Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kızlar ben de paşam gibi trip yapayım mı beni neden kimse merak etmemiş...:KK1:

Mery canım çok ağır olmuş bu şaka...

haahahaha ay ömürsün canım...

evet farkettim ağır oldu ama birden aklıma geldi:26: sonra pişman oldum:26:
eee sen bişe demedin yumişlerim için...

badeeeeeee,kuzuuuuuuuu :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
bugun beni aradıgında şok oldum,sevincimi kiminle paylaşacagımı şaşırdım eşime bile soyledim :KK49: bundan sonrasına beni diledigin kadar dahil edebilirsin,buraya cok yazamıyorum artık ama telefonla ozel mesajla istedigin kadar istedigin şekilde :KK16: herşey çok güzel olacak inşallah!

MErracim özelden mesaj atmissin cevap yazamiyorum özelden..

Allah hepinizden razi olsun.. malesef dogum yaptim 25+6 hafta.. pazar sabahi 0045:de bebeklerim dunyaya geldiler... su an küvezdeler ve dua etmekten baska bisey yapamiyorum... Allah kimseyi böyle birseyle sinamasin yasatmasin aglamaktan ne lohusaligimi yasiyabiliyorum nede pozitif dusunebiliyorum... Su an hayattadalar ama doktorlar hic bir ümit vermiyorlar...

Allah senden Merracim ve butun okuyanlardan razi olsun...

Rabbim yardimciniz olsun.bebeklerini sana bagislasin insallah.

Kızlar merhaba:)

Adetim gecikti..Cmt akşamı kahverengi lekelenme vardı..Dedim bu seferde olmadı..kısmet..Ama lekelenmenin devamı gelmedi..Ve bugün test yaptım..

Veeeee HAAMİLEEYİMM:))

Rabbim isteyen herkese versin..Allah razı olsun dualarımız kabul oldu.Hayırlısı olur inşallah..En kısa zamanda topiğimiz çiçeği burnunda hamilelerle dolsun inşallah.Bunu canı gönülden istiyorum..

Tekrar tekrar tebrik ederim.
Gercekten cok cok cok sevindim.:KK16:

Rabbim saglikli bir gebelik gecirmeni ve zamaninda saglikla kucagina almani nasip etsin insallah.:nazar:

canım senin hamiş olmanı beklemeden yapayım tahminimi
kızçe gelecek sana benceee
:KK16: :KK16: evcilikleri sıklaştır ama olmas böyle :KK16:

ay yani sende amma şaka yapmışssın :KK1:

biz de bugun altim ve kayınbiraderimden hamilelik müjdesi aldık :nazar:
çok sevindik, sonra eşim abisini tekrar arayıp nisan bir değil değil mi diyor :KK9:
hiç aklıma gelmemişti doğrusu :KK24: :KK24:
şükür değilmiş

:)) Canım ben hep kızım olsun isterdim sonra hamile kaldım bebek erkekti kaybedince takıntı yaptım önceleri erkek olsun diye ama aradan bu kadar zaman geçince o takıntı bitti sağlıklı olsun yeter ama bu tahminin aklımda olacak bu kadar kişiye tahmin yazdın tutarsa yandın herkes yazar sana artık :))) Canım sorma ya biz iş nedeniyle sürekli bir araya gelemiyoruz o nedenle çok sık evcilik oynayamıyoruz :)) daha sık oynamaya çalışacağım :))))

Ben de bugün ders anlattım özlemişim öğretmenliği:))

Nette mi kk da mı sorun var saatlerdir uğraşıyorum 17 sayfayo okumak için:KK43:(

Mery canım çok ağır olmuş bu şaka...[/QUOTE

Canım ben fark ettim yokluğunu dedim bîzimkinin yine misafiri var :)) fırsat bulunca girer dedim bak gelmişsin :))

badeeeeeee,kuzuuuuuuuu :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
bugun beni aradıgında şok oldum,sevincimi kiminle paylaşacagımı şaşırdım eşime bile soyledim :KK49: bundan sonrasına beni diledigin kadar dahil edebilirsin,buraya cok yazamıyorum artık ama telefonla ozel mesajla istedigin kadar istedigin şekilde :KK16: herşey çok güzel olacak inşallah!

