Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
kızlar yarın 3 te
seval hanıma randevum var... bakalım ne diyecek iğne ilaç kullanımını anlatacak...

gerçi ben hala hamilemiyim emin değilim deli gibi bir iştah artışı var 1 haftadır bide kasığımda ağrı he bide uykum oluyor...

ama bebeğin pıt pıtlarını duymadan inanamıyorum...

kızlar bizim okulun binası 4 katlı 1.katta öğretmenler odası derslerim 4.katta bugün merdivenlerden 2 kere inip çıkmama rağmen çok kötü kasığıma ağrı girdi zonklama gibi kanama olacak dikiş atılamayacak diye korkuyorum...

ama raporda vermezler heralde nasıl rapor alabilirim ben beni bilgilendirsenize kızlar...

Hamileligin hauirli olsun canim.:nazar:
Insallah yarinki randevundan guzel haberlerle gelirsin.

Rabbim ilk once kese kalp atisi derken38. Haftalari nasip etsin.

Gurbetci canm bbekleme diyosn yani sen neler aldn hastane cikisi simmdilk yeter galiba sana vurulms ciger gelistirici bende rabbimdn bisey olmazsa haftaya kontrole gidecm ozaman soraym vurulmadm ben daha erken dogum olmazsa bir sikinti oluyo acaba ignelrdn dolayi

Bide gurbetci sen kasilmn olsada olmasada nidilt kullaniyomusn ben kasima artmadigi surece kullanmiyorm magnezym aliyorm onu bile gerek olmadn almiyorm dusuk tehlikesnde cok hap kullandm simdi kullanmk icimdn gelmiyo mecbr olmadkca hatami ediyorm acaba

Perşembe günü kontrolüm vardı(33+1 de ).. 1 hafta önce 32 den 37 e kadar çalışır raporu almıştım fakat Perşembe günü tam doktordayken karnıma ultrasonla bakacakken kasılmam oldu.. (üstelik 1 saat olmuştu nidilat alalı)
üstüne bir de alttan muaynede bebeğin kafasının dikişere çok fazla baskı yaptığını görünce çalışmıyorsun evde dinleniyorsun artık dedi. :2:

bu kadar zaman çalıştım biliyorsunuz.. 37.haftaya kadar en azından dikişlerimin alınacağı 36. haftaya kadar çalışırım o 4-5 haftayı doğum sonrasına aktarırırm diye düşünüyordum.. Ama artık aktaramayacağım.. :KK43:

Gerçekten de ağrılarımda artış oldu..Çok baskı yapıyor çok..Sağlıkla 36 yı görsem diyorum.. Oğlum da 36+0 a kadar dayanmıştı.. doktora göre bu daha erken gelecek..

melekcim yeter artık zaten , bebişi yorma fazla :))
bu arada hamileyken oğlunla bol bol ilgilen, ,nan bebiş doğduktan sonra o kadar az ilgilenebiliyorsun ki

gurbetçi canım nice senelere,bebişinle eşinle birlikte niceee yıllara

burcim, hiç mi tanıdığın yok sana rapor verebilecek
genelde özel hastaneler bu konuda daha rahattır

Kızlar merhaba:)

Adetim gecikti..Cmt akşamı kahverengi lekelenme vardı..Dedim bu seferde olmadı..kısmet..Ama lekelenmenin devamı gelmedi..Ve bugün test yaptım..

Veeeee HAAMİLEEYİMM:))

Rabbim isteyen herkese versin..Allah razı olsun dualarımız kabul oldu.Hayırlısı olur inşallah..En kısa zamanda topiğimiz çiçeği burnunda hamilelerle dolsun inşallah.Bunu canı gönülden istiyorum..

Adetim gecikti..Cmt akşamı kahverengi lekelenme vardı..Dedim bu seferde olmadı..kısmet..Ama lekelenmenin devamı gelmedi..Ve bugün test yaptım..

Rabbim isteyen herkese versin..Allah razı olsun dualarımız kabul oldu.Hayırlısı olur inşallah..En kısa zamanda topiğimiz çiçeği burnunda hamilelerle dolsun inşallah.Bunu canı gönülden istiyorum..

ayy ne güzel 2. hamile haberinide aldık....

Allahım inşallah güzel bir hamilelik geçirip bebeğini sağlıcakal kucağına almayı nasip etsin....

çok sevindim gerçekten...

Burcim bende öğretmenim ve ikizlerimi yeni kaybettim. Korkularını öyle iyi anlıyorum ki...Eğer rapor vermezlerse psikiyatri bölümünün doktoru ile konuş. O heyet raporu verebilir. Veya 5 yıllık öğretmensen ücretsiz izin kullanabilirsin canım. Ne olursun ççok iyi bak kendine. Allah yardımcın olsun

3 yıllık öğretmenim ben bana vermezler mi ki

psikiyatri raporu memur olduğum için sonradan başıma iş çıkarmasın...

senin serklajın var mıydı canım Allah sabır versin bende ikikez yaşadım...

