Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Ay canım çok sevindim. İnan okuyunca bütün vücudum ürperdi.
Hadi bakalım maşallah diyelim.
Rabbim sağlıkla zamanında yavrunu kucağına almayı nasip etsin.
Ay çok güzel ya..........

Ha bu arada ben ilk oğluma hamile kalınca senin gibi leke gelmişti ve olmadı demiştim sonra annem sen hamilesin ve oğlun olacak ben iki abinde öyle olmuştum dedi ve oğlum oldu.

Mulbery,eylülgülü,asos,burçim,metal kızlar çok teşekkür ederim..kız erkek hiç fark etmez..Allahım hayırlısını versin.
Metalcim canım bende çok tuhaf oldum..Hayırlısı inşallah..Bir kaç akşam önce rüyamda kız bebek gördüm..Tüm hatlarıyla öyle güzeldiki,sevdim..Kaybettiğim kızımdan sonra ilk defa gördüm..Eşimin kucağına verdim bebeği..Hayırlısı olsun inşallah..Rüyadan çok etkilendim..Üzerinede lekelenme olunca hevesim kırılmıştı biraz Ama dedim hayırlısı değilmiş demekki..Allahım hayırlı zamanda verecek..Çok karışık duygular canım..Rabbim yardımcımız olsun..Korku,heyecan,sevinç ,gülme,ağlama hepsi var..Allahım kimseyi evlatsız bırakmasın..hayırlısını versin inşallah.amin.

nasılsınız arkadaşlar kusura bakmayın uzun zamandır selam bile veremedim haliyle gümüşhane trabzon hastane ev derken şükürler olsun Rabbime evimizdeyiz ogluşumla dün geldik eve.çok şükür şuan solunum sıkıntısı ve emme problemi dışında herşey yolunda.henuz kendini doyuracak kadar ememiyor kaşıkla takviye ediyorum ama çok çabuk yoruldugu için oksijeni düşüyor makina aldık eve onun eşliğinde doyuruyoruz 1.5 saat falan sürüyor ama şükür başka problemi yok şuanda.kilosu 1800 oldu.dualarınzı v güzel dileklerinizi chnb ablam saolsun sürekli iletti.herkese canı gönülden tşk ediyorum.topikte ne var ne yok gecmişi okuyamadım kusura bakmayın biri şöyle bi özet gecerse sevinirim inşallah herşey yolundadır bugunler biraz zor gececek biaim için sanırım o yüzden pek ugrayamayabilirim haliyle bebek ev ortamına alışacak biz ona bu arada kızımın kıskanclık krizlerine engel olmalıyız derken inşallah bu günlerde gececek.HERKESİ ÖPÜYORUM

hayırlı olsun canım,allah bebeğine de sana da sağlık versin,tüm sıkıntılarınız çabucak geçsin inş

Mulbery,eylülgülü,asos,burçim,metal kızlar çok teşekkür ederim..kız erkek hiç fark etmez..Allahım hayırlısını versin.
Metalcim canım bende çok tuhaf oldum..Hayırlısı inşallah..Bir kaç akşam önce rüyamda kız bebek gördüm..Tüm hatlarıyla öyle güzeldiki,sevdim..Kaybettiğim kızımdan sonra ilk defa gördüm..Eşimin kucağına verdim bebeği..Hayırlısı olsun inşallah..Rüyadan çok etkilendim..Üzerinede lekelenme olunca hevesim kırılmıştı biraz Ama dedim hayırlısı değilmiş demekki..Allahım hayırlı zamanda verecek..Çok karışık duygular canım..Rabbim yardımcımız olsun..Korku,heyecan,sevinç ,gülme,ağlama hepsi var..Allahım kimseyi evlatsız bırakmasın..hayırlısını versin inşallah.amin.

canım yazdıkların öyle etkiledi ki beni,bundan sonra hep gül inş.bugün 2 hamiş hbri aldık,içim umutla doldu.dualarımız seninle..

Kızlar merhaba:)

Adetim gecikti..Cmt akşamı kahverengi lekelenme vardı..Dedim bu seferde olmadı..kısmet..Ama lekelenmenin devamı gelmedi..Ve bugün test yaptım..