Sofika canım özletme kendini gel arada lütfen :)) yokluğun belli oluyor canım ...

regretecim sagol canım :KK16:

bu ay cok guzel haberlerle başladı,ve bu ay hamilelik haberi bekledigim birkac kişi daha var:KK49: bu mujdeli haberlerin biri de senden gelsin kuzum inşallah:KK16:

ne güzel iki gündür mutlu haberler alıyoruz darısı başıma:KK52::KK52:

kızlar ben Arda bey in önce hormonlarına baktır demesinden sonra cumartesi günkü yumurta takibine gitmedim hevesim kaçtı.
sonra klomen kullanan arkadaslarıma sordum gitmelisin cok büyürde çatlamazsa kistleşir dediler.
bugünde kalktım gittim doktorumla Arda beyin sölediklerini konustuk.tsh ın erken dogum yaptıgını ilkkez duydum dedi not aldı arastırmak için.çünkü seninki 4 yani olması gereken sınırlar içinde dedi moralini bozma erken dogum olunca sebebi hersey olur dedi.

usg de baktık sag tarafımda 21mm sol tarafmda 19mm cok güzel 2 yummişim olmus:nazar:
pkos oldugum için sasırdı bu kadar ii sonuc beklemiyordum dedi.
yarın sabah bence çatlatma igneni vuralım ovitrellanı al gel dedi.sonra 3 gün ilişki sonrada gün asırı dedi.

benm kafam karıstı bir yandan korunma olayı kafamda..
bir yandan da ben deneyeyim olursa elimden geleni yaparım tutmazsada 3 ay korunurum diyorum.
birde sizlere anlatayım istedim herseyin hayırlısını diliyorum...

Cnm tsh dusuge neden olurda cok yuksek duzeydekiler benimde troidim var hap kullanıyorum ayda 1 kan testi . Düzene sokuluyor . Yaklaşık uc senedir Acibadem de Neslihan Hnm var Endkronoloji uzmanı ona gidiyorum cok başarılı ve cok cok ilgili Dr dur . Simdi kendi Dr ayarlıyor gerçi ama . Bende de pco var Ve kiloluyum 87 kg glukofen adlı bir ilac kullanıyorum hamile kalmadan danışma pco ulların kullanmasını tavsiye ediyorlar pco lu olmakta erken dogum ve dusuge neden olabilirmiş . Hamilelik boyunca kullanıcam .
Üstelik ben duzenli adet olan pcoda ait herhangi bir sorun yaşamamıştım ama bu Dr sana bakınca pco oldugunu anladım dedi .:/ /

Ben de bugün ders anlattım özlemişim öğretmenliği:))

Nette mi kk da mı sorun var saatlerdir uğraşıyorum 17 sayfayo okumak için:KK43:(

Mery canım çok ağır olmuş bu şaka...

Senin icin sevindim cnm . Dua bekliyorum herzaman unutma . Aman hastanede yatmıştım Öncekilerde inan hic bir ise yaramaz inan :KK66:Rabbim merhamet etsin su rahim ağzım biraz uzasa birazcık icim rahatlicak !

Allah hepinizden razi olsun.. malesef dogum yaptim 25+6 hafta.. pazar sabahi 0045:de bebeklerim dunyaya geldiler... su an küvezdeler ve dua etmekten baska bisey yapamiyorum... Allah kimseyi böyle birseyle sinamasin yasatmasin aglamaktan ne lohusaligimi yasiyabiliyorum nede pozitif dusunebiliyorum... Su an hayattadalar ama doktorlar hic bir ümit vermiyorlar...

niffan canım allah büyük umudunu yitirme inş. evlatların hayata sıkı sıkı tutunur dualarımız sizinle

enny arkadaşım umarım iyisindir,güzel hbrler verirsin inş bize.

Bade burcim haydi hayırlısı ! Darisi aryamianin ve diğer bekleyenlerin basına Allah yar ve yardımcınız olsun . Kızlar insallah hersey cok güzel gider .
Aryamia cnm cok şükür bu akşamında atlattım diye her günümü gecemi şükrediyorum . Rabb'imin çizdiğinden baskasını kimse yapamıyor cnm insallah bir haftalarımı atlatbilsem birde bir mucize olsada su rahim agzi uzunlugum bir uzasa . Suanda sadece vajinamda bazen sancı ve doluluk hissediyorum . Rabbim yardımcımız olsun arkadasım iyi düşünmeye çalışıyorum . Gece yatarken kizimla gezdiğimi odasını düzenlediğimi düşünüyorum . Moralim düzelsin diye hep uyumak istiyorum . 18 hafta daha uyusam . Artık yatmaktan sikayet bile etmiyorum yeterli emanet karnımda Dursun gelişsin . Cok huzursuz günler haftalar olucak esimle aptal olduk artık surekli tetikteyiz . Gercekten zor ama beterin beteri var şikayetim cok şükür Rabbim beterinden saklasın . Haftalar. Su gibi geçsin . Sen nasılsın ?

Niffan canım Allah yar veyardımcın olsun.İnşallah bebeklerin hayata tutunur ve mucizemiz olurlar.Dualarım seninle.

