Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Gunaydin kkizlar..
Dr gelwn arkadaslar hos gelmisler masallah artik dikisler nasil alinir konusmasi yapiliyor darisi bana olsun insallah:)
Chnb ablacim dr bana hic d vitamini ile alakali bisey demedi sen bi ara yazmistin bende bari gunesleneyim dedim:)
Sen nasilsin iyi oldun mu bari
Demek minito hamile cok sevindim bana sonuc cuma dedi unutmusum bak..Allahim tamamina erdirsin insallah bi daha aci yasatmasin insallah:)
Merra bende yogunum arkadaslar saolsun yanliz birakmiyor gercwkten kalabalik olunca gun daha iyi geciyormus:)
Ben gece deli gibi yatiyorum bi sadece tuvalet canimi cok sikiyor onada gozum kapali gidiyorum uykum acilmasin diye :))
Merry cnm hakkinda hayirlisi dun gece bileydim burdasin dertlesirdim seninle dun aglaya aglaya uyudum
Esim yuzunden hep
Aradim yarin kacta cikarsin dedim
Bana bagirarak birakta acimi yasiyim dedi telefonu kapattim hungur hungur agladim iki aydir hic bu kadar aglamamistim bu kezde zor.durdurdum kendimi.kizimi hayirlisiyla kucagima aliyim ilk isim aglamak
olucak valla bi doya doya agliyim:)

benim de kafam karışık dr um hiç bahsetmiyor ciğer geliştiriciden inş. gerek kalmaz 38 leri görürüz hayırlısıyla

Arada adet sancisi gibi sanci giriyr aramzdn bir arkadsta boyle oluyodu ismini hatrlayamadm nasil geciyodu ve buyuk bir sorun mu bu devlt hastanesine gittigmdn doktorn numarasi yok arayp soramamda

benim çok oluyor adet sancısı dr karnında sertlik ve kasılma olmadığı sürece sorun yok korkma demişti hatta daha salı günü gittim adet sancılarım var diye.
progestanı bıraktık artık işe yaramıyor demekki dedi ve günde 4 tane nidilat iç dedi

merraa canım sen mi geldin:))

bugün görmedim seni hiç meraklandım.dedim bu hatun kalkıp bir yerede gidemez neyapıor acaba..
asklıma kötü bisey getirmedim ama hiiççç

canım benim sağol düşünülmek hem de güzel , pozitif duygularla düşünülmek çok güzel:)
baskına uğradık ev dolu:)

gurbetçi ağla canım bol bol ama kızını kucağına alınca ve sevinçten ağla:)
eşlerimiz de bunaldı kız artık bir de seninki annesini kaybetti kimbilir orda neler yaşıyor,neler duydu boşver kuzum sen onu bebişe yoğunlaş

mulbery dikiş alınırken benim hiç acımamıştı ama daha 20 haftalıktım suyum gelmişti,şimdi senin 38 haftalık nasıl olur bilmem ama acımaz diye tahmin ediyorum.
inş. kolay,rahat bir doğum olur evladını sağlıkla kucaklarsın

Canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip eylesin. Demişsinki bebek sağ sola dönüyor. Canım kasılma şeklinde değil değilmi. Yani sertleşme olmuyor? Gerçi sen kasılmayı biliyorsundurda. Yinede hatırlatayım dedim. Çünkü birçok anne adayı kasılmaları bebeğin yerdeğiştşrdiğini ve toplandığını zannediyor Muş.
Ev kalabalık olunca insan çok fazla kendini dinlemiyor güzel oluyor fakat yoruluyorsa. Bizler yatarken yalnızlığa alışıyoruz. Ben hala evde kimse olunca yoruluyorum.

Canım maşallah BarekAllah bugünlerine. Artık sana bi avazda Rabbim doğum yapmayı nasip eylesin diyebiliriz.
Allah tüm hamilelere bu haftalara gelmeyi nasip eylesin.

İlk gebeliğimde dikişim normal doğuna alındığın için öncesinde alındı acı değilde ben vajinal muayene için kendini kastığım için acımıştı. Bu gebeliğimde artık alıştık. Gerçi sezeryan sonrası aldı Dr hemde ayaklarını bile kaldırmadan uyuşurum ana hiç anlamadım.
Birkez daha ysöylenek istiyorum tamamen Dr eli diye birşey var bu doğumu yapan Gül hanımın tüm muayenelerinde hiç acı yaşamadım. Vajinal ultrason,elle muayene, dikiş alımı. Ben ki iki gebeliğin boyunca bay bayan en az 6-7 Dr tarafından muayene edilmiş biri olarak söylüyorum.

