Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canım 12. Haftada ikili taraman yapılacak yani çocuğun sendromlu olup olmadığı % 85 netleşecek o yüzden o haftadan önce serklaj yapılmıyor . Diyelim ki bebek sendromlu zaten yaşama şansı olmadığından vücut onu bir şekilde atmaya çalışacak 12 den önce serklaj yapılmamasının nedeni bu . O yüzden o haftaya kadar olacak şeyleri kafana takmamaya çalış tabi kanama vs olursa doktoruna git onlar ayrı. Kaşıntı içinse doktorunla tekrar görüş mantar olabilir bunun serklaj yapmakla bir alakası yok vajinal fitil verecektir muhtemelen bahsettiğin süt kesiği gibi bir akıntıysa mantar olma ihtimali yüksek eğer doktorun bu rahatsızlığını önemsemiyorsa başka bir doktora git bence

Teşekkür ederim canım. Doktorum fitili 12. Haftadan önce veremem dedi galiba bebeğin sağlığını etkilemesin diye. Mantar olduğunu düşünüyorum ben de biraz araştırdım nette. Doktora güvenip Allah’a emanet yavrularımız.
rr

S Sevil1234 merhaba tekrardan, benim dikişim haftaya çarşamba alınacak inş, bir şey sormak istiyorum, senin dikişlerin alındığı Zaman gözlem altında kaç saat kaldın ve şu anda durumun nasıl? Hareket kısıtın var mı?

Suya biraz sirke kat, tahretini onla yap, çamaşırını ütüle giy, nemli kalmasın orası yani , gece yatarken bir bardak suya bir tatlı kaşığı sirke kat ve iç

Bişey sorabilir miyim , rahim ağzınız hep kapalı öıydı ?hunileşme açıklık vs oldu mu, sona gelmişsiniz maşallah ondan sormak istedim

32- 33 ü gören arkadaşlarım sizi kutlarım ne güzel mutlu sona çok yakınsınız. Ben de o haftaları bi görsem diye sabırsızlanıyorum. Rabbim hepimize sağlıklı vakitli doğumlar nasip etsin.
Daha çok başlardayım biliyorum hayırlısıyla serklajı bi atlatayım bebek ağırlaştıkça belki kaygı da heyecan da artacak. Gebelik böyle işte tüm duyguları aynı anda ve çok yoğun yaşıyoruz.

Dikiş alımı en fazla 5 dk canım. Doktor rahim ağzındaki kurdeleyi alıyo ve seni eve yolluyor. Sancın suyun gelirse hastaneye gel diyo.
kişi

Bişey sorabilir miyim , rahim ağzınız hep kapalı öıydı ?hunileşme açıklık vs oldu mu, sona gelmişsiniz maşallah ondan sormak istedim

Benim 12. Haftada önlem amaçlı serklaj yapıldı ve şubat ayından beri ev istirahatindeyim zaman zaman dikişe baskı olsa da rahim ağzım açılmadı şükür ki

Serklaj sonrası istirahat şart, doktor ne derse desin mutlaka evde istirahat etmen lazım, bana da günlük hayatına geri dönebilirsin dediği halde bazı günler çok yürüdüğüm olmuştu o günlerden sonraki randevularda dikişe baskı olduğunu gördü ve istirahat et dedi Allah’ın izniyle dinlenerek inş sen de ulaşırsın bu haftalara , önce iyi bir doktor sonra sıkı bir istirahatten sonra inş bebeğini sağlıkla kucağına alırsın Allah’ın da izniyle

Dikiş alımı en fazla 5 dk canım. Doktor rahim ağzındaki kurdeleyi alıyo ve seni eve yolluyor. Sancın suyun gelirse hastaneye gel diyo.

kişi

Benim dikişimi doğumhanede alacakmış aç gel dedi narkoz vs durumları olursa diye herhalde, bir kaç saat gözlem altında tutabilirmiş o yüzden sordum

Sizinkinde oldu mu hunileşme açıklık vs? 28 i atlatınca daha da rahatlarsınız bizim gibi erken Doğum riski olanlar İçin 28 haftayı aşmak inanılmaz rahatlatıcı oluyor

Doğurdum Arkadaşlar dikişim nedeniyle bu haftaya kadar üniversite hastanesinde perinatolog doçente takip oldum dikişimi de o atmıştı zaten. Ama biliyorsunuz normal Doğuma hocalar girmiyor ve ilk doğumumu yine başka bir üniversite hastanesinde yapmış pek çok sorun yaşamıştım.geçen hafta cuma günü dikişlerim alındı ben de normal Doğum için başka hastane bakmaya başlamıştım bi tane doktordan randevu aldım dün için ama çarşamba akşamı biraz suyum geldi üniversite hastanesinde doğurmayım diye sabahı bekledim sancım vs yoktu ama yirmilerden beri bir türlü azalmayan kasılmalarım hep vardı. Perşembe sabahtan gittiğim doktora öğlen muayene oldum vajinal baktı ve beş cm açıklığın var dedi hemen yatırdılar 12 de hastaneye yattım saat 2 de doğurdum sanırım dikiş alınır alınmaz bu yalancı sancıların da etkisiyle dört beş günde çabucak açıldım. Akşama da taburcu oldum şimdi evimdeyim çok şükür bebeğimle beraber. Sormuşsunuz dikiş varken hiç bir sıkıntı yaşamadım hunileşme açılma vs olmadı . Allah hepinizi sağ Salim sağlıkla yavrusuna kavuştursun inşallah

Canım 4 saat gözlem altında tutuldum dikiş alınır alınmaz bir kez vajinal muayene ile açıklık bakıldı sonra dört saatin sonunda taburcu olmadan bir önce bir kez daha bakıldı . Şu anda durumun nasıl kısmını yukarıda yazdım tam olarak şu an ise ilk uykusuz gecemi yaşamaktayım

Gözün aydın Allah yavruna hayırlı huzurlu ömür nasip etsin.

Çok sevindim darısı inşallah bizlerin başına, peki bir şey soracağım rahim ağzı açılırken çok sancı hissettin mi ? Bizim rahim ağzı normal insanlara göre daha kolay açılıyor ya ondan sordum

Hadi gozunaydin canım hayırlı olsun güle güle büyüt bebeğini.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…