Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
efulim cim 26+0 da bana da vurdu cok gereklimiydi bilmiyorum 4 doz vurdu hemde.. pismanmisin dersen evet ama benim dr um bana eklif sunmadi bile vurunmayim dedim buraya kadar geldik riske atmam dedi hayirlisi

Mulberry canm ne guzel haber bunlr dikis nassil aliniyo aciyomu nmerak ediyorm sendn alirz haberleri insaallah rabbm insaallh bizede ayni gunleri gosterir insaallah suni sanciya gerek kalmz
bende kontrlden geldm hersey yolunda cok sukur 27+6oldk bebbegm 1100gram olms kafasi asagidydi arada dikiste sizi oluyo ondnn olabilr dedi bendndebu kadar ciger gelistirici vurmk istemedi acil bisey olmadn vurmayalm sancn olunca geliyosn zaten sancini durdurur vururz dedi gurbtcidn baska aramzda vuruln varmi cok gereklimmi vurulsm mi acaba
ben alınınca dikiş ayrıntılı yazarım inşallah..ama eylülgülü aldırmıştı acı falan olmuyomuş pek..

ciğer geliştirici banada yapılmadı ..doktorum senin haftalarda sorun yok şimdilik gerekli değil..eğer sancın gelirse yada extra bişi olursa geldiğinde yaparız demişti..Allahın izniyle gerek kalmadı bu haftalara geldik...

Canım gözün aydın.İyi haberlerine çok sevindim.Sen hangi ilaçları kullandın.Doktorum bana elevit ve marincap dışında ilaç vermedi.Gerekmedikçe de vermek istemiyormuş.Yanlış hatırlamıyorsam sende kullanmıyordun değil mi?Kafam çok karışık.Bu kadar doktor bir şey biliyor ki veriyor.Ama doktorumun onaylamadığı bir şeyi yapmakta beni huzursuz ediyor.Ne yapacağımı bilmiyorum.

çok sağol arkadaşım..
ben şu ilaçları kullanıyorum

kan hapı (kan değerim iyi gün aşırı içiyordum.doğum yaklaştı hergün içiyorum)
decavit
34 haftaya kadar 100 lük progestan günde 3 tane(gittiğim doktorlardan biri kullan biri gerekyok kullanma dedi..ben kullandım her ihtimale karşı)
magnorm
caldevit
bide bi ara bebeğin gelişimi geriden geliyo diye balık yağı kapsülü kullandım 28-34 arası sanırım..

her doktorun ilaç konusunda görüşü farklı kimi vermek istemiyo kimi veriyo...
sen doktoruna güven Alalh pişman etmesin inşallah....

bugün kontrolüm vardı.
kontrolden geldim...kızım 3350gr olmuş maşallah..
haftaya cuma sabah gidicez dikişi alacak.tam 38 haftalık oluyorum.
eğer açılma başladıysa suni sancı verip doğumu başlatalım..
bebek kilo alırsa normal doğumda zorlanırsın dedi..
her ihtimale karşı doğum için hazırlıklı gelin dedi.
açılma yoksa beklicekmişiz biraz daha...
yürüyüş yapabilirmiyim dedim..
yürüyüşe başlayabilirsin doğuma yardımcı olur dedi.
nst ye girdim. sancı çıkmadııı...sabah akşam az az yürüyüşe çıkıcam havalarda iyi...
suni sancıdan korkuyorum ama ne yalan söyliyim..o zamna kadar kendi sancım gelir inşallah...
bizden haberler böyleee...

Ay canım maşallah Allah bizede nasip etsin insallah . Suni. Sancıdan hic korma ben iki kez aldım biri 4 gun sürdü (18hft kayıpta)en yuksek doz

İ
İlincisinde açılma oldugu icin azıcık suni sanciyladogurdum ki senin bebegim buyuk daha kolay olur ama dikişleri alınca baslar sancın . Rabbim bizede bu günleri göstersin 38 haftayı inan ben senin yerinde olsam artık hic birsey icin korkmam . Simdi tadını çıkar iste bizede dua et ne olursun :....(

Ay canım maşallah Allah bizede nasip etsin insallah . Suni. Sancıdan hic korma ben iki kez aldım biri 4 gun sürdü (18hft kayıpta)en yuksek doz

İkincisinde açılma oldugu icin azıcık suni sanciyladogurdum ki senin bebegim buyuk daha kolay olur ama dikişleri alınca baslar sancın . Rabbim bizede bu günleri göstersin 38 haftayı inan ben senin yerinde olsam artık hic birsey icin korkmam . Simdi tadını çıkar iste bizede dua et ne olursun :....(

ya bazısı suni sancı çok zor oluyor diyor ondan tırsıyorum...inşallah dikiş alınınca açılma vardır suni sancıyla kısa sürede doğar bebeğim...

dua etmez olurmuyum inan her duamda sizlerde varsınız..Allahım inşallah hepimizi 38 li haftalara ulaştırsın..evlatlarımızı sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin...

zaten hamileliğin tadını 34 haftadan sonra çıkarmaya başladım..korkularım azaldı sonra çünkü..
bugün eşimin işi vardı çarşıda indim eve bakına bakına yürüdüm..akşam yürüyüşe çıktım ..20 dk da olsa bu güzel havada çok iyi geldi..yeniden doğmuş gibiyim...

Allahıma nekadar şükretsem az bu günleride gördüm..sizlerede nasip etsin inşallah

Gözün aydın arkadaşım..Maaşallah bebeğine..Allah bizlerede göstersin inşallah...

Kullandığın ilaçları yazmışsın..Progestanı vajinalmi alıyorsun?

kızlar aslında bir tablo oluştursak iyi olacak hamileliğini tamamlayanlar
rahatsızlıklrını(pıhtı.-ray gibi)
sonrada gebelik öncesi ve gebelikte kullandıklarını yazsalar.

bizlere ve bizden sonra geleceklere ışık olur.