Veeeee HAAMİLEEYİMM:))

Rabbim isteyen herkese versin..Allah razı olsun dualarımız kabul oldu.Hayırlısı olur inşallah..En kısa zamanda topiğimiz çiçeği burnunda hamilelerle dolsun inşallah.Bunu canı gönülden istiyorum..

canım hadi hayırlısı
çok ama çok sevindim, inşallah dolu dolu haftalarını tamamlarda gelir kuzucuk ( nedense kızın diyesim geldi :KK9: kız olacak herhalde bebiş)

burcimin de oğluşu olACAk benceee :21: :21:

sağlıkla, zamanında gelsinlerde...

kızlar günaydın annem halen bizde hastane işlerine bakıcam b hafta giremezsem merak etmeyin hoş merakta eden olmamış beni:KK20::KK20: annemi evine yollym işşallah dua topiginede katılıcam inanın birşey yapsam pc takılsan kızıyor annem gidene kadar idare edin :KK53::KK53:

mrk etmez olur muyuz?özellikle ben:)bana uzun uzun yazacağın günü bekliyorum,umarım beni unutmamışsındır arkadaşım:)işlerinin yolunda gitmesi dileğiyle...

Adetim gecikti..Cmt akşamı kahverengi lekelenme vardı..Dedim bu seferde olmadı..kısmet..Ama lekelenmenin devamı gelmedi..Ve bugün test yaptım..

Rabbim isteyen herkese versin..Allah razı olsun dualarımız kabul oldu.Hayırlısı olur inşallah..En kısa zamanda topiğimiz çiçeği burnunda hamilelerle dolsun inşallah.Bunu canı gönülden istiyorum..
ayyyy bade ne cok sevindim gözlerim dolu dolu oldu.çok mutlu oldumm..
Allah ım saglıkla kucagına almayı nasip etsin inşallah...

neler yaptın nasıl oldu?klomende kullanmadın dimi?
canım senle tertip olacağımız hep içimde vardı...
1 gün arayla öğrendik görüyormusun:)
haırlısı olsun şekeriiiiiiiiiimmmm.
burçimmm benle tertip olmakta içinde varmı:KK9::KK9:
canım hadi hayırlısı
çok ama çok sevindim, inşallah dolu dolu haftalarını tamamlarda gelir kuzucuk ( nedense kızın diyesim geldi :KK9: kız olacak herhalde bebiş)

hidennisko benim neyim olacak sence????
bana da bir tahmin yap istedim:)

canım hadi hayırlısı

ohhh tahminler bile yapılmış ne güzel.bu arada hidennisko arkadaşım umarım bugün daha iyisindir,yeni gördüm geçmiş olsun canım

ne güzel iki gündür mutlu haberler alıyoruz darısı başıma:KK52::KK52:

kızlar ben Arda bey in önce hormonlarına baktır demesinden sonra cumartesi günkü yumurta takibine gitmedim hevesim kaçtı.
sonra klomen kullanan arkadaslarıma sordum gitmelisin cok büyürde çatlamazsa kistleşir dediler.
bugünde kalktım gittim doktorumla Arda beyin sölediklerini konustuk.tsh ın erken dogum yaptıgını ilkkez duydum dedi not aldı arastırmak için.çünkü seninki 4 yani olması gereken sınırlar içinde dedi moralini bozma erken dogum olunca sebebi hersey olur dedi.

usg de baktık sag tarafımda 21mm sol tarafmda 19mm cok güzel 2 yummişim olmus:nazar:
pkos oldugum için sasırdı bu kadar ii sonuc beklemiyordum dedi.
yarın sabah bence çatlatma igneni vuralım ovitrellanı al gel dedi.sonra 3 gün ilişki sonrada gün asırı dedi.

benm kafam karıstı bir yandan korunma olayı kafamda..
bir yandan da ben deneyeyim olursa elimden geleni yaparım tutmazsada 3 ay korunurum diyorum.
birde sizlere anlatayım istedim herseyin hayırlısını diliyorum...

3 yıllık öğretmenim ben bana vermezler mi ki

psikiyatri raporu memur olduğum için sonradan başıma iş çıkarmasın...

senin serklajın var mıydı canım Allah sabır versin bende ikikez yaşadım...

canım 5. yıldan sonra ücretsiz izin alabiliyorsun. O zaman heyet almak için zorlayacaksın. Psikolog dememin sebebi şu kadın doğumcular genelde rapor vermek istemiyor. sana ankasiyete yani sıkıntı yazar :) zaten biz öğretmenlerin pek normal olma şansı yok, hepimiz azıcık deliyiz.:KK52: Ben çok sıkıntılı bir hamilelik geçirdim ama hep 10 ar günlük raporlar verdiler. Sonunda da 24 haftalıkken doğum yaptım zaten. Serkajım yoktu, ne yazıkki olması gerektiğini sonradan öğrendim. Bebek kaybetmenin ne demek olduğunu biliyorsun. Lütfen şartlarını zorla ve kendini yorma. Sen ve forumdaki tüm hamileler için dua ediyorum. İnşallah sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alırsınız. Rabbim yardımcınız olsun.

