Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canim yazilarindan anladigim kadariyla cok kafaya takip stres yapiyorsun biraz sakin olmayi denesen biraz kendine zaman tanisan once bir acini yasasan sonra toparlansan.. Mesela daha kanaman bitmemis yani vucut toparlanmamis ne zaman hamile kalsam yerine vucudnu zaman ver esinle guzel bir tatil yap dinlen cunku bizim hamileliklerimiz zor geciyor eminim istedigin zaman hamile kalacaksin ama dokuz ay yatarak stresli bir donem gecireceksin oyuzden onceden bol bol dinlen ben ailevi durumlarim olmadan once kesinlikle bir sene kaldiramam ayni yuku demistim atlatamamistim cunku hergece aglayarak inleyerek uyaniyordum uykularimdan belki ben yeteri kadar guclu bir insan degilim bilmiyorum. Rabbim en kisa zamanda yüzunü guldürecek buradaki arkadaslarimla birlikte sanada surekli dua ediyorum onemli olan senin sagligin..

Kanaama bıttı aslında bırhafta onde dun ve bugun bıkac damla pembelık geldı dr dun muayne ettı sıkıntı yok dedı kesınlıkle en az uc ay daha toparlanmam lazım ıyı dglm arkadaslarımın cocuklrı bar cok kotu oluyorum nabıcamı bılmıyorum toparlanmayı bende ıstıyorum kendıme cok zarar varıyorum farkındayım belkıde hıc anne olamıcm cok zor bırıyım sebebı bulamadılar daha muaynelete devam edıcem rahım fılmı cekılıcem sonumuz hayırlı olsun

Gözünüz aydın çok mutlu oldum, siz de bebelerinizle çok çok mutlu olun inşallah

Neden olmayasin hamile kalabilmissin demekki oluyor seni cok iyi anliyorum canim benim kardesim dogum yapti ben dusuk yaptiktan sonra hergun gittim optum kokladim yigenimi yikadim girumcem hamile kaldi oda dogum yapti ama ikisi adina cok sevindim cunku benim yasadigim zorluklari yasamadilar ne mutlu dedim..Rahim filmi zor bir islem degil bende cekinmistim hepsi hallolack suan acin cok taze oyuzden boyle hissediyorsun..

Evet toparlayıp zamanla ıns kendıme gelıcem saglıgıma da kavusacagım ıns ay sonu adet olup fılmı cektoreyım dr dun solda buyuyen yumurtan var dedı normale donmeye basladı en azından ben kmseyı gormek ıstemıyorum komse benı anlamıyor cınku ozellıkle esımın tarafı kardesı falan hamıle eltım bıde komseye gtmıyorm

Ben o konuda cok rahattim biz 8 yillik evliyiz zamanla bu aciyla yasamayi ogrendik galiba ben hediyelerle kosarak gidiyorum dogum yapan akrabalrima heleki esimin ve kendi yigenimi hergun gormek istedim sagolsunlar onlarda en ufak bir kiskanclik gostermediler anlamasina kimse anlamaz cunku yasamadilar seni yasayan basina ayni olay gelmis birisi anca anlar. Aman kimse yasamasin yasadiklarimizi cok zor bosver anlamasinlarda bizi Rabbim bizlerinde kucagini bos koymayacak insallah hepsini unutcaz bu gunler hep geride kalacak

Kızlar merhaba bir şey sormak istiyorum, serklaj dikişleri alınırken bacaklarınız bağlanıyor mu? Yani spekulumla açıp alıyorlar sanırım, o Esnada kendimi kasıp bacağımı hareket ettirip zarar vermekten korkuyorum

Allah komseye evlat acısı yasatmasın yasadıklarımız sınav ıns bende annelık duygusunu tadarım ama bu yapıskan akıntıyla hafıf kanama neden oldu anlamıs degılım enfeksıyon mu kurtajdan ıkı hagta da gectı durmustu hersy ıyıce aklım karıstı umarım bıter rahatları

Canım bağlandığını sanmıyorum ama yine de buradan yazarım sana cuma günü alınacak benim dikişlerim doktor üç dört saat yatarsın takip ederiz dedi. Dikiş alınınca açılma olabilirmiş

