Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Arkadaşlar doktorunuz önermediyse Celeston yaptırmayın derim ben de doçent perinatoloğa gittim hiç ağzından ciğer geliştirici çıkmadı bile ben de istemediğim için sormadım işin aslı çünkü bu kortizon olduğundan bebeğin böbrekleri ile ilgili sıkıntı yaratabiliyormuş Doğumdan sonra. Bir ara başka bir kadın doğumcuya gitmiştim üniversite hastanesinde hocaya ulaşmak zor oluyor diye o direkt 32 de ciğer geliştirici yaparız dedi normal Doğum için epiduralli olur dedi baktım görüşleri bana uymuyor bir daha gitmedim.Arkadaşıma 25. Haftasında nst de kasılması çıkınca yaptılar Doğumdan sonra bebeğin böbrekleri ile ilgili sıkıntı yaşadı . Kasılma ,tüp bebek ,önceden tekrarlamış çok fazla düşük yoksa , doktor da önermiyorsa gerek yok bence . Su gelmesi , kanama dışında ani bir şey olursa zaten doğumu geciktirip hastanede yapıyorlar iki günde de etkisini gösteriyor

Benim ki tüp bebek kasılmam cok yok ama Dr kesin istedi tüp dru profoser sanırım belki erken yapılanlar da böbrekde sıkıntı olur bilemedim şimdi elimin iki cocugun dada 32 34de yapılmış sıkıntı olmadı herbünye ve her Dr aynı olmayabiliyo ama bende yaptırma taraftarı değildim mecbur kaldım eşim herseye karısıyo

Kızlar bugün ayağa kalkarken sanki hafif bi ağrı hissediyorum yatarken acı ağrı yok, bnm haftalarımda bu durumu yaşayan var mı?

Ben 31. Haftamda agri ve kasilmayla hastaneye yattim nst sanci cikiyordu hemen iki doz ciger gelistirici yapildi..Aradan iki hafta gecince yani 33. Haftada iki doz yapildi.. Hicbir yan etkisini gormedim internetten bebgin hareketleri yavasliyor gibi yazilar okumustum o sekilde birsey olmadi.. Komsum 30. Haftada dogum yapti ciger gelistirici sayesinde bebegin solunumunda sıkınti yasamadi sadece kilo icin kuvozde bekletildi ayni sekilde gorumcem de erken dogum yapti ona uc kere yapilmisti ondada bir sıkintı olmadi ben sıkıntı yasandigini duymamistim..

Canım dikişlerim alındı gayet basitti dediğin gibi bu vajinal testi sordum biz burada yapmıyoruz dediler ama özele geçeceğim normal doğum için orada yapılıyorsa mutlaka sorup yaptırırım

Evet canım birbirimizi korkutup abartmaya gerek yok çok kolay bir işlem
Duyduklarımız bizi korkutuyor
Tamam canım inşallah yaparlar

Merhabalar bir şey soracağım, serklajlıyken ( rahim ağzına dikiş) nişan veya su gelebilir mi? Sonuçta rahim ağzı dikişli yanı kapalı oluyor

Yan etki olmadı cok şükür 24 saat arayla 2ser doz toplamda 4 kez vuruldum sizin normalmi tüp az kalmış bana aksilik olmazsa 38de sezeryan diyo dr

Yan etki olmadı cok şükür 24 saat arayla 2ser doz toplamda 4 kez vuruldum sizin normalmi tüp az kalmış bana aksilik olmazsa 38de sezeryan diyo dr
Evet bende atlamisim yazmayi 24 saat arayla ikiser doz yapildi.. Tup bebek iri bebegimiz bobrek genislemem ve birkac sıkınti olunca sezeryan diyor bizimde doktorumuz 38 haftadan once almam diyor ama bizim minik supriz yaparsa acil sezeryan.. Benim dikisim gecen hafta kendiliginden atti heran dogum olabilir diye bekledik ama acilmam da yok oyuzden suyun gelirse agrin sıklasirsa acil geliyorsun dedi..

Hmm anladım canım zamanında gelsin insallah banada Bi sıkıntı yok ama risk altındasın heran hersey olabilir dedi olmazsa 38i bekliycz dedi hakkımızda hayırlısı olsun

Hmm anladım canım zamanında gelsin insallah banada Bi sıkıntı yok ama risk altındasın heran hersey olabilir dedi olmazsa 38i bekliycz dedi hakkımızda hayırlısı olsun
Oyle canim hakkimizda hayirlisi olsun saglikli sihhatli kucagimiza alalim insallah hepimiz yavrularimizi

Kizlarr günaydin biz dikisle bu kadar dayanabildik sewiniyimmi uzuluyimmi bilmiyom cok tuhaf bi duygu icindeyim saat 1.30 da spinal anasteziyle sezeryana gircem bgn 36+3 uz insallah bi skntimiz olmaz kuvez surecimiz olmaz.burdan cok destek aldimm yazmasamda bazenn surekli oludum neler yasadiklarinizi hakkinizi helal edinn.insan kndi gbi birini ariyo yasadiklarini yasayan.nasredddin hoca esekden dusmus hekim getirin demisler yok bna esekten dusen getirin demis ancak birbirimizi anlayabiliyoruz.Rabbim bu yolda düsmanimi bile birakmasin ewlat acisi cok baska oluyo.insallah 2 kayiptan sonra bgn bebegime kavuscm dua edinn.

Ayyy maşallah hiç te üzülme sağlıkla kucağına alacaksın inşallah, kuveze de girmez Allah'ın izniyle , Allah yardımcın olsun inşallah sütün bol olsun

Masallah canim sona geldin cok sükur saglikli sihhatli birsekilde kucagina al evladini insallah.. Bizlerede dua et gecmez dedigimiz gunler geciyormus bu gunleri goremeyiz derken sirayla dogumlar basladi Rabbim evlat isteyen kardeslerimize de nasip etsin bizleride hayirla kurtarsin insallah...

Bide dikişle bu kadar dayanabildik demişiniz ya, ne gibi belirti oldu yani

Arkadaşlar merhaba. Gebeliğimin 7. Haftasındayım ve 13. Haftada serklaj yapılacak. Alttan kaşıntı ve yoğun akıntım var. Doktorum 12. Haftadan önce hiç bişey veremem deri. Benim de kafama takıldı. Bu sıkıntım devam ederse ve serklajım tutmazsa diye çok endişeliyim. Benzer durum yaşayan oldu mu acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…