Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bade burcim haydi hayırlısı ! Darisi aryamianin ve diğer bekleyenlerin basına Allah yar ve yardımcınız olsun . Kızlar insallah hersey cok güzel gider .
Aryamia cnm cok şükür bu akşamında atlattım diye her günümü gecemi şükrediyorum . Rabb'imin çizdiğinden baskasını kimse yapamıyor cnm insallah bir haftalarımı atlatbilsem birde bir mucize olsada su rahim agzi uzunlugum bir uzasa . Suanda sadece vajinamda bazen sancı ve doluluk hissediyorum . Rabbim yardımcımız olsun arkadasım iyi düşünmeye çalışıyorum . Gece yatarken kizimla gezdiğimi odasını düzenlediğimi düşünüyorum . Moralim düzelsin diye hep uyumak istiyorum . 18 hafta daha uyusam . Artık yatmaktan sikayet bile etmiyorum yeterli emanet karnımda Dursun gelişsin . Cok huzursuz günler haftalar olucak esimle aptal olduk artık surekli tetikteyiz . Gercekten zor ama beterin beteri var şikayetim cok şükür Rabbim beterinden saklasın . Haftalar. Su gibi geçsin . Sen nasılsın ?

ah canım arkadaşım inşallah bu çektiğimizin mükafatını alacağız,bizim de yüzümüz gülecek birgün.bugün okulda bi arkadaşımın daha hamile olduğunu öğrendim.oh keyfi yerindeydi ama şuna eminim bizim bebeğimizi kucağımıza aldığımızda yaşayacağımız duyguyla onlarınki asla aynı olmayacak,biz zoru başardığımız için ömrümüz boyunca daha mutlu olacağız çünkü çok çok değerli olacak bebeklerimiz,her an kaybetme duygusuyla aylarca ince bi çizginin üzerinde kilometrelerce yüksekte yürür gibi yaşamak ve mutlu sona ulaşmak; elde ettiğimiz şeyin kıymetini katlayarak arttıracak.allahım hepimizin yüzünü güldürsün.rahim uzunluğunun artması için dua edicem tatlım,her şey çok güzel olacak buna inan, dr.ların ne diyor bu duruma mrk ediyorum.şimdi öğle arasındayım çıkmam lazım.sana dua edicem aklımdasın.

MErracim özelden mesaj atmissin cevap yazamiyorum özelden..

Allah hepinizden razi olsun.. malesef dogum yaptim 25+6 hafta.. pazar sabahi 0045:de bebeklerim dunyaya geldiler... su an küvezdeler ve dua etmekten baska bisey yapamiyorum... Allah kimseyi böyle birseyle sinamasin yasatmasin aglamaktan ne lohusaligimi yasiyabiliyorum nede pozitif dusunebiliyorum... Su an hayattadalar ama doktorlar hic bir ümit vermiyorlar...

Allah senden Merracim ve butun okuyanlardan razi olsun...
niffan inşallah sıkı sıkı tutunır bebeklerin hayata...
Allah yar ve yardımcın olsun...

sana umut olsun diye yazıyorum bi arkadaşım 25+ kaç bilmiyorum 26.haftasında daçılma nedeniyle doğum yaptı..oğlu 750 gr doğdu sonra 500 düştü..2 ay falan hastanede küvezde kaldı..bir sürü operasyon geçirdi..maşallahh şimdi 8 yaşında okula gidiyor kocaman oldu...

senin bebeklerinin kiloları nasıl?

Bade cnm inan cok mutlu oldum dun dogum gunu esim supriz bi sekilde kutladi ama sabah 5:30 da aci bi telefon caldi esim kalkip acti sonrada bi bagris uyandim esim bagirarak agliyo kayinvalidem vefat etmis hic iyi degilim kizim cok etkilendi devamli kasilmam var esim apar topar yozgata gitti benim yanimada arkadas geldi sagolsun sonra yine yazarim
gurbetçiii başınız sağolsun..allah rahmet eylesin inşallah

arkadaşlar uzun süredir giremiyorum eşim göreve gitmişti bende annemdeydim oradada net yok...
geçmişi okuyamadım,
bade canım çok ama çok sevindim canım hayırlı olsun geçmişte yaşadıklarını hiçbir zaman yaşama inşallah...
burçim canım sanada hayırlı olsun
gurbetçi canım kardeşim konuştuk zaten tekrar başın sağolsun çok zor bir durum allah eşine sabır versin...senin içinde en önemlisi karnındaki bebeğin lütfen rahat olmaya çalış...
çok öpüyorum arkadaşlar çok sık giremesemde hep aklımdasınız...