Canım sana da günaydın benden sonra topiğin sabah kuşu sen oldun.
Üzme camım kendini. Tel de söyledim. Şimdi hiç bişeyi düşünme sadece bebişini düşün. Doğum sonrası benim gibi bağıra bağıra ağlarsın. Ama eve gelince yap :)

Evet metal ablacim gercekten saat 6 da kalkiyorum progestan icin artik uyuyamiyorum sonra ..
Esim annesine cok duskun artik bize duskun olur diye dusunuyorum biraz bencillikmi yapiyorum acaba :/

Bugün doktora gittim arkadaşlar perşembe günü klomen bitmişti cumartesi kontrol edelim demişti.Bugün baktı yine sağ tarafımda 1 tane yumurta varmış ama yumurta güzel 21 mm olmuş dediki gel bunu aşılama yapalım dedi birşey diyemedim tamam dedim bugün çatlatma iğnesi verdi gece 11de vurucam.pazartesi 11de de aşılama olacak en azından tüp bebeğe gidene kadar aşılamayla şansımızı arttırırız kendi kendimize yapacağımıza olmadı eylülde yine tüp bebek yani kızlar pazartesi aşılamam var bendende dualarınızı esirgemeyin olur mu...

Hay maşallah Rabbim sağlıklı bi gebelik geçirip zamanında sağlıkla kucağına almayı nasip eylesin.

ayyyyyyyyyyyyyy çok ok çok sevindim demek melekleri çabuk göndermiş kardeşini rabbim sağ salim kucaklamayı nasip etsin doğal yoldan mı acaba?

Hadi inşallah arkadaşım..Yumurtan çok güzel büyümüş..Rabbim yardımcınız olsun..Bir bakmışsın hamilesin:)

Evet metal ablacim gercekten saat 6 da kalkiyorum progestan icin artik uyuyamiyorum sonra ..
Esim annesine cok duskun artik bize duskun olur diye dusunuyorum biraz bencillikmi yapiyorum acaba :/

Bencillik falan yapmıyorsun canım benim..hakettin..Biraz daha sabır.Hiç üzülme.Eşinde haklı.Annesini kaybetmiş.Anlayış sırası sende artık.Güzel günler çok yakında.

Bade cnm anlayisli olmak istemiyoruuum valla hamileyim ama
Esimin ailesinde hic kimse dikkatli degil bende hamileligimin en riskli haftalarinda yanlizim bi esim yanimdaydi dun bana oyle davraninca
Ne hali varsa gorsun dedim ben yanliz kendimi ve kizimi dusunuyorum herkesin kendini ailesini dusundugu gibi bak sinirlenim
Kiz insani bu hayatta en coj mutlu eden de esi en mutsuz edende ya olacak is degil

Aynen öyle canım..Tamama hamilesin ve zor bir hamilelik geçiriyorsun..Normal hamile değiliz..Ama canım eşlerimizde normal hamile eşi değil..Adamlar sabrediyor..Bütün sorumluluğu yükleniyorlar..Sen nasıl tükenip yıpranıyorsan,oda senle beraber yıpranıyor.O yüzden olgun olma sırası sende.Adam anasını kaybetmiş canım benim.

GURBETCİİ
Daha önceki durumu: ?
Sorun: ray
TEDAVİ:
Hamilelikten once bemiksc folbiol coraspin..
hamile oldugumu ogrendim devam ettim
4,5 haftalikken kese gorundu dr coraspini kesti clexan 0.4 basladim
Sonra 7. Haftada magnezyum aldim
9. Haftada kahverengi lekem gelince proluton 500 luk haftalik kullandim
14+3 te serklaj oldum 17 de vajinal progestan aldim 200*3
Suan progestan 200*3
Haftalik 500 mg proluton
Magnezyum gunde 3 kez
Her gun clexsan
Ferrum ford
Folbiol
Bemiks c
Balik hapi gun asiri aliyorum
Elevit
Doğum: (şunda 29.haftada)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CHNB
Daha önceki durumu: bir sağlıklı doğum, 7 ve 8 haftalık düşük, 25 haftalık erken doğum
Sorun: ana değeri, pıtılaşma testi(?), kromozom sorunu eşinde, ray
TEDAVİ:
Hamilelikten önce
Folibol, apikobal
Hamilelikte Folbiol, coraspin, cleksan 0.6 lekelenme olunca iğneyi bıraktı. 3 gün arka arkaya proluton depot vuruldu.
günde 200 x2 vajinal olarak progestan
serklaj sonrası elevite geçtik. 20 lerde mağnezyum pozitive
osteocare 2 kez kullandım
serklaj sonrası da 2 farklı antibiyotik zimaks ve azitro
doğum: 36+4 sezeryan

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BURCİM
önceki durumu: 22 ve 15 haftalık kayıp
sorun: ray, mthft677 heterezigot
hamilelikten önce folibol,apikobal, elevit
hamilelikle beraber folibol,elevit, apikobal,bebe asprini,progesteron200*1 hap olarak kullanıyorum.
haftada bir purlaton, her gün clexan0.4*1
durum: daha keseyi bile göremedi :) 4,5 haftalık

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…