Gözün aydın arkadaşım..Maaşallah bebeğine..Allah bizlerede göstersin inşallah...

Kullandığın ilaçları yazmışsın..Progestanı vajinalmi alıyorsun?
sağol arkadaşım..
dua ediyorum sizler için inşallah sizlerde göreceksiniz o günleri...

progestanı ağızdan alıyordum ben..

Cok guzel bi fikir, ben hem pihti hem r.a.y olan hamisleri cok merak ediyom,nasil geciyo hamilelikleru

bugün kontrolüm vardı.
kontrolden geldim...kızım 3350gr olmuş maşallah..
haftaya cuma sabah gidicez dikişi alacak.tam 38 haftalık oluyorum.
eğer açılma başladıysa suni sancı verip doğumu başlatalım..
bebek kilo alırsa normal doğumda zorlanırsın dedi..
her ihtimale karşı doğum için hazırlıklı gelin dedi.
açılma yoksa beklicekmişiz biraz daha...
yürüyüş yapabilirmiyim dedim..
yürüyüşe başlayabilirsin doğuma yardımcı olur dedi.
nst ye girdim. sancı çıkmadııı...sabah akşam az az yürüyüşe çıkıcam havalarda iyi...
suni sancıdan korkuyorum ama ne yalan söyliyim..o zamna kadar kendi sancım gelir inşallah...
bizden haberler böyleee...
Gözün Aydın kontrolün guzel gecmis Allah bı avazda kurtarsın,benim dikişim sezaryanda alından o yuzden hatırlamıyorum,ama kolay diye biliyorum

Efelum ciğer iğnesi icin dogum ne yakın yapılırsa o kadar iyi demişti acil doğumda olsa 2 gunümüz var demişti

çok iyi fikir burçimcim.
sen ilgilenirmisin bende yardım ederim zaten kızlar yazıor a.ma aklımda hiç kalmıor.

yarın tatil diye bu saatlerde keyif yapıosun dimi:)))
geçmiş okuyorsun sanırım:)

evet canım geçmişe baktım bebişle ilgilendim o ara eşim faceye baktı:)) Alıntıladım kapattı yanlışlıkla:KK43:(

Sen ne yaptın korundun mu?

şimdi aklımda kalanıyla yazayım:))

mulbery maşallah doğum konuşulmuş umarım kendi sancınla doğurursun...

mumudihaba bana da görümce ambargo koymuştu:)) Ama yasak da strese sokuyor insanı:))

gurbetçi canım iyi yapıyorsun bence. d vitamini önemli hep aklımdaydı bir türlü soramadım geç zamanda sordum d vitamini tahlili yapalım dedi Arda bey yaptırmadım öyle kaldı. belki de ardanın motor gelişimi biraz ondan da geri olabilir. ve sağlık bakanlığı bebelere 3 damla d vit veriyor bize memorial dr si 4 verdi ve baştan beri 4 kullandık. belki ondandır...

zeynep arkadaşım 9. kromozomla ilgili sıkıntıdan bahsetmişsin bu kalp durmasına neden olur muymuş?
bade yazmıştı faktör 5 önemliymiş protrombinle faktör2 aynı şeymiş o da önemliymiş. peki bundan olabilir demedi mi dr ler. suyun gelmesi başka nedenden kalp durması başka nedenden olmuş olabilir.
benim de 2 tane 8 haftalık düşüğüm bir 25 haftalık erken doğumum var. hepsinin kayıp nedeni farklı.

Abmaya canım innohep0.4 ben de kullandım ama yine düşük yaptım ya doz düşük geldi ya da genetikten düştü. Ama innohep cleksandan daha az acıtıyordu. dr ye dedim hastalarımız genelde öyle söylüyor dedi.

Aryamia canım Arda bey niye yaktırdın demedi. Ama not aldı. canım r.a.y nedenleri arasında rahime yapılan bu tarz operasyonlar da yazıyor.

Eny canım bir ara resimlerden bahsettin dedim herhalde facemde eklisin oradan gördün resimlerimi:))

Kızlar minito hamile...:nazar:

evet canım geçmişe baktım bebişle ilgilendim o ara eşim faceye baktı:)) Alıntıladım kapattı yanlışlıkla:KK43:(

Sen ne yaptın korundun mu?

bebişimiz nasıl?öksürmesi nasıl oldu?
bende feci bogaz agrısı yutkunamama basını kaldıramama gibi şikayetlerim var:KK43:((

korundum dersem yalan olur ama korunmadım desem de:KK1:
düzenli olmadı ama klomenden sonra çatlatma ignesini de yiyince bir çalışma oldu:KK1:
olacagından hiç ümidim yok..ama bundan sonra korunacagım sanırım:KK25:

selam kızlar nasılsınız umarım keyifler yerindedir.
2 gündür yatılı misafirlerim var giremiyorum baktım baya geri kalmışım,şuan da uykusuzluktan bayılmak üzereyim nedense gece uykumun düzeni değişti uyumakta çok zorlanıyorum bütün gece sağa sola dönüyorum.gündüzde ananemler teyzemler kuzenler derken kalabalık ev uyuyamıyorum.kızçemde 2 gündür anası gibi sağa sola dönenim duruyor pek tekme atmıyor ama sürekli dönüyor.inş keyfi yerindedir hepinizi öpüyorum.Hamişler bebeişler arkadaşlar anneler :) allaha emanet olun... :)

merraa canım sen mi geldin:))

bugün görmedim seni hiç meraklandım.dedim bu hatun kalkıp bir yerede gidemez neyapıor acaba..
asklıma kötü bisey getirmedim ama hiiççç:KK19:

X