Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Pinkstrap
Canm yarin tam 29+0 oluyorum. 29 haftalik yani. Evet doktor hafif isler dedi de. Burada kizlar hep yatmis ya. Ben de ondan korkuyorum acaba hicbir sey yapmadan tamamen yatmam mi gerekiyor diye. Siz hep surekli yattiniz mi vc ihtiyaci haricinde
Sizde serklaj var mı? Kaçırmış olabilirim, dr kişinin yatıp yatmaması gerektiğini söylüyor, senin durumuna göre, öyle dediyse yapmanda sıkıntı çok, içini ferah tut, bnm dr um da komşuya geç yarım saatliğine derdi hep, sonuçta moral de önemli.

Ama dedigin gbi daha da dikkat etmeliyim sanirim:KK43: Allahim bebegimi bagislasin bana saglikla:KK43:
Merdiven çıkma, eğilme, çömelme, kritik zamanına da az kalmiş maşallah, bazılarında 28 den sonra kısalma olabiliyor, bu boyda seyreder inş seni sona kadar götürür

Kızlar merhaba, 29+5 günlük hamileyim, salı günü hastaneye yatışım yapıldı rahim ağzı uzunluğum 2 cm e inmiş, açılma yok ve nst de de sancım çıkmadı çok şükür.
Ciğer geliştirici iğne yaptırdı doktorum 2 doz, 24 saat arayla. Dün akşam hareketleri vardı ama bugün geç uyandım sadece hıçkırıklarını hissettim. Bu iğneden sonra hateketlerde azalma oluyor mu ilk iki gün falan? :KK43:

Kızlar merhaba, 29+5 günlük hamileyim, salı günü hastaneye yatışım yapıldı rahim ağzı uzunluğum 2 cm e inmiş, açılma yok ve nst de de sancım çıkmadı çok şükür.
Ciğer geliştirici iğne yaptırdı doktorum 2 doz, 24 saat arayla. Dün akşam hareketleri vardı ama bugün geç uyandım sadece hıçkırıklarını hissettim. Bu iğneden sonra hateketlerde azalma oluyor mu ilk iki gün falan? :KK43:
Bu iğne bana yapılmadı ama iğneden sonra haraketlerde azalma oluyor diye okumuştum, ama için rahat etsin dersen dr una görün,

Bu iğne bana yapılmadı ama iğneden sonra haraketlerde azalma oluyor diye okumuştum, ama için rahat etsin dersen dr una görün,
Doktora mesaj atmıştım akşam 7de iğneden olabilir ama bi nst ye gir dedi, gittik hastaneye. Çok şükür kalp atışları normal sancı yok çok şükür. Bakalım yarın nasıl olacak yavrum.

Doktora mesaj atmıştım akşam 7de iğneden olabilir ama bi nst ye gir dedi, gittik hastaneye. Çok şükür kalp atışları normal sancı yok çok şükür. Bakalım yarın nasıl olacak yavrum.
Çok şükür sevindim canım, iğnenin böyle etkilri old okumuştum, kıpır kıpırdansın inşallah, sağlıkla vaktinde gelsin kuzularımız inşallah

Tüm gözümüz kuşağımız sizde ve 30 ve 34 haftaları gören arkadaşlarda. Sizin paylaştıklarınızı okudukça umudumuz artıyor. Her daim birbirimize mutlu haberler güzel vakitli Doğum haberleri veririz inşallah. Amin
Canım benim açıkçası geçen haftaya kadar hiçbir problemim yoktu. Rahim uzunluğum 3.4 tü ama işte 5 günde 2 ye düşmüş.
Şimdi evde yatıyorum bakalım. Ben de şimdi önce 32 yi görsem diyorum. sonra 34 umudum.
Gerçekten çok zor bi durumdayız. Benim bebeğimin başı aşağıda, 1000 gramken sorun olmamıştı doktorum o zaman rapor yazayım demişti ama dinlemedim. 1400 gram olunca baskıyla kısalmış artık :KK43:

Canım benim açıkçası geçen haftaya kadar hiçbir problemim yoktu. Rahim uzunluğum 3.4 tü ama işte 5 günde 2 ye düşmüş.
Şimdi evde yatıyorum bakalım. Ben de şimdi önce 32 yi görsem diyorum. sonra 34 umudum.
Gerçekten çok zor bi durumdayız. Benim bebeğimin başı aşağıda, 1000 gramken sorun olmamıştı doktorum o zaman rapor yazayım demişti ama dinlemedim. 1400 gram olunca baskıyla kısalmış artık :KK43:
Allahım hayırlı vakitli Doğum nasip etsin canım. Duanın açamayacağı kapınyook.

Kizlar ya bir sey soracagim. Simdi rahim agzi kisaligimiz var ya. Bu durum normal dogumu biraz daha kolaylastirir mi yoksa hicbir etkisi olmaz mi acaba.

X