Ayyy cok sevindim bugün ne guzel haberler geliyor :nazar:Allah kucagna almayı nasip etsin benimde regli günümden once lekelenmem olmustu bisey duymuştum hamileyken lekelenme olursa bebek erkek olurmuş

canım özeldemisin devlette mi
bence hamileysen(inş. öyledir) ve devletteysen seklaja kadar 5 gün 5 gün rapor al 40 günlük hakkından kullan serklajdan sonrada bişekilde heyet raporu alırsın.ben öyle yapmıştım ben de öğretmenin özellikle nöbetlerde çok zorlanıyordum sonra 5 5 rapor aldm serklaja kadar

canım geçen hamileliğimde 3-5 günde bir rapor almak için hastane hastane dolandım kanamalı halimle çok zordu bide 15 günde bir 3 saatlik yolla arda beye gidiyordum. bence kanamanın geçmemesinde bununda etkisi var.
şimdi doktor doktor bide bunun için gezmek istemiyorum... nasıl yapçam bilmiyorum ama en 7.haftaya kadar almam lazım öbüründe 9.haftanın başında kanama oldu.

inşallah rapor alabilirim kredi ödüyoruz ücretsiz izin almak istemiyorum.
seval hanım yatmana gerek yok diyor , bu kadar kayıptan sonra nasıl çalışayım...
arda beyde çalışabilirsin diyordu...

canım senle tertip olacağımız hep içimde vardı...
1 gün arayla öğrendik görüyormusun:)
haırlısı olsun şekeriiiiiiiiiimmmm.

1 haftadir esim yanimdaydi ugrayamadim pek ben iyiyim kasilmalarim hafifledi sukur

gurbetci dogum gunu kutlu olsun canim rabbim hayirli uzun omur nasip etsin yarin 29+0 yyani 30haftaya giriyorsun masallah ciger gelistiriciyide vurunmussun bebegin zamaninda gelir insallah

ennnyyy lutfen netten birsey okuma rahat ol biraz dusunmemeye ccalis olumlu seyler dusun inan cok iyi anliyorum seni rabbim yardimcin olsun

bade ve burcim gozunuz aydin rabbim tamamina erdirsin

hidennisco gecmis olsun canim rabbim sifa versin

Ay canım çok sevindim. İnan okuyunca bütün vücudum ürperdi.
Hadi bakalım maşallah diyelim.
Rabbim sağlıkla zamanında yavrunu kucağına almayı nasip etsin.
Ay çok güzel ya..........

Ha bu arada ben ilk oğluma hamile kalınca senin gibi leke gelmişti ve olmadı demiştim sonra annem sen hamilesin ve oğlun olacak ben iki abinde öyle olmuştum dedi ve oğlum oldu.

Son düzenleme:
Canım smear sonucun nasıl çıktı.Yıkama yaptı doktor demişsin ilk kez duydum.Yara olduğunu nasıl anladın.Sevgilerimle çok geçmiş olsun

saftunçcum sağol canım smear sonucu temiz çıktı.vajinanın içini temizledi solüsyon gibi bişeyle.hamile kalırsam da enfeksiyon kapmıyım diye her hafta yıkayacağız dedi,önlem amaçlı.
hafif kasık ağrısı vardı,dr alttan muayene edince yarayı gördü ama çok önemsemememi söyledi,gebeliğe engel değil dedi,fitiller bitince geçer belki dedi.kasık ağrısı olmasa bile yara kendini belli etmeyebilirmiş yani kontrol amaçlı giden herhangi bi insanda çıkabilirmiş,bu bazı insanların gözlük takması gibi bişeymiş hatta biçok kadında varmış çoğu farkında bile değilmiş falan filan.
bu siteden dr aytun hanıma da yazdım o da yara gebeliğe engel değil dedi,biraz olsun rahatladım.
15 nisanda yine gitcem kontrole,bakalım herşey o zaman belli olacak.

canım senle tertip olacağımız hep içimde vardı...
1 gün arayla öğrendik görüyormusun:)
haırlısı olsun şekeriiiiiiiiiimmmm.

canımm çok ama çok sevindim!!!c.tesiden beri mrk etmiştim sonucunu.eşime bile söyledim:)artık o bile tanıyor sizleri.sağlıkla doğsun büyüsün inş

canım öyle mutlu oldum ki,bebiş annesiyle mi şimdi:)allahım inş kucağında sağlıkla gülümsediği günleri de göstersin.

Burcim hayırlı uğurlu olsun hamileliğin Allah tamamına erdirsin inşallah gebeliğin bizlere de uğur getirir topik bebek haberleriyle şenlenir. Aryamiya canım sağlıklı olmana sevindim darısı güzel haberlerine,Gurbetçi mutlu sağlıklı yılllar,sevgiler...

Arkkadas lar cok sıkıntım var aksamdan beri . Vajinamda bıçak sokuyalar sanki birde göğüs altından göbek deliğime kadar olan yer cok sert alt taraf yumuşak . Sizce rahim agzi uzunlugum dahadami kısalıyor . Cok kötüyüm İnternet'e hep kötü seyler okudum bu 25 altı dogum baslar diyorlar . Aklıma kötü kötü seyler geliyor :.....(

enny arkadaşım umarım iyisindir,güzel hbrler verirsin inş bize.

X