çok mutlu oldum. Allah tamamına erdirsin. Ayaklarınızı sürün kızlar hepimiz arkanızdan gelelim inşallah :)

Slm kızlar :) maşallah topik hamilelik haberleriyle hareketlenmiş :)

Burçim,canım hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin inşallah :)

Badeeee canımmmmmm çok sevindim :)) Allah tamamına erdirsin inşallah :)) başından beri beraber hamiş oluruz dedik senin haberi aldık sıra bende olsun inşallah :)))) ..Bu ay bir kere evcilik oynadım düşük ihtimal ama reglime 2 gün var yazarım :)))))..Bundan sonra da hep güzel haberler ver inşallah cnmm :))

Gurbetcii,nice mutlu senelere canım iyiki doğmuşsun :))

Hidennisko,sende hasta olmuşsun çok geçmiş olsun canım ...Kızlara cinsiyet tahminleri yapmışsın hamiş olursam bende tahmin isterim :)))

bugün kontrolüm vardı eşim biliyordu.ben evdeyken dr.a cıkmadan ev telefonuyla haberlestik çünkü 2 gündür sarjım bozuktu yenisini sipariş ettik alamadık henüz.dedim aksam konusuruz dr cıkısı biraz alısveriş yapacgaım hemen eve gelmeyecegim.

neyse ben daha da gec geldim kpss deneme sınavları aldım kırtasiyeden.eşim de geldi o sırada eve.
doktorun verdi 2 koca yumurtayı gösteren usg kagıdı elimdeydi.eee anlat dedi direk onu gösterdim

nee hamilemisin dedi evett dedim şokkk oldu:KK53:
hemde ikiz baksana sunlara dedim.ay adam yerinde duramıyor gözleri parladı sevinçten.
ben tüh falan diorum o da dior bizim aile de ikiz yok hey Allah ım işine bak falan agzı kulaklarda.

sonra dedim nisannn biirrrrr. gerçi bizimki pek mutlu bitmedi üzüldüm sonra çok heveslendi die.
e benm şaşkın kocam dedim 15gün önce adet olmadım mı ben..ay ben ne bileyim artık bu konularda bişe düşünemiyorum dedi:KK1:

Son düzenleme:

canım çok sevindim dualarımız kabul oldu.allah isteyen diğer arkadaşlara da nasip etsin
inş kuzucuğunu sağ salim zamanında kucaklarsın

Slm kızlar :) maşallah topik hamilelik haberleriyle hareketlenmiş :)

Burçim,canım hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin inşallah :)

Badeeee canımmmmmm çok sevindim :)) Allah tamamına erdirsin inşallah :)) başından beri beraber hamiş oluruz dedik senin haberi aldık sıra bende olsun inşallah :)))) ..Bu ay bir kere evcilik oynadım düşük ihtimal ama reglime 2 gün var yazarım :)))))..Bundan sonra da hep güzel haberler ver inşallah cnmm :))

Gurbetcii,nice mutlu senelere canım iyiki doğmuşsun :))

Hidennisko,sende hasta olmuşsun çok geçmiş olsun canım ...Kızlara cinsiyet tahminleri yapmışsın hamiş olursam bende tahmin isterim :)))

canım senin hamiş olmanı beklemeden yapayım tahminimi
kızçe gelecek sana benceee
:KK16: :KK16: evcilikleri sıklaştır ama olmas böyle :KK16:

bugün kontrolüm vardı eşim biliyordu.ben evdeyken dr.a cıkmadan ev telefonuyla haberlestik çünkü 2 gündür sarjım bozuktu yenisini sipariş ettik alamadık henüz.dedim aksam konusuruz dr cıkısı biraz alısveriş yapacgaım hemen eve gelmeyecegim.

neyse ben daha da gec geldim kpss deneme sınavları aldım kırtasiyeden.eşim de geldi o sırada eve.
doktorun verdi 2 koca yumurtayı gösteren usg kagıdı elimdeydi.eee anlat dedi direk onu gösterdim

nee hamilemisin dedi evett dedim şokkk oldu:KK53:
hemde ikiz baksana sunlara dedim.ay adam yerinde duramıyor gözleri parladı sevinçten.
ben tüh falan diorum o da dior bizim aile de ikiz yok hey Allah ım işine bak falan agzı kulaklarda.