Bade cnm inan cok mutlu oldum dun dogum gunu esim supriz bi sekilde kutladi ama sabah 5:30 da aci bi telefon caldi esim kalkip acti sonrada bi bagris uyandim esim bagirarak agliyo kayinvalidem vefat etmis hic iyi degilim kizim cok etkilendi devamli kasilmam var esim apar topar yozgata gitti benim yanimada arkadas geldi sagolsun sonra yine yazarim

gurbetçi basın saolsun kendini rahatlatmaya calış bebişin için sen önemlisin

Niffan canim benim kuzenimin esi 27 haftalik dogum yapmisti ama bebek bir ay hic gelismemis 24 haftalik falan kalmis annedeki yuksek tansiyondan sonra acil bebegi aldilar 750 gr gibiydi bir ay oldu kuvezden cikali gayet iyi simdi allah buyuk umudunu yitirme allah evlatlarini sana bagislasin

Mulbery,eylülgülü,asos,burçim,metal kızlar çok teşekkür ederim..kız erkek hiç fark etmez..Allahım hayırlısını versin.
Metalcim canım bende çok tuhaf oldum..Hayırlısı inşallah..Bir kaç akşam önce rüyamda kız bebek gördüm..Tüm hatlarıyla öyle güzeldiki,sevdim..Kaybettiğim kızımdan sonra ilk defa gördüm..Eşimin kucağına verdim bebeği..Hayırlısı olsun inşallah..Rüyadan çok etkilendim..Üzerinede lekelenme olunca hevesim kırılmıştı biraz Ama dedim hayırlısı değilmiş demekki..Allahım hayırlı zamanda verecek..Çok karışık duygular canım..Rabbim yardımcımız olsun..Korku,heyecan,sevinç ,gülme,ağlama hepsi var..Allahım kimseyi evlatsız bırakmasın..hayırlısını versin inşallah.amin.

çok güzel bi haber bu rabbim tamamına erdirsin hayırlı olsunnnnnnnnn

basiniz sagollsun rabbim geride kalanlara sabir versin mekani cennet olsun

inşallahhh canımmmm ne cok sevindimmm:KK16::KK16:

Sağolasın arkadaşım ne güzel dilekler bunlar..Allah ım hayırlısını nasip etsin bana ve bekleyen her arkadasıma:KK16:

Burçimmmmm tebrik ederim arkadasım:KK9::KK9::KK9:
vallahi oldu kız hem de kolayca:KK49::KK49::KK49:
Allah ım sonuna kadar saglıkla getirsin kucagına almayı nasip etsin:KK16:

burçim hayırlı olsun allah tamamına erdirsin inşallah çok güzel bi haber bu

MErracim özelden mesaj atmissin cevap yazamiyorum özelden..

Allah hepinizden razi olsun.. malesef dogum yaptim 25+6 hafta.. pazar sabahi 0045:de bebeklerim dunyaya geldiler... su an küvezdeler ve dua etmekten baska bisey yapamiyorum... Allah kimseyi böyle birseyle sinamasin yasatmasin aglamaktan ne lohusaligimi yasiyabiliyorum nede pozitif dusunebiliyorum... Su an hayattadalar ama doktorlar hic bir ümit vermiyorlar...

Allah senden Merracim ve butun okuyanlardan razi olsun...

canım şimdi okudum allah bebeklerine güç ve sağlık versin,allahım onları korusun,bebeklerin için dua edicem,ne dicemi bilemiyorum ama 26 hafta sayılır,26 haftalık bebekler yaşıyor artık,mücadeleyi bırakmazlar inşallah.benim sınıfımdaki en zeki,en güzel öğrencim 27 haftalık doğmuş.niffancım bizleri hbrsiz bırakma canım güçlü ol nolur

başınız sağolsun canım çok üzüldüm:KK43:

Bade hayırlı uğurlu olsun Allah tamamına erdirsin canım dün gözümden kaçmış kusura bakma..Bahar müjdeler bolluk ve bereketle geldi.Bugün ben regreteninde tavsiyesiyle prof dr kılıç aydınlıya gideceğim smear testimi tekrarlatacağım zamnı geldi çünkü hemde muayene olucam konu bebekle ilgili değil ama bebek isteğimizi ve aldığımız yoluda anlatıcam.Nişantaşına kadar gitmişkende şöyle bir tozu dumana katarım...Sevgilerimle çook öpüyorum

ohhh hava da güzel,gez bakalım arkadaşııımm:KK66:

Kızlar ben de paşam gibi trip yapayım mı beni neden kimse merak etmemiş...:KK1:

Ben de bugün ders anlattım özlemişim öğretmenliği:))

Nette mi kk da mı sorun var saatlerdir uğraşıyorum 17 sayfayo okumak için:KK43:(

Mery canım çok ağır olmuş bu şaka...

chnb arkadaşım:)öğretmenliğe başlayınca artık daha az yazacağını düşünmüştüm.özletme kendini,bizim sana ihtiyacımız var,sen bizim umut ışığımızsın.

başınız sağolsun canım mekanı cennet olsun

niffan bırakma kendini, dualarımız seninle. Umarım bebişlerine bir an önce kavuşursun.

gurbetciii kasılmaların olduğunu yazmışsın. Lütfen kendini rahatlatmaya çalış. Bebeğin de senden etkileniyor unutma. Başın sağolsun

Canım başınız sağolsun. Rabbim mekanını cennet eylesin.
Kendine dikkat etmeye çalış canım. Unutma öncelik kuzun.
Bak maşallah takvimin 30 lü haftaları gösteriyor.

haahahaha ay ömürsün canım...

evet farkettim ağır oldu ama birden aklıma geldi:26: sonra pişman oldum:26:
eee sen bişe demedin yumişlerim için...

Maşallah canım içimden bir ses bu ayı pas geçmeyeceğini söylüyor:))

Senin icin sevindim cnm . Dua bekliyorum herzaman unutma . Aman hastanede yatmıştım Öncekilerde inan hic bir ise yaramaz inan :KK66:Rabbim merhamet etsin su rahim ağzım biraz uzasa birazcık icim rahatlicak !

Canım çok ediyorum hem de inşallah tutar...

Allah rahmet etsin canım zor...

biz de bugün öğrencimin 8 e giden kardeşine baş sağlığına gittik. hatay meb gezi düzenlemiş trafik kazası olmuş biri 6 biri 8 e giden öğrenci vefat etmiş çok üzüldük:KK43:(

Bade hayırlı uğurlu olsun Allah tamamına erdirsin canım dün gözümden kaçmış kusura bakma..Bahar müjdeler bolluk ve bereketle geldi.Bugün ben regreteninde tavsiyesiyle prof dr kılıç aydınlıya gideceğim smear testimi tekrarlatacağım zamnı geldi çünkü hemde muayene olucam konu bebekle ilgili değil ama bebek isteğimizi ve aldığımız yoluda anlatıcam.Nişantaşına kadar gitmişkende şöyle bir tozu dumana katarım...Sevgilerimle çook öpüyorum

Saftunç canım güzel haberle gelesin inşallah...

mrk etmez olur muyuz?özellikle ben:)bana uzun uzun yazacağın günü bekliyorum,umarım beni unutmamışsındır arkadaşım:)işlerinin yolunda gitmesi dileğiyle...
canıms en soruları teker teker sor ben cevaplıyım şıklarla olurmu birşey atlamıyım annem halem bizde bugün hastane işleri vardı canım çıktı allahıma şükür bir sorn yok :KK16:
Slm kızlar :) maşallah topik hamilelik haberleriyle hareketlenmiş :)

Burçim,canım hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin inşallah :)

Badeeee canımmmmmm çok sevindim :)) Allah tamamına erdirsin inşallah :)) başından beri beraber hamiş oluruz dedik senin haberi aldık sıra bende olsun inşallah :)))) ..Bu ay bir kere evcilik oynadım düşük ihtimal ama reglime 2 gün var yazarım :)))))..Bundan sonra da hep güzel haberler ver inşallah cnmm :))