Kızlar merhaba
Uzun zamandır giremedim
Belki hatırlayanlar olacaktır
42. Haftada Doğum yaptım her şey yolunda çok şükür
Sizler nasılsınız
Fead , sevil1234 ve prenses3520 den haberi olan var mı ne yaptılar umarım herkes iyidir
Yazdılar mı bilmiyorum 100 sayfa olmuş okuyamadım

Canım ben iyiyim , cuma 37 hafta bitecek ve dikişler alınacak kısmet doğum ne zaman olur bilemiyorum . Ben de okuyamıyorum çoğu zaman o yüzden bir iki kişi dışında kimseden benim de haberim yok

Çaktırma ben de çok korkuyorum normal Doğum sancıları başlayınca alınsa keşke diyorum o can havliyle hissetmem gibi geliyor.

Benim doktoruma dün sordum korkma çok kolay bir işlem uçtu uçtu kuş uçtu diyene kadar alınmış olacak dedi, ama yine de normal vajinal muayenede bile eşimin parmaklarını sıkıyorum kendimi kasıyorum o yüzden korkuyorum keşke uyuşturulsa ya da eğer sezeryan olacaksa o sırada alınsa

. Eğer tıbbi bir zorunluluk olmazsa sezeryan asla düşünmüyorum . Şu durumda da herşey normal Doğum için uygun Doğum esnasında umarım bir sıkıntı oluşmaz da normal doğurabilirim. Bu yüzden de her halükarda benim dikişler önden alınacak . Bir de beni buradaki bir arkadaşın dikiş aldırma ve sonrasında yaşadıkları çok korkuttu . Doktora sordum dikiş alınınca çocuğun plasentasında kanama oluyormuş bu yüzden bir arkadaş çocuğunu kaybetti dikiş alınırken de çok acı çekmiş sıkmış kendini o yüzden de olabilir mi diye , doktor alakası yok dedi, senin doktorun gibi çok basit beş dklık bir işlem dedi ama burada yazılanlardan dolayı ben çok korktum büyüttüm gözümde

Aynen ben de o arkadaştan sonra çpk korktum çünkü çok bağırdım demişti, plasenta kanamasıyla alakası yokmuş değil mi dikiş alınırken, benim de şu an her şey normal doğumu gösteriyor bebeğim dönmüş benim de önce alınacak o yüzden. Sen dikişin alındıktan sonra detayları paylaşırsan çpk sevinirim

Çaktırma ben de çok korkuyorum normal Doğum sancıları başlayınca alınsa keşke diyorum o can havliyle hissetmem gibi geliyor.
Sevindim canım iyi olmana
Maşallah 37. Haftaya da gelmişsin ohhh
Dikiş acımıyor korkmayın
Plasentaya bir şey yapma ihtimali yokmuş ondan da korkmayın
Ben de korkmuştum onları okuduktan sonra
Mümkün olursa normal dogurun
Benimki en zor doğumlardan biriydi ama İnanın çocuklarınız daha güçlü daha sağlıklı oluyor

Kızlar size önceden haber vermiştim streptokok diye bir test var onu yaptırın diye
Tekrar hatırlatmak istiyorum
Önemli , yaptırın
Benimki pozitif çıkmıştı
Doğum boyunca antibiyotik aldım 3 serum aldım
Bebeğim ona rağmen doğduğunda 5 gün hastanede yattı mikrop kaptığı için

İnşallah canım ya sağ olasın , aslında birbirimizi pozitif yönde motive etmemiz gerek kimimizin ağrı eşiği çok düşük kimimizin yüksek ben ilk doğumumda çok kötü şeyler yaşadım ama sonradan herkese normal Doğum tavsiye ettim çünkü yaşadıklarımın çoğu benim korku ve kaygılarımla alakalıydı doğum basit adı üstünde gayet doğal bir süreçti bitince kuş gibi hafiftim. Rahmimde parça kaldığı için iki ay sonra kürtaj olmam gerekti dediler çocuğunu üç gün emZirmeyeceksin anestezi aldığın için . Çocuğum da öyle ağlayan rahatsız bir bebekti ki tek sakinleştiği yer memeydi . Anestezisiz olmaz mı dedim olur ama çok acı çekersin dediler olsun dayanırım dedim ve anestezi almadan kürtaj oldum çektiğim ağrı Doğum ağrısına beş basardı . Şimdi de öyle motive ediyorum kendimi o ağrıya dayandıysam buna da dayanırım :)

Paylaşırım canım tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…