Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Ben hala akşam içtiğimde hafif kafam güzel oluyor, kolay uykum geliyor, yoluğuna hazır değilim sanırım Dikişi haftaya alacak değil mi?

Ben hala akşam içtiğimde hafif kafam güzel oluyor, kolay uykum geliyor, yoluğuna hazır değilim sanırım Dikişi haftaya alacak değil mi?
Ben vajinal kullanıyordum canım, bi yan etkisi olmadı bende, 37 de bakacak dikiş daha götürürse dursun durduğu yere kadar dedi, gidişata göre alırız yada almayız dedi

Kizlar ya bir sey soracagim. Benm de serviks 25 mm. Doktora dedim surekli yatis mi. Dedi yok hafif isler olabilir. Asiri yatma. Cunku o da pihtilasmaya yol aciyor. Bol dinlen ama dedi. Simdi ben supurme silme camasir asma vs yapmiyorum ama arada kalkip cok hafif isler yapiyorum. Mesela bulasik makinesine kirlileri yerlestiriyorum. Yemek yapmiyorum ama sadece pilavi filan yapiyorum gbi. Yine de sorun olur mu ya( 2 haftadir doktor hastane haric ilk kez disari ciktim o da bebegin son eksiklerini tamamlamak icin. Ama suanda da vicdanen rahatsiz oldum. Sizce hic kalkmadan yatmali miyim. Yoksa arada yaptgim o isler cok mu

Kaçıncı haftan? Doktor yatma demiş zaten, alt karın kaslarını çalıştırmadan vücudunu zorlamadan hafif işler yapabilirsin.

Pinkstrap
Canm yarin tam 29+0 oluyorum. 29 haftalik yani. Evet doktor hafif isler dedi de. Burada kizlar hep yatmis ya. Ben de ondan korkuyorum acaba hicbir sey yapmadan tamamen yatmam mi gerekiyor diye. Siz hep surekli yattiniz mi vc ihtiyaci haricinde

Hayır ben serklajdan sonra ilk 10 gün dışında hiç yatmadım, sürekli yatanlara doktorları kan sulandırıcı vermiş ki pıhtı atmasın, benim doktorum yatma günlük işlerini yap dedi, kan sulandırıcı vermediği için de yatmadım

Canm benm teshis edildiginde 27 haftalikti. Doktor ilerlemis hafta. Serklaj yapamayiz o da riskli olur dedi. Iste dikis yok yani. Allah yardim eder de ins saglikla zamaninda dogar canm hepimizinki (

Canm benm teshis edildiginde 27 haftalikti. Doktor ilerlemis hafta. Serklaj yapamayiz o da riskli olur dedi. Iste dikis yok yani. Allah yardim eder de ins saglikla zamaninda dogar canm hepimizinki (
Canım epey kısalmış servisk in ben yerinde olsam asla riske atmam. Doktordan düşük doz kan sulandırıcı iğne veya corasprin rica edip mümkün olduğunca yatardım. Az bi haftan kalmış. 34 ten sonra çok sıkıntı olmaz inşallah. Allah evlatlarımızı hepimize bağışlasın. Tedbirini al takdir Allah’ın. Bundan sonraki gebeliklerinde de temkinli ol bu serviks kısalığı her gebelikte tekrar edebilen bir olay. Hayırlı sağlıklı gebelik ve evlatlar dilerim.

Mavibulvar
Canm kan sulandirici ne icin. Erken dogumu mu engelliyor? Ben simdi progestan adalat ve de pruloton igne vuruluyorum. Ekstra kan sulandirici almam gerekiyor mu. Evet canm ya ben de cok korkuyorum. Yatiyorum aslinda ama cok hafif isler yapiorum sadece. Bulasiklari yerlestrmek gbi.

Canım benim doktor ihmalinden çok canın yandı, kan sulandırıcı yatan gebelerin kanı pıhtı atmasın diye veriliyor. Düşük sayısı fazla olan gebelere de veriliyor. Akıl vermek haddim değil canım benimkisi Öner’i idi. Ben yaşadığım acıyı siz yaşamayın diye. Allahım dizi de bebeğinizi de sağlıkla miada ulaştırdın. Darısı bizlere olsun

Mavi bulvar
Olur mu. Tabi ki akil vereceksin oneride bulunacaksin. Bilmedgimden soruyorum ben de inan. Her sey bebisleri saglikla kucagimiza almamiz icin. Mesela bak ben bilmiyordum bu kan sulandirici olayini senden ogrrnmis oldum simdi. Doktora da sorarim yarin ve de ihmal etmisse o ben alirim artik. Tesekkur ederim

Rica ederim canım. Yardımcı olabşdimse ne mutlu bana. Bende bi çok şeyi bu grupta öğrendim ve saha tedbirliyim artık.

Hazırladım canım evet, bunu bilmiyordum bak, öncesinde gelmesin diye dua ederken şimdi gelsin istiyorum çöm merak ediyorum sağlıkla kucağımıza alalım inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…