sonra dedim nisannn biirrrrr. gerçi bizimki pek mutlu bitmedi üzüldüm sonra çok heveslendi die.
e benm şaşkın kocam dedim 15gün önce adet olmadım mı ben..ay ben ne bileyim artık bu konularda bişe düşünemiyorum dedi:KK1:

ay yani sende amma şaka yapmışssın :KK1:

biz de bugun altim ve kayınbiraderimden hamilelik müjdesi aldık :nazar:
çok sevindik, sonra eşim abisini tekrar arayıp nisan bir değil değil mi diyor :KK9:
hiç aklıma gelmemişti doğrusu :KK24: :KK24:
şükür değilmiş

3. gun embrıyosuydu 9 toplanmıştı kalan 2 tane ıdı bırı bırıncı kalıte dıgerı ıkıncı kalıte ıdı ıkısıde tranfer oldu hangısı tuttu bılmıyorum

ben pko olduğum için yumurta rezervım 55 yasına kadar menopoz olmazmışım ve dr dediğine göre bu kadar tedavıden sonra yumurtalıkların harıka

tek beğenmediği olmaması gereken sey kılolarım offfffffff bende onları sevıyorum ne yapalım gıt dıyınce gıtmıyorda kılolar

çok ilgınç 3 aydır açım ve verdiğim 3 kılo verdım demekkı kılo vermek zorrrrrr

Maşallah canım inşallah bu sefer olacak öyle hissediyorum. Dr ni dinleme sen yaptır sıkıntı hissetmeden crp filan yüksek olabiliyor bazen...
Canım Arda Beyin bilgisine ben daha çok güveniyorum Amerikada çok ünlü kişilerle çalışıyor... O önemsiyorsa önemlidir enfeksiyon ve sıkı takip...

Merhaba Merrycim,
Serklaji Arda bey ikizlerde önermiyoruz dedi... hersey cok rahat geciyordu 22 haftada tesadufen sadece 15 mm tutuyor dedi ve hastaneye yatirdi Arda bey... sonra enfeksiyon cikti rahimde 6 gun sonra dust ve eve döndum... iki haftaa evde yattim iki gun önce sabah suyum geldi... apar topar hastaneye geldik... daha önce kaybim yok ama su an doktorlar hic ic acici konusmuyorlar moralim cok bozuk surekli agliyorum... oglumla kizimla konusuyorum.. oglumun suyu hic yok enfeksiyom kaparsa gebelik sonlandirilirmis ve dogum baslarsa yine ikisinide kaybetme ihtimalim var...

benim gibi suyu gelipde haftalarca yatan varmi?

Umarım iyisindir. minitonun ikizdi 16 da suyu geldi ikizin birinin 25 e dek dayandılar. sonu iyi olmadı ama haftalarca dayandılar umarım en az 28 olur. Umarım foş diye değildir de sızmıştır benim de 14 artı 4 te gittiğimde suyum çok azalmıştı sızmıştı Arda bey antibiyotik tedavisi yaptı sonra itiraf etti yüzde 60 gidecek bebek demiş ama dualarla suyum toparlandı kesem tamir etti kendini. Umarım senin de öyle olur umarım iyisindir dualarımdasın...

Arda beye giden kızlar:-) Arda bey in serklaj sonrası yaklasımı nedir, yani devamlı yatmayı mı oneriyor yoksa duruma gore mi değerlendirme yapiyor?

Ben 12 artı 3 te gittim istanbul turuna çık demiyorum evde gez. Hatta pıhtılaşman var hareketsizlik iyi değil kaş yapalım derken göz çıkarmayalım dedi. Ama serklaj sonrası suyum geldi hep yattım doğuma dek... Ama genelde yat demiyor gidişata göre karar veriyor...

mumucum, bebeğe falan bakmaması hadi bir yana, ama sen riskli hamilesin 2 haftada bir çağırması gerekmez mi?
sen de 2 hafta da bir bahane ile git, kasıklarım ağrıyor, sancı giriyor de
gerçi rahim uzunluğunu ölçmüyordu sanırım senin değil mi?

kızlar bende ürtiker olmuşum gözlerim balon gibi
vücudumun her yeri kırmızı büyük leke leke kabarcıklarla dolu :KK43:

Geçmiş olsun canım nasılsın şimdi?

nasılsınız arkadaşlar kusura bakmayın uzun zamandır selam bile veremedim haliyle gümüşhane trabzon hastane ev derken şükürler olsun Rabbime evimizdeyiz ogluşumla dün geldik eve.çok şükür şuan solunum sıkıntısı ve emme problemi dışında herşey yolunda.henuz kendini doyuracak kadar ememiyor kaşıkla takviye ediyorum ama çok çabuk yoruldugu için oksijeni düşüyor makina aldık eve onun eşliğinde doyuruyoruz 1.5 saat falan sürüyor ama şükür başka problemi yok şuanda.kilosu 1800 oldu.dualarınzı v güzel dileklerinizi chnb ablam saolsun sürekli iletti.herkese canı gönülden tşk ediyorum.topikte ne var ne yok gecmişi okuyamadım kusura bakmayın biri şöyle bi özet gecerse sevinirim inşallah herşey yolundadır bugunler biraz zor gececek biaim için sanırım o yüzden pek ugrayamayabilirim haliyle bebek ev ortamına alışacak biz ona bu arada kızımın kıskanclık krizlerine engel olmalıyız derken inşallah bu günlerde gececek.HERKESİ ÖPÜYORUM

Arkadaşım çok mutlu oldum güçlü erkeğimizi uzaktan öpüyorum:))

Günaydın canlar.Umarım herkes iyidir.Bir şey sormak istiyorum.Benim belim çok ağrıyor.Bacak arasına yastık koyunca biraz hafifliyor.Eşim internetten araştırmış.Bir hamile yastığı beğenmiş.Boynu,beli ve karnı destekliyor.doğum sonrası emzirme yastığı olarak ve bebeği yatırmak için de kullanılıyormuş.Kullanıcı yorumlarına baktım.Öneriyorlar ama pek güvenemedim.79 tl fiyatı.Kullanan var mı?Alsam mı?Ne dersiniz?Boş yere o kadar para vermeyelim işe yaramıyorsa.

Ben kullanmadım canım düşündüm almadım. bebeğe de gerek yok sonra atmaya yer ararsın...

Arkkadas lar cok sıkıntım var aksamdan beri . Vajinamda bıçak sokuyalar sanki birde göğüs altından göbek deliğime kadar olan yer cok sert alt taraf yumuşak . Sizce rahim agzi uzunlugum dahadami kısalıyor . Cok kötüyüm İnternet'e hep kötü seyler okudum bu 25 altı dogum baslar diyorlar . Aklıma kötü kötü seyler geliyor :.....(

Ah enyciğim seni çok merak ediyorum. mumu ve sen sonuna dek hastanede yatsanız ben de rahatlasam... dualarımdasın hep...

Enyy pasamin dedigi gibi saplagi yersin haa:)
Bak bende ayniyim rahim agzi boyum nidilat kullaniyiormusun:))
Bu gun dogum gunum kizlar saka gibi:))
Pasam kiz sen demedinmi isim var diye bi seni ariyim dur:))

Canım iyiki doğdun iyiki tanıdım seni...

kızlar yarın 3 te
seval hanıma randevum var... bakalım ne diyecek iğne ilaç kullanımını anlatacak...

gerçi ben hala hamilemiyim emin değilim deli gibi bir iştah artışı var 1 haftadır bide kasığımda ağrı he bide uykum oluyor...

ama bebeğin pıt pıtlarını duymadan inanamıyorum...

kızlar bizim okulun binası 4 katlı 1.katta öğretmenler odası derslerim 4.katta bugün merdivenlerden 2 kere inip çıkmama rağmen çok kötü kasığıma ağrı girdi zonklama gibi kanama olacak dikiş atılamayacak diye korkuyorum...

ama raporda vermezler heralde nasıl rapor alabilirim ben beni bilgilendirsenize kızlar...

Canım ben bu seval hanımı sevdim seni önemsiyor bence devam et eylülgülünün dediği gibi vardır tanıdığı...

chnb bu topikte herkesi özgeçmişiyle tanıyorsun kız...
sayfaları okumak yerine senin yazdıklarını okusam kısa yoldan ulaşırım istediğim bilgilere...

Canım eskileri bilirim de yeni arkadaşlar konusunda eksiğim var:))

Hamileliğine çok sevindim... Allah tamamına erdirsin...