Gurbetcii,nice mutlu senelere canım iyiki doğmuşsun :))

Hidennisko,sende hasta olmuşsun çok geçmiş olsun canım ...Kızlara cinsiyet tahminleri yapmışsın hamiş olursam bende tahmin isterim :)))
:KK17::KK17:allah nasip ederse eşim antalyay gidicek iş için olrda aranızda antalyalı varsa söylesin geleyim :KK24::KK24:20 gün kalıcak işleri bitince ver elini sabahlar olmasına:KK17::KK17:bakaılım hemen bebelerim olucakmı:KK53::KK53:
bugün kontrolüm vardı eşim biliyordu.ben evdeyken dr.a cıkmadan ev telefonuyla haberlestik çünkü 2 gündür sarjım bozuktu yenisini sipariş ettik alamadık henüz.dedim aksam konusuruz dr cıkısı biraz alısveriş yapacgaım hemen eve gelmeyecegim.

neyse ben daha da gec geldim kpss deneme sınavları aldım kırtasiyeden.eşim de geldi o sırada eve.
doktorun verdi 2 koca yumurtayı gösteren usg kagıdı elimdeydi.eee anlat dedi direk onu gösterdim

nee hamilemisin dedi evett dedim şokkk oldu:KK53:
hemde ikiz baksana sunlara dedim.ay adam yerinde duramıyor gözleri parladı sevinçten.
ben tüh falan diorum o da dior bizim aile de ikiz yok hey Allah ım işine bak falan agzı kulaklarda.

sonra dedim nisannn biirrrrr. gerçi bizimki pek mutlu bitmedi üzüldüm sonra çok heveslendi die.
e benm şaşkın kocam dedim 15gün önce adet olmadım mı ben..ay ben ne bileyim artık bu konularda bişe düşünemiyorum dedi:KK1:
:KK1:vallahi ben eşinin yerinde olsaydım yerdin şaplagı bunu şakası bilem olmaz:KK9:yazık adamın hevesi kursagından kalmıştır yaw:KK53::KK53:

Nette mi kk da mı sorun var saatlerdir uğraşıyorum 17 sayfayo okumak için:KK43:(

Mery canım çok ağır olmuş bu şaka...
inan yazını okuynca sesim evi inletti okadar olur:KK1:
:)) Canım ben hep kızım olsun isterdim sonra hamile kaldım bebek erkekti kaybedince takıntı yaptım önceleri erkek olsun diye ama aradan bu kadar zaman geçince o takıntı bitti sağlıklı olsun yeter ama bu tahminin aklımda olacak bu kadar kişiye tahmin yazdın tutarsa yandın herkes yazar sana artık :))) Canım sorma ya biz iş nedeniyle sürekli bir araya gelemiyoruz o nedenle çok sık evcilik oynayamıyoruz :)) daha sık oynamaya çalışacağım :))))
canım o sana gelemiyorsa sen ona git olsn bitsin :KK24::KK24:

Mery canım çok ağır olmuş bu şaka...[/QUOTE

Canım ben fark ettim yokluğunu dedim bîzimkinin yine misafiri var :)) fırsat bulunca girer dedim bak gelmişsin :))

Sofika canım özletme kendini gel arada lütfen :)) yokluğun belli oluyor canım ...

regretecim sagol canım :KK16:

bu ay cok guzel haberlerle başladı,ve bu ay hamilelik haberi bekledigim birkac kişi daha var:KK49: bu mujdeli haberlerin biri de senden gelsin kuzum inşallah:KK16:
:KK17::KK17::KK17:benide merak ediyormsn merak içindeyim :KK53::KK53::KK53:
canım telofonlada konştuk içim rahatladı sesini dyunca tekrardan başın sagolsn :KK5::KK5:
kızlar annem halen bizde hafta sonu anca gider o gidince görüşrüz işşallah :KK16::KK16:hepinizi özledim :KK48::KK48:
hamile olan arkadaşları tebrik ederim rabbim 40 haftaları göstersin işşallah :KK16::KK16:

Saftunc inşallah güzel haberlerle gelirsin bize ,
gurbetçi başınız sağolsun lütfen dikkat et kendine,
Niffan kaç kg doğdu bebişler?
Allah yardımcınız olsun

X