa .. bende sizler icin dua edecegim .. evet goturuyor ama bende de boyle oldu bilmiyorum hep hayirlisi olsun diye dua ettim belkide budur bizim icin iyi olan ..

Allahım evladını sağlıkla kucağına versin .kucağına alıp kokladığında unutursun bu acıları. Kilosu masşallah iyi . Dualarımız senin için ve hepimiz için
Evet ne zaman kucagima alirim o zaman unuturum canim herseyi Allah kimseye yasatmasin daha buyuk imtihanlardan sakindirsin bizlerii

Glbhr_ Glbhr_
Canm rahimde acilma karindan ultrasinla gorunuyor mu yoksa vajinal ultrasonla mi muayene edilmesi gerekiyor. Benm 3 hafta once yoktu ama 3 haftadr bakilmadi yani. Rahim agzi kisaligi var. Dikis yok. Her gdisimde acilmaya bakilmasi gerekiyor mu. Doktoruma sorayim mi ki

Kizlar Glbhr_ Glbhr_ durumuyla aklima su takildi. Simdi bende evet kisalik var. 3 hafta once rahimde acilma yoktu universte hastanesinde. Suan baska doktora gdiyorum ama bu doktor acilmayla ilgili bir sey soylemedi hic. Rahim uzunlugunu da karindan ultrasonla bakiyor. O onemli degil de. Rahimde acilma oldugunu karindan ultrasonla mi anlar yoksa vajinal muayene mi yapmasi lazm. Hic yapmadi bu doktor cnku. Tedirgin oldum simdi bu yuzden. Bir de her gdiste bakmasi mi lazim
Glbhr_ Glbhr_
Canm rahimde acilma karindan ultrasinla gorunuyor mu yoksa vajinal ultrasonla mi muayene edilmesi gerekiyor. Benm 3 hafta once yoktu ama 3 haftadr bakilmadi yani. Rahim agzi kisaligi var. Dikis yok. Her gdisimde acilmaya bakilmasi gerekiyor mu. Doktoruma sorayim mi ki[/QUOT
Canim doktor kisaligi fark etti kisalma var dedi karindan bakmiyordu hic normal vajinal cihazla daha sonra eliyle kontrol etti bakti ... Belki senin kisalman cok yoktur her kisalma oldugunda acilma olacak diye birsey soz konusu degildir yani ..yine de gittiginde sorarsinn benim doktorum eliyle muayene ediyordu

Glbhr_ Glbhr_
benm de tesaduf bence fark edildi.doktorum degisti 6.ayda. hic bakmiordu ya da bakip iyiydi soylemiyordu(bence bakmiyordu) o degisince baska doktora gttim. Ilk gdisimde karindan anladi gbi. emin olmak icin vajinal ultrasonla bakti. Ve fark etti. Dikis atilmadi. O doktorun hastanesinde erken dogum unitesi kuvoz olnadgi icin artik baska hastaneye git dedi. Ben de mecbur yeniden yeni bir doktor bulmak zorunda kaldim. O deistrdgim doktor kisalma var dedi ama acilma var dememisti. Simdi 3 haftadr yeni doktor hic bakmadi vajinal. Dedigin gbi belki de acilma yoktr diye dusundugu icindir. Canm ya hemen bebegine kavus insallah. Doktorlar bir sey demiyir mu su kaar gun kalabilir diye

Glbhr_ Glbhr_
benm de tesaduf bence fark edildi.doktorum degisti 6.ayda. hic bakmiordu ya da bakip iyiydi soylemiyordu(bence bakmiyordu) o degisince baska doktora gttim. Ilk gdisimde karindan anladi gbi. emin olmak icin vajinal ultrasonla bakti. Ve fark etti. Dikis atilmadi. O doktorun hastanesinde erken dogum unitesi kuvoz olnadgi icin artik baska hastaneye git dedi. Ben de mecbur yeniden yeni bir doktor bulmak zorunda kaldim. O deistrdgim doktor kisalma var dedi ama acilma var dememisti. Simdi 3 haftadr yeni doktor hic bakmadi vajinal. Dedigin gbi belki de acilma yoktr diye dusundugu icindir. Canm ya hemen bebegine kavus insallah. Doktorlar bir sey demiyir mu su kaar gun kalabilir diye
Aynen oyle canim insaallah da ilerlersin sonuna kadar .. Yani en az 1 ay kalir simdi kilosu dusuk yavas yavas besliyorlar 2 kilo olmadan cikmayacak zaten insaallah saglikli olsun da beklerim sabrederim dua edin sizde insaallah sonu guzel olur

Glbhr_ Glbhr_
Insallah canm. Dualarim seninle bebeginle. Aynen iyi olsun saglikli olsun da kalsin kuvozde. Yine de cok sukur ki 30 haftayi doldurmus. Gelismeleri haber ver bize canim. Allah yardimciniz olsun senin esinin bebeginin

İyi akşamlar arkadaşlar benim mantar yine tekrarladı. Alkahım ne inatçı bişeymiş rabbim kimseye vermesin bu mikrobu. Nasıl ve nerden kaptığım onu da anlamadım. Geçen ay iki defa alttan fitil kullandım yine geçmedi. Artık her doktora gittiğimde mantar demekten de utanır oldum. Sirkeli su ile yapıyorum her tuvalet sonrası temizliğimi. Lütfen bi akıl verin . Dikişi düşürecek yada erken Doğuma sebep olur diye çok korkuyorum. Mantar yeniledikçe vajinamın ön ucunda hep ağrı ve baskı hissediyorum. Doktora bu ağrıyı sordum gebelik yükünden diyo sma ben mantarın sebep olduğunu düşünüyorum. Bi akıl verin ne olur siz de yaşadınız mı ve yaşayanlar nasıl kurtuldu

Merhaba arkadaşlar.Zamanında burdaki yazıları hatmetmiştim.Benim durumumda olanların varlığı hep güç verdi.Geç gelen bir teşekkür ama burada yazan butun arkadaşlara teşekkür ediyorum.Bende de rahimagzı yetmezlıgi var.İki çocuğumda da dikiş atıldı.dikiş açıldığında direk doğum yapıyorum .18 mayıs 2017 de doğum yaptım kızım 36. Haftada doğdu.çok şükür sağlıklı her şey yolunda.Bizlerin biraz daha dikkatli olması gerekiyor diğer annrlere göre .ama nihayetinde Nasipte sağ salim doğurmak varsa doğuyorlar.Elinizden geleni yaptıktan iyi de bir doktorunuz olduktan sonra gerisi nasip.Rabbim hepinize sağ salim doğan hayırlı evlatlar nasip etsin yaşadığınız süreci en iyi şekilde atlatmayı nasip etsin inş.

X