Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Teşekkür ederim cevap için
Bende enfeksiyondan şüphelendim ana sağlık ocağında enfeksiyona bakılmıyormuş. Mecbur 3 ekimdeki jinekolog kontrolünü bekleyecem
İnşallah bi şey çıkmaz ama sürekli vajinal kültür alinsa iyi olur. Doktorum akinti dan dolayı benden ara ara aliyor. dikiş yabancı bi şey olduğu için enfeksiyon yapma ihtimali çok fazla oluyor diyor

İnşallah bi şey çıkmaz ama sürekli vajinal kültür alinsa iyi olur. Doktorum akinti dan dolayı benden ara ara aliyor. dikiş yabancı bi şey olduğu için enfeksiyon yapma ihtimali çok fazla oluyor diyor
Sağol canım. Hayatımda ilk kez vajinal mantar oldum ve bu gebeliğime denk geldi. Akıntıdan ziyade kaşıntı var. Sirkeli su ile yıkıyorum her tuvaletten sonra. Belki o sirkeli su da tahriş edip yanmaya sebep oluyodur. Öyle korkuyla yaşıyoruz ki belki bazen alakasız şeyler kuruyoruz ama aynı acıları tekrar yaşamak istemediğimizden. Allah’a emanetiz hepimiz

Kızlar yanınızda size yardım edecek birileri varmı.devamlı yatan arkadaşlar nasıl idare ediyorsunuz ev işleri.yemek filan .birde çocuk varsa çok zor oluyodur

Aynen. Rabbim aynı acıları yaşatmasın inşallah

Kızlar yanınızda size yardım edecek birileri varmı.devamlı yatan arkadaşlar nasıl idare ediyorsunuz ev işleri.yemek filan .birde çocuk varsa çok zor oluyodur
Yanımda genellikle kardeşim kalıyor o yokken de kayinvalidem gorumcemler yemek yapıp gonderiyorlar

Zor gün dostu akraba da arkadaş da çok az bu zamanda. Ben yanıma yardımcı kadın tuttum canım. Başka türlü mümkün olmadı. Allah kimseye muhtaç etmesin.

Arkadaşlar benim çok fazla akıntım oluyoiki gündüür 21 haftaya girdim dün. Akşam bi hastaneye gidelim dedim idrarda enfeksiyon yok dedi bide akıntıdan kulaak pamuğu gibi bir şeyle örnek k aldı bebeğin suyu değildedi bu akıntının sebebi ne olabilir ki

Kaşıntı varsa mantar başlangıçı da olabilir canm

Bazılarının akıntısı çoğalıyor, rahim ağzı da ölçüldüyse açılma yoksa sorun yok, zaten amniyon sıvısı değilmiş.

Canım ne yaptın var mı bir gelişme

Darısı bizlere inşallah
Daha yolun başında sayılırım
Allahım sukımntısız hayırlı vakitli doğumlar neticesinde hayırlı sağlıklı evlatlar nasip Etsin hepimize
Amin... 34. haftalara gelecek miyim diye düşünürken çok şükür kazasız belasız geldik sayılır, darısı sizlere inşallah, ben zaman nasıl geçti anlamadım bile inşallah size de su gibi geçer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…