Badeciğim canım çok sevindim.Allah tamamına erdirsin inşallah.Vakti zamanında gelsin kuzun.Gerçekten çok mutlu oldum senin adına.Darısı bekleyen ve özleyen arkadaşlara olsun.

Bade cnm inan cok mutlu oldum dun dogum gunu esim supriz bi sekilde kutladi ama sabah 5:30 da aci bi telefon caldi esim kalkip acti sonrada bi bagris uyandim esim bagirarak agliyo kayinvalidem vefat etmis hic iyi degilim kizim cok etkilendi devamli kasilmam var esim apar topar yozgata gitti benim yanimada arkadas geldi sagolsun sonra yine yazarim

Bade cnm inan cok mutlu oldum dun dogum gunu esim supriz bi sekilde kutladi ama sabah 5:30 da aci bi telefon caldi esim kalkip acti sonrada bi bagris uyandim esim bagirarak agliyo kayinvalidem vefat etmis hic iyi degilim kizim cok etkilendi devamli kasilmam var esim apar topar yozgata gitti benim yanimada arkadas geldi sagolsun sonra yine yazarim

canım başınız sağolsun tamda doğum gününde Allah eşine sabırlar versin sende dikkat et kendine ufacık bi sıkıntı bile etkiliyo bebeklerimizi gerçi sıkılmamakta elde değil bu durumda ama

kızlar nette mi sorun var kk da mı çok zor bakabiliyorum vını dün yeniledik. dua topiğini açamadım 100 daha okudum niffanın bebekleri için...

bade ve burçim hayırlı uğurlu olsun bebekleriniz inşallah çok sağlıklı sorunsuz sıkıntısız hamilelikler geçirip zamanında kucaklarsınız yavrularınızı darısı isteyen herkesin başına

niffan Allah senin ve meleklerinin yardımcısı olsun

Son düzenleme:
ık dem

Adetim gecikti..Cmt akşamı kahverengi lekelenme vardı..Dedim bu seferde olmadı..kısmet..Ama lekelenmenin devamı gelmedi..Ve bugün test yaptım..

Rabbim isteyen herkese versin..Allah razı olsun dualarımız kabul oldu.Hayırlısı olur inşallah..En kısa zamanda topiğimiz çiçeği burnunda hamilelerle dolsun inşallah.Bunu canı gönülden istiyorum..

hayırlı olsun cnm RABBIM GUC KUVVET VERSIN İNŞ

SAĞLIKLI SIHHATLI VAKITLICE DĞSUN BEBEĞİN

CNM İNŞ RABBIM OL DEMIŞTIR bır yakınımında 4 ay once 24+6 ıkızlerı doğdu dr 72 saat krıtık zamandır inş atlatırsalar bırsey olmaz demiştimüç aylık kuvoz den sonra sımdı çok sağlıklı bır sekılde evlerındeler inş senınde öyle olack

gurbetçi cnm esıne ve sana sabırlar dılıyorum

Bade hayırlı uğurlu olsun Allah tamamına erdirsin canım dün gözümden kaçmış kusura bakma..Bahar müjdeler bolluk ve bereketle geldi.Bugün ben regreteninde tavsiyesiyle prof dr kılıç aydınlıya gideceğim smear testimi tekrarlatacağım zamnı geldi çünkü hemde muayene olucam konu bebekle ilgili değil ama bebek isteğimizi ve aldığımız yoluda anlatıcam.Nişantaşına kadar gitmişkende şöyle bir tozu dumana katarım...Sevgilerimle çook öpüyorum

Melek cnm masallah sana valla.benimde kafasini dikise dayamis rau da 19 mm dun ve bugun 2er dozdan toplam 4 doz ciger gelistirici vurundum insallah bi 32 gecseydim

ben de 3 hafta Cuma günleri sabah akşam vuruldum.. Göreceksin merak etme..Çok fazla kafanı takıyorsun odaklanıyorsun gibi geliyor.. Sadece bol dua et ve doğum sonrasına hazırlan.. Bebeğin gazı nasıl çıkar? Sarılılık olmaması için ne yapman lazım? Yenidoğan bebek bakımı falan.. Hem kafan dağılmış olur..