Perşembe günü kontrolüm vardı(33+1 de ).. 1 hafta önce 32 den 37 e kadar çalışır raporu almıştım fakat Perşembe günü tam doktordayken karnıma ultrasonla bakacakken kasılmam oldu.. (üstelik 1 saat olmuştu nidilat alalı)
üstüne bir de alttan muaynede bebeğin kafasının dikişere çok fazla baskı yaptığını görünce çalışmıyorsun evde dinleniyorsun artık dedi. :2:

bu kadar zaman çalıştım biliyorsunuz.. 37.haftaya kadar en azından dikişlerimin alınacağı 36. haftaya kadar çalışırım o 4-5 haftayı doğum sonrasına aktarırırm diye düşünüyordum.. Ama artık aktaramayacağım.. :KK43:

Gerçekten de ağrılarımda artış oldu..Çok baskı yapıyor çok..Sağlıkla 36 yı görsem diyorum.. Oğlum da 36+0 a kadar dayanmıştı.. doktora göre bu daha erken gelecek..

Canı yorma kendini bak ne kadar geç olursa o kadar iyi. Arda çok erken doğmadı 36 artı 4 te doğdu onu bile hesap ediyor dr biraz motor gelişimi zayıf. erken doğdu diye olabilir diyor:KK43:( kafamızı krıştırıyor. dinlen evde... umarım yasa yetişir...

Canımmmmmmmmmmmmm Alllah dualarımızı kabul etti. Allah işlerini rastgetirsin doğru dr olsun senin için de inşallah...

3 yıllık öğretmenim ben bana vermezler mi ki

psikiyatri raporu memur olduğum için sonradan başıma iş çıkarmasın...

senin serklajın var mıydı canım Allah sabır versin bende ikikez yaşadım...

Yok canım açmaz. Ben de psikiyatriden doğum sonrası heyet almıştım 8.5 sene önce. hiç sorun olmadı...

Kızlar ben de paşam gibi trip yapayım mı beni neden kimse merak etmemiş...:KK1:

Ben de bugün ders anlattım özlemişim öğretmenliği:))

Nette mi kk da mı sorun var saatlerdir uğraşıyorum 17 sayfayo okumak için:KK43:(

Mery canım çok ağır olmuş bu şaka...

canım benim de öyle olmuştu adetim 3-4 gün gecikmişti kan tahlili yaptırdım çıkmadı birkaç gün sonra tekrar yaptırdım pozitif çıktı
inş. herşey istediğin gibi olur

MErracim özelden mesaj atmissin cevap yazamiyorum özelden..

Allah hepinizden razi olsun.. malesef dogum yaptim 25+6 hafta.. pazar sabahi 0045:de bebeklerim dunyaya geldiler... su an küvezdeler ve dua etmekten baska bisey yapamiyorum... Allah kimseyi böyle birseyle sinamasin yasatmasin aglamaktan ne lohusaligimi yasiyabiliyorum nede pozitif dusunebiliyorum... Su an hayattadalar ama doktorlar hic bir ümit vermiyorlar...

Allah senden Merracim ve butun okuyanlardan razi olsun...

Allah hepinizden razi olsun.. malesef dogum yaptim 25+6 hafta.. pazar sabahi 0045:de bebeklerim dunyaya geldiler... su an küvezdeler ve dua etmekten baska bisey yapamiyorum... Allah kimseyi böyle birseyle sinamasin yasatmasin aglamaktan ne lohusaligimi yasiyabiliyorum nede pozitif dusunebiliyorum... Su an hayattadalar ama doktorlar hic bir ümit vermiyorlar...

Canım Allahtan umut kesilmez yakın zamanda altımın bebeği 24-25 haftalarda karninda gelişimi durdu doktorlarda umutlu degildi iki ay karninda gelişmeden yaşadı sonra 1.5 ay kuvezde yaşadı,daha sonra basit ama onun icin zor bı amaliyati atlattı simdi masallahi var umut olsun diye yazıyorum bunları daha böyle kim bılir ne hikayeler var Rabbim bebeklerini korusun

niffancım canım ne desem ne söylesem bilemedim.
dualarımın hepsi senin için..inşallah mucizelerimiz olurlar.

Niffan kaç kilo doğdular?
İnşallah hayırlısıyla sağlıkla yaşamlarına devam ederler. Dualarımızdasın.
sinemin 26 artı 3 te ikizleri doğdu maşallah aydaşlarını yakaladılar inşallah senin de öyle olur...

X