Gurbetci canm bbekleme diyosn yani sen neler aldn hastane cikisi simmdilk yeter galiba sana vurulms ciger gelistirici bende rabbimdn bisey olmazsa haftaya kontrole gidecm ozaman soraym vurulmadm ben daha erken dogum olmazsa bir sikinti oluyo acaba ignelrdn dolayi

Bide gurbetci sen kasilmn olsada olmasada nidilt kullaniyomusn ben kasima artmadigi surece kullanmiyorm magnezym aliyorm onu bile gerek olmadn almiyorm dusuk tehlikesnde cok hap kullandm simdi kullanmk icimdn gelmiyo mecbr olmadkca hatami ediyorm acaba

efulim ben çalışmama rağmen hastane çıkışı 2 takım aldım ve netten sipariş verdim.. hem nette daha uygun oluyor..Ben de erken doğum riskime rağmen geçen hafta aldım..
Çünkü bebek doğsa da dedim hastane çıkışı giymeyecek ya hemen..şimdi doğarsa küveze girer diye acele etmedim..

İstersen dokunarak almak istiyorum dersen riskli dönemi atlatınca al 35 haftada falan.. içim rahat olsun diyorsan netten sipariş ver..
Zaten ilk zamanları idare edecek şeyleri al yeter

melekcim yeter artık zaten , bebişi yorma fazla :))
bu arada hamileyken oğlunla bol bol ilgilen, ,nan bebiş doğduktan sonra o kadar az ilgilenebiliyorsun ki

gurbetçi canım nice senelere,bebişinle eşinle birlikte niceee yıllara

burcim, hiç mi tanıdığın yok sana rapor verebilecek
genelde özel hastaneler bu konuda daha rahattır

ya doğru söylüyorsun ben de Tuna ile ilgilenmeye çalışıyorum elimden geldiğince.. sonrasında neler yaşayacağız bakalım..
Dün netten scooter siparişi vermiştim bugün geldi.. Bir de bisiklet alacağım hastane sonrası vereyim kardeş getirdi sana diyeyim.
kıskançlık durumlarını minumum seviyede yaşarız umarım.

Siz bu süreci nasıl yaşıyorsunuz? Şu an nette bu konuyu araştırıyorum da :)

Bu arada hastaymışsın geçmiş olsun

Bahar geldi hoş geldi.. güzel haberlerle geldi.. Sağlıkla gelsin zamanında bebişimiz.. İlk zamanlar önemli dikkat et.

Arkadaşlar söyleyince düşündüm gerçekten benim de ilk hamileliğimde oğlumda çok hafif kahverengi lekelenmem olmuştu..kız da olmadı.

canım geçen hamileliğimde 3-5 günde bir rapor almak için hastane hastane dolandım kanamalı halimle çok zordu bide 15 günde bir 3 saatlik yolla arda beye gidiyordum. bence kanamanın geçmemesinde bununda etkisi var.
şimdi doktor doktor bide bunun için gezmek istemiyorum... nasıl yapçam bilmiyorum ama en 7.haftaya kadar almam lazım öbüründe 9.haftanın başında kanama oldu.

inşallah rapor alabilirim kredi ödüyoruz ücretsiz izin almak istemiyorum.
seval hanım yatmana gerek yok diyor , bu kadar kayıptan sonra nasıl çalışayım...
arda beyde çalışabilirsin diyordu...

canım senle tertip olacağımız hep içimde vardı...
1 gün arayla öğrendik görüyormusun:)
haırlısı olsun şekeriiiiiiiiiimmmm.

Öncelikle seni de tebrik ederim.

Ben ilk hamileliğimde şimdi gittiğim doktorum Gökmen bey evde yatacaksın dedi ilk defa duymuştum rahim ağzı yetmezliğini..
bir doktora daha gideyim dedim..Seval hanımı önerdiler Seval Taşdemir işyerine de yakındı.. Seval hanım eee yatsan da olur yatmasanda olur gibi arada konuştu.. Hayyyyda dedim en iyisi 3. doktor görüşü almak. Sonra Nişantaşı nda bir prof.a gittim. O da bırak evi aslında hastanede yatman gerekir dedi ve benim ilk doktoruma güvenim arttı.Yatarak 36+0 gördüm

Bence başka bir doktorun daha görüşünü almanda fayda var

Sanırım sadece dua edebiliriz şu an..Doğum kiloları nasıl? Umarım güçlü çıkar bebeklerin...

Basınız sağolsun :KK43: Allah kalanlarına sabır versin.

Bade hayırlı uğurlu olsun Allah tamamına erdirsin canım dün gözümden kaçmış kusura bakma..Bahar müjdeler bolluk ve bereketle geldi.Bugün ben regreteninde tavsiyesiyle prof dr kılıç aydınlıya gideceğim smear testimi tekrarlatacağım zamnı geldi çünkü hemde muayene olucam konu bebekle ilgili değil ama bebek isteğimizi ve aldığımız yoluda anlatıcam.Nişantaşına kadar gitmişkende şöyle bir tozu dumana katarım...Sevgilerimle çook öpüyorum

Güzel haberlerle gel güzel arkadaşım..

X